صدور کیفرخواست برای ۵ نفر از مدیران بانکی و مالی کشور

به گزارش روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران علی صالحی گفت: متهمان ردیف‌های اول و دوم این پرونده؛ مدیرعامل وقت بانک پاسارگاد و مدیر هلدینگ تابعه آن بانک می‌باشند که به مشارکت در اخلال کلان در نظام اقتصادی کشور از طریق تحصیل نامشروع به میزان ۱۲ هزار میلیارد ریال متهم‌اند.
دادستان تهران عنوان کرد این مبلغ از سوی مدیران وقت بانک صادرات ایران سال (۱۳۹۸) و به منظور تسویه بدهی هلدینگ وابسته بانک پاسارگاد در قالب تسهیلات کلان بانکی پرداخت شده است و طریق تحصیل آن فاقد مشروعیت قانونی و مغایر با ضوابط و مقررات و در راستای منافع شخص حقوقی ذی‌نفع یعنی هلدینگ تابعه بانک پاسارگاد و دو شرکت زیرمجموعه آن بوده است.
صالحی ادامه داد: متهمان ردیف‌های بعدی این پرونده سه نفر از مدیران وقت بانک صادرات ایران به عنوان عوامل اعطای تسهیلات‌اند که از جایگاه قانونی خود سوءاستفاده کردند و به اتهام مشارکت در اخلال کلان در نظام اقتصادی کشور برایشان درخواست مجازات شده است. وی افزود: این سه نفر بدون رعایت مقررات قانونی و با این توجیه که تشریفات قانونی پرونده بعد از پرداخت تسهیلات طی می‌شود، با صدور دستورات شفاهی مستقیم از سوی عضو هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران به رئیس ‌یکی از شعب آن بانک در تهران و در خارج از وقت اداری آخرین روز کاری سال (1398/12/28)، اقدام به پرداخت تسهیلات کرده‌اند.
دادستان تهران در پایان‌اشاره کرد بر اساس مصوبه بانک مرکزی این میزان از تسهیلات به شرکت‌های هلدینگی که صرفاً مدیریت بر دیگر شرکت‌ها داشته آن هم بدون تشریفات، غیرقانونی بوده و متهمان نیز به این امر واقف بوده‌اند.
سایر اخبار این روزنامه
دعوت از مجمع تشخیص و شورای نگهبان برای همراهی با طرح مالیات بر سوداگری محترمانه با آقای خسرو‌پناه! (یادداشت روز) اخبار ویژه یک‌ششم مردان و یک‌سوم زنان آمریکا به شدت افسرده‌اند صدور کیفرخواست برای ۵ نفر از مدیران بانکی و مالی کشور پایان 5 سال بازداشت غیرقانونی«اسدالله اسدی» دیپلمات ایرانی به آغوش وطن بازگشت موشک «خرمشهر4 » با بُرد 2هزار کیلومتر خواب را از چشمان دشمن گرفت سید حسن نصرالله: این ما هستیم که به جنگ بزرگ تهدید می‌‌کنیم، نه شما! ایجاد ‌اشتغال پایدار مأموریت جدی دولتمردان است ناوگروه ۸۶ ارتش ظرفیت استثنایی نیروی دریایی ایران را نشان داد مقاومت ریشه ایدئولوژیک داشت و والاترین الگویش شهر دزفول بود زنان باید در مناصب باشند اما نه در دوره اصلاح‌طلبان! امیرعبداللهیان خواستار تقویت همکاری‌های بانکی ایران و عراق شد دعوت از مجمع تشخیص و شورای نگهبان برای همراهی با طرح مالیات بر سوداگری دعوت از مجمع تشخیص و شورای نگهبان برای همراهی با طرح مالیات بر سوداگری