رهبر انقلاب: مدارس، دانشگاه‌ها و صداوسیما مخاطبان اصلی «اقیموا الصلوة» هستند

متن پیام رهبر انقلاب به این شرح است:
بسم الله الرّحمن الرّحیم
والحمدلله رب العالمین و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین سیما بقیه‌ًْالله فی‌العالمین ارواحنا فداه
برپائی این همایش فرخنده پس از تأخیر دوساله، مایه‌ خرسندی و ان‌شاءالله موجب برکت است. هر تلاش فکری و عملی برای نشان دادن ارزش نماز و بزرگداشت این فریضه‌ مبارک، کاری در جهت نورانی کردن دل انسان‌ها و گرم کردن محفل زندگی آنها است.


یاد خدا که نماز مظهر کامل آن است، دل و جان را آزاد و جامعه را آباد می‌سازد. پیوندهای حیاتی در یک جامعه‌ خوشبخت و خوش‌فرجام، همچون دوستی و گذشت و مهربانی و همدلی و همدردی و یاری‌رسانی و خیرخواهی و امثال آن به برکت رواج و اقامه‌ نماز، استحکام می‌یابد. صف‌های نماز جماعت، صفوف به هم پیوسته‌ فعالیت‌های اجتماعی را پدید می‌آورد. کانون گرم و پرشور مساجد، کانون‌های همکاری در عرصه‌ی اجتماعی را رونق می‌بخشد. نماز، آنگاه که با احساس حضور خداوند، گزارده شود به همه‌ عرصه‌های زندگی نورافشانی می‌کند و دنیا و آخرت فرد و جامعه را آباد می‌سازد.
نمازگزار- هر که و هر جا- به‌اندازه‌ ظرفیت خود از نماز بهره می‌برد، ولی در این میان، جوانان و نوجوانان از همه جلوترند؛ بهره‌ آنان از نمازی که با توجه و خشوع خوانده شود بسی بیشتر است. دل جوان و نوجوان آمادگی افزون‌تری دارد برای رسیدن به «فلاح» که اذان نماز، شتاب گرفتن به آن را سفارش می‌کند.
پدران و مادران، معلمان و استادان، ‌اندرزگویان و راهنمایان، این حقیقت را در رابطه میان نماز و جوان، به یاد داشته باشند و وظیفه‌ای را که بر دوش آنهاست بشناسند.
مدارس، دانشگاه‌ها، به‌طور ویژه دانشگاه فرهنگیان، صداوسیما و دیگر دستگاه‌های فرهنگ‌ساز، در شمار مخاطبان اصلی «اقیموا الصلاهًْ» جای می‌گیرند.
توفیق همگان را از خداوند متعال مسألت می‌کنم.
سیّدعلی خامنه‌ای
۵ بهمن‌ماه ۱۴۰۱