بلیط هواپیما

حق داریم به آمریکا بی اعتماد باشیم


گروه سیاسی: رئیس‌ جمهور گفت: آمریکایی‌ها از یک‌سو برای توافق پیغام می‌فرستند و از سوی دیگر تحریم می‌کنند؛ دنیا به ما حق بدهد که به این‌ها بی‌اعتماد باشیم. آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور روز گذشته در اجتماع مردمی هسته‌های جهاد و پیشرفت که در محل حسینیه جماران برگزار شد، اظهار داشت: حرکت جهادی در ذات انقلاب اسلامی است و انقلاب اسلامی هیچگاه از حرکت جهادی جدا نمی‌شود. اگر زمانی از انقلاب تعریف کردیم و در کنار آن تعریفی از حرکت جهادی نبود، آن تعریف مخدوش است.
رئیس جمهور افزود: تحولی که باید ایجاد شود تحول در ساختار است. ساختارها باید جهادی و کاملاً متناسب با آنچه اقتضای انقلاب اسلامی است باشد. امت چند رکن دارد. هدف دار بودن از ارکان امت است. یک روز ساقط کردن حکومت ستمشاهی و روز بعد برقراری نظام دینی و مقابله با کسانی که مزاحم زندگی مردم بودند و هشت سال جنگ را به مردم تحمیل کردند و دفع شر دشمنان از ناحیه نیروهای جهادگر بود.

آمریکایی‌ها از یک‌سو برای توافق پیغام می‌فرستند و از سوی دیگر تحریم می‌کنند
رئیسی در ادامه تاکید کرد: معنای شکست مفتضحانه آمریکا این است که انقلاب اسلامی دارد راه پیشرفت و آمریکا دارد راه ضعف را طی می‌کند. آنچه باعث برون رفت ما از این شرایط بوده بحث تحمل تحریم‌ها است. آمریکایی‌ها از یک‌سو برای توافق پیغام می‌فرستند و از سوی دیگر تحریم می‌کنند؛ دنیا به ما حق بدهد که به این‌ها بی‌اعتماد باشیم. آمریکایی‌ها میثاق شکن هستند. وی اضافه کرد: گروه‌های جهادی، حرکت معمولی را جهاد نمی‌دانند. حرکت جهادی توأم با انگیزه، اندیشه، دیدن مقصد، مقصود و هدف و دیدن ابزار دشمن و اراده برای موفقیت بر خواست دشمن است.

گروه‌های جهادی باید با انگیزه به حرکت خود شتاب دهند
رئیس جمهور با بیان اینکه حرکت جهادی برای جامعه ضروری است، خاطرنشان کرد: جهاد تبیین ترجمان جهاد با لسان است و عزیزان ما در کسوت روحانی بدانند همواره باید جهاد تبیین را در برنامه کاری خود داشته باشند. به حرکت جهادی که موجب ناامیدی دشمن شود نیازمند هستیم.


گروه‌های جهادی باید با انگیزه به حرکت خود شتاب دهند و به صورت انقلابی پیش روند و ما خود را موظف به حمایت از گروه‌های جهادی می‌دانیم. رئیسی ادامه داد: رهبری فرمودند؛ محور حرکت کشور تولید است.
تولید در روستا مورد هدف است. اقتصاد روستا باید تأمین شود و روستایی در روستا بماند. این کارها باید بسیار پر رونق باقی بماند و گام‌های بلندی نیز برداشته شود. هر شخصی در هر کجای کشور که تلاش می‌کند، تلاش خود را افزون کند و دولت حامی این تلاش‌ها است.
وی تصریح کرد: اگر تا دیروز کار می‌کردید امروز پر شتاب تر کار کنید. گروه‌های جهادی برای تولید با کیفیت، دانش بنیان، علم پایه و فناوری پایه پیشگام شوند. اگر گروه جهادی منحصر به چند نفر است بدانید هر فردی که با اخلاق کار می‌کنند از ما است و آن را منحصر به اسم و جریان خاص نکنید. بگذارید جریان جهادی گسترده باشد و به تمام دنیای اسلام برسد. رئیس‌جمهور تاکید کرد: نکند افراد جهادگر را در نگاه منحصر کنید و حرکات سازنده را به چند فرد خاص اختصاص دهیم. اجازه دهید همه افراد در سمت دغدغه نظام و حفظ ارزش‌ها حرکت کنند.

