بلیط هواپیما

کارخانه آزمایش مرودشت پس از ۱۵ سال تعطیلی آغاز به کار کرد

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور ۲۲ مهرماه ۱۴۰۰ در هفتمین سفر استانی خود به استان فارس، از کارخانه آزمایش مرودشت در حدود ۵۰ کیلومتری شمال شیراز بازدید کرده بود.
رئیس‌جمهور در بازدید از این واحد صنعتی تعطیل که سال‌ها قبل بخشی از لوازم خانگی مورد نیاز بازار داخلی را تامین می‌کرد، از نزدیک در جریان مشکلات و مسائل این واحد قرار گرفت و دستورهای لازم درخصوص این کارخانه را صادر کرد.
اینچنین شد که تلاش‌ها برای ازسرگیری فعالیت این واحد صنعتی به صورت جدی شکل گرفت تا اینکه در نهایت ۲۸ خردادماه ۱۴۰۱، گام نخست این کارخانه فعالیت خود را با تولید آبگرمکن آغاز کرد و به گفته مسئولان با راه‌اندازی خط تولید کولر آبی در پایان مردادماه امسال تکمیل می‌شود.
فعالیتی که البته از نگاه مسئولان استانی کافی نیست و از این رو، چرخه تولید در این واحد صنعتی باید در دایره گسترده‌تری توسعه یابد و کارخانه آزمایش به دوران شکوه خویش بازگردد.
علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در صفحه توئیتر خود با اعلام این خبر نوشت: «یک دستور دیگر رئیس‌جمهور به سرانجام رسید و کارخانه آزمایش مرودشت بعد از بازدید رئیس‌جمهور در مهر 1400، امروز به مدار تولید بازگشت. احیای کارخانه‌های تعطیل شده با رفع موانع تولید و اشتغال، گامی بزرگ برای تحقق ایران قوی است.»