لزوم رسیدگی به وضعیت ساختمان‌های ناایمن پایتخت


گروه شهری: حدود یک قرن از عمر برخی ساختمان‌های غول پیکر تهران می‌گذرد و هر روز این اماکن تجمعی ناایمن تر می‌شوند و دریغ از یک اقدام جدی مدیران برای مقاوم و نوسازی این ساختمان‌ها، به راستی باید چه اتفاقی بیفتد تا این کلانشهر از این غول پیکران ناایمن خلاص شود. به گزارش خبرنگار تجارت به نقل از ایرنا ، حوادث ناگوار پلاسکو و کلینیک سینا اطهر شاید در نگاه اول حداقل برای مسئولان می تواند عبرت آمیز باشد اما با گذر زمان این حوادث عبرت آمیز از پرونده کاری مدیران شهری خارج و به محل تبلیغ سازمان و شخص خاصی تبدیل شد. اینکه لیست اسامی ساختمان های پرخطر تهران اعلام شود یا نشود علاج این درد پر رنج پایتخت نیست مهم این است که مدیران شهری با یکدیگر در یک مسیر قرار بگیرند و به دور از نگاه های سیاسی و شخصی اقدام جدی در زمینه مقاوم سازی ساختمان های پر خطر شهر انجام دهند.
لیستی در کار نیست
رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه هنوز لیست نهایی ساختمان های ناایمن آماده نیست، گفت: اظهارنظر برای اعلام این لیست از سوی برخی اعضای شورای شهر غلط است. مهدی چمران در گفت و گو با ایرنا افزود: جلساتی در خصوص آماده سازی لیست نهایی ساختمان های نا ایمن برگزار شده اما هنوز این لیست نهایی نشده و اگر هم نهایی شود از سوی شهرداری نباید اعلام گردد.
وی در خصوص اعلام زمان لیست ساختمان های نا ایمن از سوی برخی مدیران شهری و اعضای شورای شهر نیز گفت: این اظهارنظر کاملا غلط است و شورای شهر و شهرداری وظیفه اعلام لیست ساختمان های نا ایمن را ندارد.


این در حالی است که ناصر امانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اعلام کرده بود که اسامی ۱۲۹ ساختمان پرخطر شهر تهران روز شنبه اول بهمن ماه اعلام می شود که البته در این روز چنین اقدامی صورت نگرفت.
این عضو شورای شهر تهران نیز تاکید کرد: اکنون از زمان آخرین مهلتی که سازمان آتش نشانی اعلام کرده مدت ها گذشته و ما باید سریع به مردم اطلاع رسانی کنیم و با نصب تابلویی اعلام کنیم این مجموعه اصول ایمنی را رعایت نکرده تا مردم با اطلاع وارد این ساختمان ها شوند، این کار باید انجام شود تا ما شاهد از دست دادن عزیزان آتش نشانی نباشیم.

سرزمین خودرو ایرانیان