هشدار شدیداللحن پاکستان به هند: کاری نکنید جنگ شود

به دنبال کشته شدن چهار نفر از سربازان ارتش پاکستان در نزدیکی خط کنترل مرزی کشمیر که اسلام آباد مدعی شد براثر تیراندازی نیروهای هندی رخ داده است، ارتش پاکستان به همسایه شرقی‌اش هشداری شدیداللحن داد.
به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی ارتش پاکستان، سرلشکر ساحر شمشاد میرزا مدیر بخش عملیات نظامی ارتش پاکستان در تماس تلفنی با همتای هندی خود از طریق خط تلفن ویژه میان ارتش‌های دو کشور همسایه، مراتب اعتراض شدید طرف پاکستانی را نسبت به اقدام روز یکشنبه نیروهای هندی و تیراندازی به سمت خودروی حامل نیروهای ارتش پاکستان اعلام کرد.
روز یکشنبه، شلیک نیروهای هندی به سمت خودروی حامل سربازان ارتش پاکستان در مناطق کوهستانی کشمیر، موجب سقوط این خودرو به داخل رودخانه و جان باختن چهار نفر از سربازان شد.
سرلشکر ساحر شمشاد میرزا در تماس تلفنی، از طرف هندی خواست تا اقدامات و تحرکات نیروهای خود را تحت کنترل داشته باشد زیرا برخی تحرکات ممکن است به درگیری‌های نظامی شدید و بروز جنگ بین طرفین منجر شود.
این مقام ارشد نظامی پاکستان گفت: ما قصد نداریم به گذشته و به زمانی که بین دو کشور جنگ‌هایی رخ داده، بازگردیم اما انجام چنین اقدامات و تحرکاتی از سوی نیروهای هندی ممکن است موجب انجام واکنش‌های به مراتب شدیدتر از سوی طرف پاکستانی شود.