ترغیب دانشجویان به ترک کشور خیانت است
رئیسی با تاکید بر اینکه باید جریان دانشجوی درس خوانده دارای مدارک عالی در کشور و مهاجرت آن را جدی بگیریم، گفت: اینکه دانشجویان ترغیب به ترک کشور شوند خیانت است. باید در حوزه علم و فناوری به قدری جذابیت ایجاد کنیم که جریان علم و فناوری معکوس شود و آنهایی که رفتند پشیمان شوند و برگردند. وی اضافه کرد: در حوزه کشاورزی نیازمند کار بیشتری هستیم. بسیاری از محصولات غذایی را به کشور وارد می‌کنیم اما نباید اینچنین باشد. این از نمونه کارهای جهادی است که تولید را به سمت تأمین کالاهای اساسی در کشور برود و به استقلال در مواد غذایی و کشاورزی برسیم.
رئیس جمهور تاکید کرد: ما نیازمند ایجاد اشتغال با حرکت جهادی هستیم. اگر یک میلیون در سال اشتغال آفرینی نکنیم مانند مسکن دچار عقب ماندگی می‌شویم. تأمین اشتغال و مسکن هم نیاز کشور، هم الزام دولت و هم مصوبه مجلس است. این اقدامات نیازمند حرکت جهادی است. اینکه عزیزان ما در زمان محدود کار بسیار با کیفیت انجام دهند را حمایت خواهیم کرد. رئیسی اضافه کرد: در حوزه مسکن و ایجاد اشتغال با ایجاد اشتغال خانگی نیازمند حرکت جهادی هستیم. در حوزه سلامت، آب و هوای سالم در کشور نیازمند حرکت جهادی هستیم و بخشنامه کار را پیش نمی‌برد.
وی با اشاره به موفقیت‌های حاصل شده پیرامون مدیریت کرونا در کشور گفت: علت موفقیت ما در کرونا به دلیل لطف خدا، کمک پزشکان و پای کار بودن نیروهای جهادی بود. ما می‌توانیم در تمام عرصه‌هایی که دیگران با تردید با آن برخورد می‌کنند موفق شویم زیرا ما طرفدار ما می‌توانیم مکتب شهید سلیمانی هستیم. زن و مرد و جوانان ما آمادگی دارند. رئیس جمهور بیان کرد: بسیاری از چهره‌های گمنام داریم که با حرکت جهادی می‌تواند مشکلات را برطرف کنند. این استعدادهای ارزشمند را پای کار بیاورند. دانشگاه ما باید کنار صنعت و تولید و حرکت‌های جهادی بیاید و پایان نامه‌ها باید وارد زندگی مردم شوند. دانشگاه ما اگر کنار بازار، روستا، سیاست و غیره قرار گیرد دانش ضمیمه توانایی‌ها خواهد شد.
وی عنوان کرد: دولت، ملت و دستگاه‌های کشور تمام همت خود را به کار خواهیم بست تا منویات رهبری برای پیشرفت کشور و اجرای عدالت کشور بر زمین نماند و تا آخرین نفس تلاش خواهیم کرد اجرای عدالت و پیشرفت کشور متوقف نشود و با تمام وجود و اخلاص کنار نیازمندان باشیم تا آنها نیز شاهد پیشرفت کشور باشند و با تمام وجود به وعده خدا، رسول خدا، رهبر انقلاب و مجاهدان و پیروزی جریان حق بر باطل و پیشرفت کشور یقین داریم.