فرمانده کل سپاه: امریکا را مستهلک کرده‌ایم

جوان آنلاین: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه امریکا را مستهلک کرده‌ایم و این امریکا همان امریکای ۲۰ یا ۳۰سال پیش نیست، گفت: امروز کسی نمی‌تواند ایران را در جهان منزوی تلقی کند، زیرا ثابت کرده‌ایم جهان بسیار بزرگ‌تر از امریکا و امریکا بسیار کوچک‌تر از جهان است. 
به گزارش ایرنا، سرلشکر پاسدار حسین سلامی در آیین افتتاح بیست‌ونهمین دوره دانشجویی آموزش مبانی اندیشه اسلامی افزود: تسخیر لانه جاسوسی امریکا حرکتی فراتر از دامنه‌های تصور در طول تاریخ و حتی برای آینده خواهد بود. تسخیر لانه جاسوسی امریکا از سوی دانشجویان در سال۱۳۵۷ یک حرکت فراتر از دامنه‌های تصور و باور‌های متعارف در جهان آن روز نه، در طول تاریخ و حتی برای آینده خواهد بود. 
وی گفت: این یک استثنا بود که جوانانی شجاعانه به سفارت امریکا که نقطه مدیریت سیطره این کشور بر سرنوشت ملت ایران بود، هجوم آوردند و جاسوسانی که در لباس دیپلمات بودند، دستگیر و امام (ره) نیز از این حرکت دانشجویان حمایت کردند. 
 امریکا را مستهلک کرده‌ایم


سلامی ادامه داد: بعضی‌ها فکر می‌کنند حمله موشکی به عین‌الاسد حد و اندازه انتقام از حاج‌قاسم ما نبود. در برابری و تناظر این درست است، اما در تأثیر موضوع فرق می‌کند. وقتی شما به یک پایگاه حمله می‌کنید، یعنی حمله به تمامیت یک قدرت، یعنی بی‌اعتنایی به تمام آن قدرت، یعنی درک این حقیقت که شما در میدان پیروز هستید و از چیزی نمی‌هراسید. وقتی شما موشک‌ها را شلیک می‌کنید درست است که بلوغ و ابتکار نبوغ تاکتیکی برای این است که با دقت تمام و با حداکثر اطمینان از موفقیت و اصابت و با رعایت همه ملاحظات عملیاتی و فنی و تاکتیکی یک عمل سالم انجام دهیم، اما پشت این چکاندن ماشه شجاعتی است که فقط از کسی برمی‌آید که به قدرتی ماورای قدرت انسان‌ها متکی است و می‌تواند مسئولیت چنین تصمیمی را برعهده بگیرد. 
سرلشکر سلامی ادامه داد: امریکا را مستهلک کرده‌ایم، فکر نکنید این امریکا همان امریکای ۲۰ یا ۳۰سال پیش است. این امریکا کوچک و ضعیف شده است و قدرت اثر خود را در اثر اصطکاک و فرسایشی که انقلاب اسلامی در او ایجاد کرده به تدریج از دست داده، دچار پوکی استخوان شده، شاید ظاهر امریکا هنوز مهیب است، اما در باطن سست است. 
 مردم در انتخابات محاسبات دشمن را به هم ریختند
فرمانده کل سپاه گفت: در همین انتخابات مشاهده کردید به محض اینکه دشمن شروع کرد به زخم زبان که ایرانی‌ها به نظام پشت کرده‌اند، مردم در عرض سه تا چهار روز به صحنه برگشتند و دوباره محاسبات دشمن به هم ریخت، خاموش شد و آرام گرفت. ملت ایران در شکست‌دادن دشمن و نشان‌دادن غلط‌بودن محاسبات دشمن بسیار هنرمند، ماهر و باتجربه است. آن‌ها که می‌گفتند انتخابات مهندسی شده و از قبل مشخص است چه کسی از صندوق درمی‌آید، تصورشان این بود که این رئیس‌جمهور منتخب از صندوق درنمی‌آید، اما برخلاف همه این اراجیف، همه این حرف‌های بی‌پایه و اساس آن‌ها باطل شد. هر بار باید نظریات دشمنان را باطل و آن‌ها را شرمسار و خجالت‌زده کنیم و این کار را ادامه می‌دهیم تا کامل خاموش شوند. 
 تحریم را چگونه بی‌اثر کردیم
فرمانده کل سپاه گفت: می‌خواستند ما را در جهان منزوی کنند، یعنی تنها، بی‌اتصال به هیچ کشور و دولتی. وقتی روابط سیاسی قطع شود، روابط اقتصادی، فرهنگی، علمی و تجاری همه قطع می‌شود. این تصویری بود که آن‌ها می‌خواستند و در کنار آن به دنبال حصر اقتصادی و بستن همه دروازه‌های تجارت جهانی و مسیر‌های انتقال پول بودند. دانشمندان ما را در خیابان‌ها ترور می‌کردند، یعنی از همه ابزار‌ها استفاده می‌کنند. 
سلامی با بیان اینکه تحریم اقتصادی یک واقعیت جهانی بود، افزود: کشتی‌های ما را می‌زدند تا نزدیم ساکت نشدند. وقتی به اندازه آن‌ها زدیم، آرام گرفتند. یکی از کار‌های ما آرام‌کردن دشمن بود، نفت ما را می‌خواستند سرقت کنند، بچه‌ها مثل شیر در فاصله صفر با ناو‌های جنگی آن‌ها روبه‌رو شدند و کشتی نفتی ما را از آن‌ها گرفتند، کسی نمی‌تواند از این کار‌ها انجام دهد. کشتی‌های ما را در جبل‌الطارق توقیف کردند، کشتی‌های‌شان را در اینجا توقیف کردیم. دشمنان از کرده خود پشیمان شدند، تحریم اینگونه با قدرت شکست. 
وی تأکید کرد: قوی که باشید، انزوا را پشت سر می‌گذارید، وقتی شما با همه قدرت‌های عالم غیر از امریکا و رژیم‌صهیونیستی که او را به رسمیت نمی‌شناسید، می‌توانید مرتبط شوید؟ امروز کسی می‌تواند ایران را در جهان منزوی تلقی کند؟ ثابت کردیم جهان بسیار بزرگ‌تر از امریکا و امریکا بسیار کوچک‌تر از جهان است.