جای پرافتخارترین فوتبالیست صاحب جام زندان نیست!

دنی آلوز، ستاره سابق بارسلونا به اتهام آزار جنسی از سوی پلیس اسپانیا دستگیر شد. قاضی بارسلونا حکم زندان این ستاره سابق تیم برزیل را صادر کرد. باشگاه پوماس مکزیک به دلیل این اقدام ناشایست بازیکنش و محکوم شدن آلوز به زندان قراردادش را به صورت یک‌طرفه فسخ کرد. مارکا دیروز گزارش داد: «اتهام آزار جنسی برای دنی آلوز مجازات سنگینی را در پی دارد و طبق  گزارش‌های رسیده چهار تا ۱۲ سال زندان در انتظار این بازیکن سابق بارساست.»
این سرنوشت بازیکن پرافتخاری است که با بارسا و تیم ملی برزیل تا دلتان بخواهد موفقیت به دست آورده است، جام کسب کرده و کلکسیون افتخاراتش جایی برای جام‌های دیگر ندارد، اما وقتی پای قانون و قانون‌مداری به میان می‌آید تمام این‌ها پشیزی نمی‌ارزد. راستی جای سؤال دارد که چرا کسی برای دنی آلوز هشتگ به راه نمی‌اندازد که جای بازیکنی با این همه افتخار زندان نیست؟!
کسی به باشگاه مکزیکی اعتراض نکرد که حالا آلوز یک کاری کرده، شما چرا جدی گرفتید و اخراجش کردید یا مثلاً قاضی بارسلونا تهدید نشد که چرا اینقدر زود حکم جلب این فوتبالیست پرافتخار را صادر کردی!
هیچ پیامی صادر نشد، هشتگی هم به راه نیفتاد، چون دنی آلوز هر چقدر که بزرگ باشد مرتکب خلاف شده و باید با او برخورد شود. درست برخلاف اینجا که می‌گویند سلبریتی‌های ورزشی و هنری هر کاری که بکنند جایشان زندان نیست، حتی اگر برخلاف مصلحت کشور و امنیت ملی و مردم حرکت کنند، اما، چون ورزشکارند یا، چون هنرمند هستند، جایشان زندان نیست. ماجرای دنی آلوز نشان داد که حتی جای پرافتخارترین بازیکن فوتبال از حیث کسب جام هم می‌تواند زندان باشد، وقتی که غلط زیادی می‌کند، آن هم در اروپایی که روابط جنسی افسار گسیخته بی‌داد می‌کند، ولی به هر حال دنی آلوز پا را فراتر از بی‌بندباری گذاشته و حالا باید برود زندان و آب خنک بخورد. کسی هم نمی‌تواند اعتراضی بکند که اگر کرد، می‌برندش کنار همین آلوز تا دوران زندان را با هم بگذرانند. دنی آلوز به همین راحتی دستگیر شد تا به جرمش رسیدگی شود. او محاکمه می‌شود و منتظر کشیدن عقوبت خلافی که کرده می‌ماند به همین راحتی، درست برخلاف آنچه ما اینجا در برخورد با ستاره‌های توخالی ورزش و سلبریتی‌های مثلاً هنرمندمان می‌بینیم.