پوتین با مخبر دیدار می‌کند

 کاخ کرملین اعلام کرد که رئیس جمهور این کشور در جریان برگزاری اجلاس شانگهای در آستانه در پایتخت قزاقستان با سرپرست ریاست جمهوری ایران و رئیس جمهور ترکیه دیدار خواهد کرد.
 یوری اوشاکوف، مشاور کاخ کرملین در سیاست خارجی در نشست خبری دیروز خود در مسکو اعلام کرد که رؤسای جمهور ترکیه و روسیه در جریان برگزاری اجلاس شانگهای در آستانه، پایتخت قزاقستان دیدار خواهند کرد. اوشاکوف اضافه کرد که پوتین در این اجلاس علاوه بر اردوغان در سوم ماه جولای (امروز) با رؤسای دولت‌های جمهوری آذربایجان، چین، قزاقستان، پاکستان و هند به صورت جداگانه دیدار و گفتگو خواهد کرد.
مشاور کاخ کرملین در سیاست خارجی درباره دیدار رؤسای جمهور ترکیه و روسیه در آستانه گفت: سفر (پوتین) به ترکیه از مدت‌ها پیش برنامه ریزی شده است. به نظر می‌رسد  با توجه به موقعیت ویژه ترکیه در منطقه مباحث زیادی در این دیدار مطرح خواهد شد.  وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: به صورت مستمر با طرف ترکیه‌ای در تماس هستیم. طی روزهای اخیر نیز رئیس جمهور پوتین با وزیر امور خارجه ترکیه دیدار کرده بود. اوشاکوف همچنین در این نشست خبری گفت که رئیس جمهور روسیه چهارم جولای (پنجشنبه هفته جاری) نیز در آستانه با محمد مخبر، سرپرست ریاست جمهوری ایران دیدار خواهد کرد.
گفتنی است که اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای سوم و چهارم جولای جاری (امروز  و فردا) در آستانه پایتخت قزاقستان برگزار خواهد شد.