بحران داونینگ استریت بعد از میهمانی جانسون

نیویورک‌تایمز

عکس یک نیویورک‌تایمز به ماجرای آتش‌سوزی مرگبار آپارتمان برونکس در نیویورک اشاره دارد و داوطلبان کمک‌رسان به بازماندگان این حادثه را در حال جمع‌آوری لباس نشان می‌دهد. به گزارش نیویورک‌تایمز شاهدان وحشت، مرگبارترین آتش‌سوزی نیویورک در 30 سال اخیر را به چشم دیده‌اند که 17 کشته از جمله 9 کودک برجای گذاشته است. آتش‌سوزی گسترده صبح یکشنبه رخ داد.

این روزنامه در گزارشی دیگر نوشته آمریکا و روسیه بعد از مذاکرات پیاپی درباره ناتو هنوز در موضوعات به توافق نرسیده‌اند و اختلاف‌نظرها به قوت خود باقی است.


 

وال استریت ژورنال

به گزارش وال استریت ژورنال، آمریکا و روسیه هنوز بر سر تنش‌های اوکراین اختلاف‌نظرهای بزرگ دارند.

گاردین

گاردین می‌گوید جانسون به نقض «کاملا ظالمانه» قوانین قرنطینه متهم شده. این روزنامه تاکید می‌کند که دعوت دستیار ارشد جانسون از میهمان‌ها در زمانی انجام شد که معاشرت‌های اجتماعی به جز با یک نفر از یک خانواده دیگر در خارج از منزل و در یک مکان عمومی ممنوع بود.

دیلی‌میل

دیلی‌میل می‌گوید که ساختمان دولت انگلیس دوشنبه شب پس از متهم‌شدن جانسون به شرکت در یک «پارتی شلوغ» در بحران قرار دارد. این روزنامه می‌گوید که یک ایمیل فاش کرده مارتین رینولدز، دستیار ارشد جانسون کارکنان را به این رویداد دعوت کرده، آن هم زمانی که قوانین قرنطینه حاکم بوده و هر میهمانی غیرقانونی بوده است.

تایمز

تایمز هم به میهمانی دردسرساز داونینگ استریت اشاره می‌کند که البته به داستان دیگری منجر شده. این روزنامه گزارش می‌دهد که نخست‌وزیر بر مشاوران علمی دولت «فشار مضاعف» وارد کرده تا دوره قرنطینه را برای افرادی که آزمایش کووید مثبت دارند، از هفت روز به پنج روز کاهش دهد.