بلیط هواپیما

سیاست ایران گسترش روابط با همسایگان است

گروه سیاسی/ «سردار بردی محمد‌اف» سه‌شنبه عصر در رأس هیأتی عالی رتبه وارد تهران شد و صبح دیروز مورد استقبال رسمی آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی قرار گرفت. پس از مذاکرات هیأت‌های عالی رتبه دو کشور، 9 سند همکاری و یادداشت تفاهم میان استان‌ها و وزارتخانه‌های دو کشور امضا شد. دیدار رئیس جمهور ترکمنستان با رهبر معظم انقلاب، پس از انجام این مذاکرات و امضای اسناد همکاری صورت گرفت؛ دیداری که طی آن رهبر انقلاب سیاست دولت مبنی بر گسترش روابط با کشورهای همسایه را «سیاستی کاملاً درست» توصیف کردند.
باید بر موانع فائق آمد
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی پیش از ظهر دیروز در دیدار سردار بردی محمداف رئیس‌جمهور ترکمنستان و هیأت همراه، گسترش و تعمیق هر چه بیشتر روابط را کاملاً به نفع هر دو کشور دانستند و گفتند: سیاست دولت جمهوری اسلامی ایران، گسترش روابط با کشورهای همسایه است و این، سیاستی کاملاً درست است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، ایشان با تأکید بر اینکه لازمه عبور از موانع منوط به عزم و اراده جدی دو کشور برای گسترش روابط است، افزودند: البته روابط دوستانه میان ایران و ترکمنستان مخالفانی در سطح منطقه و بین‌الملل دارد ولی باید بر موانع فائق آمد. رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: باید کمیسیون همکاری‌های مشترک میان دو کشور به‌صورت جدی فعال باشد و با پیگیری مستمر، توافق‌ها به سرانجام برسند.

روابط دو کشور را تحکیم می‌بخشیم
در این دیدار که آقای رئیسی، رئیس‌جمهور کشورمان نیز حضور داشت، آقای سردار بردی محمداف رئیس‌جمهور ترکمنستان گفت: اولویت دولت ترکمنستان گسترش روابط با همسایگان است و تلاش داریم با توجه به اسناد همکاری که امروز امضا شد، روابط خوب دو کشور را در حوزه‌های مختلف بویژه گاز، برق و حمل و نقل کالا و همچنین اجرای طرح‌های بزرگ بیش از پیش تحکیم ببخشیم. رئیس‌جمهور ترکمنستان با اشاره به سی‌امین سالگرد روابط دو کشور خطاب به رهبر انقلاب گفت: از طرف خود و همچنین ملت ترکمنستان از جنابعالی به دلیل حمایت‌های همیشگی از تعمیق روابط ایران و ترکمنستان تشکر و قدردانی می‌کنم.