بلیط هواپیما

قدردانی آیت‌الله رئیسی از اقدامات هلال‌احمر در سانحه متروپل

به گزارش شهروندآنلاین؛ رئیس دفتر آیت‌الله رئیسی در نامه‌ای مراتب قدردانی و تشکر رئیس‌جمهوری از زحمات امدادگران جمعیت هلال‌احمر در سانحه فروریختن ساختمان متروپل آبادان و جست‌وجوی مصدومان و پیکرهای جانباختگان محبوس در زیر آوار این ساختمان را به دکتر کولیوند اعلام کرد.

در بخشی از این نامه آمده است: «بدین وسیله مراتب تقدیر و تشکر رئیس‌جمهوری از عزیزان جمعیت هلال‌احمر ابلاغ می‌شود.»

ظهر دوم خردادماه سال جاری گزارش فروریختن ساختمان متروپل آبادان به جمعیت هلال‌احمر اعلام و بلافاصله نیروی عملیاتی جمعیت هلال‌احمر خوزستان به محل اعزام و عملیات جست‌وجو و نجات آغاز شد. دکتر کولیوند، رئیس جمعیت هلال‌احمر نیز جهت نظارت مستقیم بر روند امدادرسانی و حضور در کنار نیروهای عملیاتی این جمعیت، به آبادان سفر کرد و تا آخرین لحظه کنار امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال‌احمر مشغول به خدمت بود.


در عملیات پاسخ به سانحه فروریختن برج متروپل در آبادان، در مجموع 48 تیم امدادی از خوزستان و یک تیم امدادی از لرستان، 8 تیم آنست از استان‌های فارس، اصفهان و کرمانشاه و سه تیم تخصصی آواربرداری از کرمان (229 امدادگر و نجاتگر) با تجهیزات تخصصی و دستگاه‌های پیشرفته زنده‌یاب و سگ‌های جست‌وجوگر، به‌صورت شبانه‌روزی در عملیات امدادونجات و جست‌وجوی مصدومان و جانباختگان سانحه مشارکت داشتند.

همچنین پنج تیم‌ حمایت‌ روانی‌واجتماعی در حوادث‌وبلایا (سحر) در نزدیکی ساختمان فروریخته متروپل مستقر شدند و علاوه بر حمایت روانی از خانواده‌های داغدیده، توانستند فهرستی از مفقودان تهیه و در اختیار مدیران بحران بگذارند.

قرارگاه خاتم‌الانبیا کار تخریب متروپل را عهده‌دار شد

حالا بعد از گذشت 24 روز از ریزش متروپل، فرماندار ویژه آبادان از انتخاب پیمانکار پروژه تخریب این برج خبر داد.

احسان عباسپور گفت: «پس از تصمیم‌گیری‌های کارشناسی، تقسیم کار و استقرار تجهیزات لازم مانند جرثقیل ۲۵۰ تنی در خیابان امیرکبیر این شهرستان عملیات تخریب بقایای سازه متروپل توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا آغاز شد.»

به گفته او قرار است تخریب این ساختمان به‌صورت طبقه‌ای باشد و از بالای ساختمان این عملیات انجام شود.

فرماندار ویژه آبادان گفت: «این فرآیند با دقت و سرعت کافی صورت می‌گیرد و تلاش‌ها بر این است که خسارتی به محیط اطراف ساختمان وارد نشود.»