تشکیل شبکه گسترده درمان ناباروری در کشور

به گزارش وبدا، سعید کریمی با اشاره به تشکیل شبکه گسترده درمان ناباروری در سه سطح در کشور، گفت: بیماران برای درمان ناباروری در سطح یک به مطب‌ها، کلینیک‌ها مراجعه می‌کنند و در صورت نیاز به اقدامات درمانی تخصصی به سطوح دو و سه ارجاع می‌شوند.
کریمی افزود: قبلا مراکز سطح ۲ خدمات درمان ناباروری در کشور وجود نداشت که آیین‌نامه آن تهیه و توسط وزیر بهداشت ابلاغ شده و بر اساس آن باید تا سال آینده ۶۴ مرکز درمان ناباروری سطح دو در کشور داشته باشیم که در حال حاضر ۱۶ مرکز سطح دو در کشور راه‌اندازی شده است.
وی با بیان اینکه ۸۵ درصد از ناباروری‌ها در مراکز سطح دو خدمات درمان ناباروری، قابل درمان است، اظهار داشت: در حال حاضر ۱۰۳ مرکز سطح ۳ خدمات درمان ناباروری در کشور فعال است و در یکی دو استان که مراکز سطح سه، نداشته‌اند، فضای فیزیکی فراهم، تجهیزات و نیروی انسانی آن تامین شده است.
معاون وزیر بهداشت ادامه داد: برای راه‌اندازی مراکز سطح دو خدمات درمان ناباروری اصراری نیست که حتما باید در مرکز استان راه‌اندازی شود بلکه ممکن است در شهرستان‌های بزرگ یک استان نیز این مراکز راه‌اندازی شود. در هر استان نیز باید حداقل یک مرکز سطح سه درمان ناباروری داشته باشیم که در برخی استانها با توجه به جمعیت بالا، چندین مرکز سطح سه فعال هستند.
کریمی با اشاره به حمایت بیمه‌ای از درمان ناباروری، یادآور شد: در حال حاضر ۹۰ درصد هزینه‌های بستری و ۷۰ درصد هزینه‌های سرپایی برای خدمات درمان ناباروری، توسط بیمه‌ها پوشش داده می‌شوند در حالی‌که در سال‌های گذشته، این خدمات تحت پوشش بیمه قرار نداشت.
سایر اخبار این روزنامه
وحشت از ورشکستگی بانک‌های آمریکایی شورای آتلانتیک: این تازه اول ماجراست درس آخر سال (یادداشت روز) اخبار ویژه خطر بسیار بسیار جدی است / از درون تکه‌تکه می‌شویم حساب‌های مشکوک را با کنترل تراکنش‌ها شناسایی می‌کنیم پیکر مطهر 71 شهید دفاع مقدس از مرز شلمچه به خاک وطن بازگشت خرید تضمینی گندم از کشاورزان در سال جاری نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد افزایش یافت آغاز طرح نوروزی در جاده‌ها با مشارکت ۸۷ هزار نفر از نیروهای پلیس و دستگاه‌های امدادی و خدماتی سرعت شناورهای سپاه در آینده چندبرابر سرعت شناورهای آمریکایی می‌شود جنایتکاران جنگی قتل‌عام حلبچه انتصابی تعجب‌آور و مغایر با اصول دولت تشکیل شبکه گسترده درمان ناباروری در کشور کشف ۱۰۰ کیلوگرم مواد محترقه در مترو تهران و دستگیری ۵ نفر کاروان ورزشی ایران با نام شهید حججی در بازی‌های آسیایی ‌هانگژو وحشت از ورشکستگی بانک‌های آمریکایی شورای آتلانتیک: این تازه اول ماجراست وحشت از ورشکستگی بانک‌های آمریکایی شورای آتلانتیک: این تازه اول ماجراست