بلیط هواپیما

به خاطر روحیه لطیف خاتمی از او معذرت خواهی کنید!

محمدرضا خباز، چهره اصلاح‌طلب و از استانداران دولت روحانی در تازه‌ترین اظهارات بامزه خود مدعی شده است: «با وجود همه ظلم‌های علیه خاتمی باز در بین چهره‌های سیاسی از همه محبوب‌تر است!»
این در حالی است که تعدادی از فعالان اصلاح‌طلب پیش از این گفته بودند که پایگاه اجتماعی اصلاح‌طلبان چنان سقوط کرده که در انتخابات ۱۴۰۰ حتی اگر خود خاتمی هم کاندیدا می‌شد، باز اصلاح‌طلبان شکست می‌خوردند. کما اینکه لیست مورد حمایت خاتمی در انتخابات شورای شهر سال ۱۴۰۰ با شکست کامل مواجه شد.
خباز گفته است: «در حقیقت افرادی که از حدود سال ۱۳۸۳ تاکنون خاتمی را ممنوع التصویر کردند و با رسانه‌ها و روزنامه‌هایی که اسم یا عکس او را منتشر کردند، برخورد می‌کردند، وقتی ارزیابی می‌کنند متوجه می‌شوند با وجود همه ظلم‌هایی که علیه خاتمی انجام دادند، باز در میان چهره‌های سیاسی او از همه محبوب‌تر است، لذا اهانت‌کنندگان به خاتمی نسبت به او حسادت و کینه‌توزی می‌کنند. این افراد به جای اینکه با خود ارزیابی کنند که حدود ۱۷ سال است خاتمی مورد ظلم قرار گرفته و علاوه بر این در آن هشت سال ریاست‌جمهوری چه خون دل‌هایی بر او کردند، در نتیجه حالا پشیمان شوند، دست از این اقدامات بردارند و با توجه به روحیه لطیف خاتمی در بخشش، از او معذرت خواهی کنند، اما متأسفانه همچنان بر خر لج سوار، هستند و کماکان توهین می‌کنند».
در حالی که خاتمی تا مرداد ۸۴ رئیس‌جمهور بود و چطور می‌شود از سال ۸۳ ممنوع التصویر شده باشد؟ از سویی او حداقل تا قبل از فتنه سبز در سال ۸۸ آزادانه فعالیت سیاسی داشت و محدودیتی متوجه او نبود.
بامزه آنکه به‌رغم اقدامات حمایتی خاتمی از فتنه گران سال ۸۸ و عدم اذعان علنی به دروغ بودن ادعای تقلب در انتخاب، کسی مجازاتی را متوجه او نکرده است، اما خباز حالا مدعی ظلم به خاتمی و خواستار عذرخواهی از او شده است.