تهدید هسته‌ای اسرائیل معادله امنیتی منطقه را تغییر خواهد داد

سید عباس عراقچی، دبیر شورای راهبردی روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران، گفت: تهدید هسته‌ای رژیم اسرائیل معادله امنیتی را در منطقه تغییر خواهد داد و دیگران را مجبور خواهد کرد که در موقعیت هسته‌ای خود بازاندیشی کنند. به گزارش ایرنا، سیدعباس عراقچی، دبیر شورای راهبردی روابط خارجی، با تاکید بر اصول بنیادین جمهوری اسلامی ایران در حمایت کامل از ملت و مقاومت فلسطین تاکید کرد: ایران مخالف عادی‌سازی روابط با اسرائیل است و ما این موضع و نگرانی خود را به برادران عرب که روابط با اسرائیل برقرار کرده‌اند و آنهایی که در اندیشه آن هستند، ابراز داشته‌ایم. ما عادی‌سازی را خیانت به فلسطین و مسئله فلسطین می‌دانیم. وی افزود: ایران مخالف به‌اصطلاح راه‌حل موسوم به «دو دولتی» است و این راه‌حل هرگز موفق نخواهد شد. عراقچی ادامه داد: اسرائیل نمی‌تواند به طور اصولی راه‌حل دو دولتی را چه نتانیاهو وجود داشته یا نداشته باشد، قبول کند. دبیر شورای راهبردی روابط خارجی گفت: راه‌حل ایران بر مبنای یک کشور واحد است که ساختار آن از طریق اجرای همه‌پرسی بین همه ساکنان اصلی، مسلمانان، یهودیان و مسیحیان شکل گیرد.

اسطوره اسرائیل فروریخته است
عراقچی اظهار کرد: اکنون اسطوره اسرائیل فروریخته است. اسرائیل باید به قدرت بازدارندگی که حزب‌الله از زمان جنگ ۳۳روزه سال ۲۰۰۶ میلادی بنیان نهاد، احترام بگذارد. مسائل تغییر کرده و تغییرات زیادی در راه است.
وی با اشاره به افزایش تنش‌های هسته‌ای به علت تهدیدهای هسته‌ای از جانب رژیم صهیونیستی و تهدید وزیر به‌اصطلاح «میراث» این رژیم به استفاده از بمب اتم علیه نوار غزه و همچنین تهدید برخی از اعضای سابق و کنونی کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی به استفاده از قدرت هسته‌ای گفت: یکی از آنها به نام «موشه رگرنو» در توییت خود نوشت که موشک بالستیک دوربرد «اریحا»ی اسرائیل می‌تواند کلاهک‌های هسته‌ای حمل کند و تهدید به استفاده از آن کرد.

نگرانی از پایان دادن به جنگ غزه با بمب هسته‌ای
 دبیر شورای راهبردی روابط خارجی افزود: برخی مسئولان آمریکایی هم پیام‌هایی فرستادند. دو هفته پیش «لیندسی گراهام»، عضو مشهور مجلس سنای آمریکا، جنگ در غزه را با انداختن دو بمب هسته‌ای از سوی آمریکا روی ژاپن در جنگ دوم جهانی مقایسه کرد و گفت که استفاده از این بمب‌ها گزینه درست برای پایان دادن به جنگ بود و برای اسرائیل هرچه ضروری است، باید انجام داد. وی گفت: اسرائیل داشتن سلاح هسته‎ای را نه رد و نه تایید کرده و گزینه ابهام راهبردی را در زمینه داشتن سلاح هسته‌ای برگزیده است اما به نظر می‌رسد بعد از عملیات طوفان‌الاقصی و گذشت هشت ماه از مقاومت در غزه، اکنون اسرائیل مجبور شده است که از چارچوب این ابهام راهبردی خارج شود و همانطور که «عمرو موسی»، دبیرکل سابق اتحادیه عرب، گفت، اظهارات مسئولان اسرائیلی تنها در حد تهدید به استفاده از سلاح هسته‌ای نیست، بلکه به طور تلویحی اشاره می‌کند که کابینه تندرو کنونی در اسرائیل ممکن است از آن استفاده کند.

رژیم صهیونیستی خلع سلاح هسته‌ای شودعراقچی در سخنرانی خود که توسط مترجم شبکه الجزیره به عربی ترجمه می‌شد، افزود: تهدید هسته‌ای اسرائیل معادله امنیتی را در منطقه تغییر خواهد داد و دیگران را مجبور خواهد کرد که در موقعیت هسته‌ای خود بازاندیشی کنند.
وی تاکید کرد: باید منطقه خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای باشد و رژیم صهیونیستی خلع سلاح هسته‌ای شود.