رژیم صهیونیستی چرا باید تنبیه شود 

‌اقدام جنایتکارانه رژیم صهیونیستی در موشکباران بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق در روز ۱۳ فروردین ماه که به شهادت چند نفر از مستشاران و دیپلمات‌های ایرانی مقیم سوریه انجامید، تکرار یک جنایت تاریخی است که از ابتدای شکل‌گیری رژیم صهیونیستی بار‌ها عینیت یافته و این رژیم نشان داده که به هیچ‌یک از قوانین و مقررات و اصول پذیرفته شده در کنوانسیون‌های بین‌المللی پایبند نیست و همان‌گونه که در جنایت علیه انسانیت در غزه، کارنامه سیاهی از خود برجای گذاشته و مورد نفرت جهانیان واقع شده، در این موضوع نیز مستحق تنبیهی در خور است. 
با گذشت دو هفته از این جنایت، حداقل انتظار مردم ایران این بود که شورای امنیت سازمان ملل ودیگر نهاد‌های بین‌المللی با محکومیت قاطع این رژیم، از تبدیل آن به یک رویه در عرصه تعاملات بین‌المللی جلوگیری کنند که متأسفانه نه تنها این‌گونه نشد، بلکه حتی برخی از رژیم‌های استکباری با قرار گرفتن در کنار این رژیم و اعلام پشتیبانی از او، مشوق این رژیم در این گونه جنایات شده‌اند، امری که می‌تواند صلح و امنیت بین‌المللی را به خطر بیندازد. 
به دلیل سهل انگاری نهاد‌های بین‌المللی در تنبیه متجاوز و دادن پاسخ درخور به این اقدام رژیم صهیونیستی، تنبیه این رژیم در روز‌های اخیر به یک مطالبه جدی و خواست عمومی مردم ایران تبدیل شده و مردم از نیرو‌های قدرتمند و توانمند نظامی ایران انتظار دارند تا با تنبیه متجاوز ضمن احقاق حقوق ملت ایران و انتقام خون شهدای گرانقدر، از تبدیل این اقدامات به یک رویه در عرصه بین‌المللی جلوگیری کنند. در این زمینه به چند نکته می‌توان اشاره کرد.
۱- حقانیت مردم ایران در پاسخ به این اقدام از سوی بسیاری از کشور‌ها حتی برخی از قدرت‌های مطرح جهانی پذیرفته شده و به همین دلیل از نظام جمهوری اسلامی ایران خواسته‌اند که از تنبیه متجاوز خودداری کند، اما به رغم پیگیری‌های دیپلماتیک ایران آن‌ها حاضر به محکومیت رژیم در مجامع جهانی نشدند.


۲- اقدام خارج از عرف بین‌الملل رژیم صهیونیستی سبب شده است که مردم ایران به دلیل غیرت ملی و روحیه سلحشوری خود، فارغ از گرایش‌های مختلف سیاسی این تعلل را برنتافته و به همین دلیل است که در روز‌های اخیر در هر فرصت و اجتماع و فضای مجازی و رسانه‌ای در خواست تنبیه این رژیم را دارند.
۳- اقتدار و توان نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران تراز نظام جمهوری اسلامی را بسیار فراتر از رژیم صهیونیستی قرار داده و به همین دلیل است که ایران از موضع مقتدرانه خود تنها بنا را بر تنبیه رژیم صهیونیستی قرار داده است و اگر قرار باشد که ایران از موضع قدرت با رژیم صهیونیستی برخورد کند به طور قطع رژیم صهیونیستی باید تاوان بسیار سنگین‌تری را بپردازد.
۴- پس از اثبات وآشکار شدن اراده و عزم ایران برای تنبیه متجاوز، آنچه سبب نگرانی قدرت‌های سلطه وحامیان رژیم صهیونیستی شده بازخوانی ویادآوری روحیه سلحشوری و آمادگی مردم در دفاع مقدس و قابلیت و توانمندی مردم ایران در پاسخ به اینگونه تجاوز‌گری هاست و به همین دلیل است که مکرراً از ایران درخواست دارند واکنش نشان ندهد.
۵- در روز‌های اخیر شاهد تحرکات گسترده‌ای از سوی امریکایی‌ها و برخی کشور‌های اروپایی برای بازداشتن ایران از تنبیه متجاوز در جریان است، فارغ از پیامد‌های تنبیه ایران آنچه که بیشتر امریکایی‌ها و حامیان رژیم صهیونیستی را بیش و پیش از پاسخ ایران نگران کرده، جامعه پذیری حقانیت ایران در عرصه افکار عمومی در عرصه بین‌المللی است که اوج نفرت از رژیم صهیونیستی را به دلیل جنایات در غزه در پی داشته و به حقانیت اقدام ایران افزوده است.
۶- عدم اقدام در خور نظام اسلامی، نه تنها رژیم را در تکرار این جنایات مصمم‌تر می‌کند، بلکه تهدید کننده صلح وامنیت جهانی است و می‌تواند به یک رویه تبدیل شود.
۷- طی روز‌های اخیر رسانه‌های وابسته به رژیم امریکا و صهیونیست‌ها و دیگر قدرت‌های غربی در چهارچوب یک عملیات گسترده روانی تلاش کرده‌اند تا با ایجاد نگرانی در مردم ایران و دامن زدن به التهابات بازار به نوعی ایران را از تنبیه رژیم صهیونیستی منصرف کنند و این در حالی است که مبتنی بر ظرفیت‌های اقتصادی کشور، روحیه سلحشوری مردم ایران در دفاع از تمامیت ارضی بر سرمایه اجتماعی وتقویت روحیه ملی مردم ایران خواهد افزود.