دولت بحرین خطبا را از سخنرانی علیه اسرائیل منع کرد

پایگاه خبری "میدل ایست آی" نوشت: دولت بحرین خطبای مساجد این کشور را از ایراد هرگونه سخنرانی انتقادی علیه اسرائیل منع کرده است.
یکی از خطبای مساجد در شهر الرفاع واقع در غرب بحرین، در گفت‌و‌گو با این پایگاه فاش کرد که دولت بحرین اخیرا به خطبای مساجد این کشور دستور داده است که از در سخنرانی‌های خود از جو سازی علیه "اسرائیل" خودداری کنند.
میدل ایست‌ آی این حرکت را در راستای تلاش برای عادی جلوه دادن رابطه منامه وتل‌آویو در افکار عمومی بحرین دانست و تاکید کرد: باید دید که آیا این امر مورد توجه مخالفان رو به رشد سیاست‌های حمایت از "اسرائیل قرار می‌گیرد یا خیر.
این پایگاه در بخش دیگری از گزارش خود به تشریح اقدامات دولت بحرین در قبال مناسبات پیش رو با رژیم صهیونیستی پرداخت و به نقل از یک دیپلمات غربی مستقر در بحرین نوشت: در کمتر از یکسال آینده خبرهایی در خصوص برقراری مناسبات رسمی میان "اسرائیل" و بحرین، منتشر خواهد شد.


این دیپلمات غربی افزود: من فکر نمی‌کنم که شاهد بازگشایی سفارت "اسرائیل" در بحرین باشیم، اما احتمال می‌رود که شاهد دیدارهای رسمی میان بازرگانی و امور اقتصادی باشیم.
در همین خصوص، نشریه صهیونیستی جزوزالم پست گزارش داد که حمد بن عیسی الخلیفه، پادشاه بحرین با انتقاد از تحریم رژیم صهیونیستی ازسوی اعراب، سفر اتباع کشور خود را به سرزمین‌های اشغالی مجاز اعلام کرد.
پایگاه خبری "میدل ایست مانیتور" آمریکا نیز در گزارشی ضمن تایید خبر جروزالم پست، نوشت که وزارت خارجه رژیم صهیونیستی بعد از افشاگری این رسانه در یک توییت به زبان عربی به طور رسمی اعلام کرد که پادشاه بحرین ضمن تقبیح تحریم‌های اعراب علیه تل‌آویو، تایید کرد که شهروندان این کشور از این پس می‌توانند بدون هیچ منعی به سرزمین اشغالی سفر کنند.
در همین راستا یکی از مقام‌های بحرین نیز به میدل ایست‌ آی گفت که ایجاد این روابط حسنه بخشی از واقعیت جدید در خاورمیانه و در مسیر سیاست مقابله با ایران قرار دارد.
این مقام بحرینی با بیان این‌که برقراری ارتباط با اسرائیل مشکل ساز نخواهد بود، گفت: «اسرائیل امنیت ما را تهدید نمی‌کند یا علیه ما توطئه نمی‌کند، اما ایران به یقین این کار را انجام می‌دهد.»
سایر اخبار این روزنامه
جزئیات پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی درباره تسهیلات مسکن: دوره بازپرداخت 20 ساله و کاهش 2درصدی نرخ سود درتماسهای جداگانه روسای جمهور ایران، ترکیه ونخست وزیرعراق تاکید شد تمامیت ارضی و وحدت ملی عراق به هیچ وجه نباید مورد خدشه قرارگیرد دولت بحرین خطبا را از سخنرانی علیه اسرائیل منع کرد شهردار لندن: ترامپ به زبان داعش سخن می‌گوید مساله‌ کردستان عراق را جدی بگیرید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: رفتارهای فراقانونی با هیچ استدلالی در کشور پذیرفتی نیست پاسخ علمای اهل سنت ایران به مفتی اعظم مصر: اهل سنت در جمهوری اسلامی ایران از آزادی‌های دینی،اجتماعی و فرهنگی برخوردارند با اتمام عملیات حج 96 آخرین گروه از حجاج ایرانی امروز به کشور باز می‌گردند نتایج اولیه چهارمین آزمون استخدامی امروز اعلام می‌شود پرداخت 70 درصد مطالبات گندم‌کاران روابط عمومی صندوق بازنشستگی کشوری: دیرکرد پرداخت حقوق بازنشستگان ارتباطی به صندوق بازنشستگی کشوری ندارد ابراز خشنودی سفیر انگلیس از توجه به قراردادهای دوجانبه با ایران