پلیس: دستگاه‌ها درباره معتادان متجاهر ترک فعل دارند

سردار حسین رحیمی، صبح روز گذشته در حاشیه هجدهمین مرحله از طرح پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران معروف به ظفر در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: «در این مرحله از طرح ۱۵۵ قاچاقچی عمده و ۳ هزار و ۴۲۴ خرده‌فروش مواد مخدر دستگیر شدند و دو تن و ۷۸۸ کیلوگرم مواد مخدر کشف و ۲۸ باند بزرگ و کوچک مواد مخدر شناسایی و منهدم شد.»
سردار رحیمی درباره دیگر اقدامات مأموران پلیس در این طرح گفت: «۲۱ نفر از اراذل و اوباش که علاوه بر فروش مواد مخدر اقدام به شرارت می‌کردند، دستگیر شدند. در این طرح،۲۹۴ دستگاه خودرو و موتورسیکلت از قاچاقچیان کشف و هشت باب منزل که به‌طور رسمی اقدام به فروش مواد مخدر می‌کردند نیز شناسایی و پلمب شدند. در این مرحله از طرح ظفر، ۱۹ قبضه سلاح سرد و گرم کشف شد که ارزش ریالی کشفیات در این طرح حدود ۳۸ میلیارد تومان بوده است.»
وی در شرح فعالیت پلیس مبارزه با مواد مخدر در فضای مجازی گفت: «پلیس مبارزه با مواد مخدر ۲۶۰ پیج فعال را شناسایی و ۵۵ نفر از گردانندگان این پیج‌ها را دستگیر کرد. همچنین ۶۲کیلوگرم انواع مواد مخدر توهم‌زا، کوکائین، شیشه و قارچ‌های جادویی از این افراد کشف شده است.»
برخورد با عطاری­‌ها جدی است

سردار رحیمی با اشاره به اقدامات جدید پلیس مبارزه با مواد مخدر در حوزه برخورد با مراکز توزیع مواد مخدر گفت: «این‌بار قرار است سراغ عطاری‌ها برویم، چراکه در این مراکز مواد مخدر صنعتی به عناوین مختلفی از جمله قرص‌های لاغری به فروش می‌رسد.» فرمانده انتظامی پایتخت از ورود خرده‌فروشان به اتوبوس­‌های تندرو گفت: «این افراد با استفاد از ازدحام و شلوغی اتوبوس‌­های تندرو وارد این فضا می‌شوند، لذا طرح‌های ویژه‌ای برای مبارزه با خرده‌فروشان در بی‌آر‌تی‌ها، ترمینال‌های چندگانه، میادین میوه و تره‌بار، به‌ویژه تره‌بار مرکزی و ضایعاتی‌ها به اجرا گذاشته‌ایم.»
خرده‌فروشان باید به اردوگاه بروند
رحیمی با اشاره به اینکه قوه قضائیه در اجرای این قانون باید به ترک فعل دستگاه‌ها ورود کند، گفت: «برای مبارزه با تولیدکنندگان، هیچ موقع ماده ۴۲ قانون مبارزه با مواد مخدر به اجرا گذاشته نشده است. این ماده می‌گوید خرده‌فروشان مواد مخدر باید به اردوگاه بروند، اما تا به امروز در تهران نه اردوگاهی داشته‌ایم و نه خرده‌فروشی به اردوگاه رفته است. به همین دلیل حدود ۹ هزار معتاد متجاهر در پایتخت همیشه رها هستند، چراکه فضایی برای نگهداری آن‌ها نداریم.» او با اشاره به اقدامات مناسب شهرداری در راستای جمع‌آوری و بازپروری معتادان گفت: «شهرداری، مراکزی برای نگهداری معتادان درست کرده است، دستگاه‌های دیگر هم مراکزی برای نگهداری معتادان زخم باز و زنان ایجاد کرده‌اند، اما کافی نیست. ما در تهران بزرگ باید ظرفیت پذیرش ۱۰ هزار معتاد متجاهر را داشته باشیم.»
سرزمین خودرو ایرانیان