حاشيه‌هاي بازگشت هاشمي شاهرودي

آرمان: چند هفته پیش حجت‌الاسلام سیدعلاء هاشمی شاهرودی فرزند آیت‌ا... سیدمحمود هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تعطیلی دروس آیت‌ا... هاشمی شاهرودی برای تکمیل دوره درمانی گفت: آیت‌ا... هاشمی شاهرودی برای تکمیل دوره درمانی سفری به خارج از کشور کردند و به‌زودی بازمی‌گردند اما هیچ جای نگرانی وجود ندارد و خوشبختانه در سلامت کامل هستند و دروس و برنامه‌ها را پیگیری می‌کنند. هفته پیش نیز پرویز داودی، رئیس دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حاشیه‌های سفر آیت‌ا... هاشمی شاهرودی به آلمان، گفته بود این سفر بنا به توصیه موکد پزشکان و برخلاف میل آیت‌ا... هاشمی شاهرودی انجام شده است و اگر ضرورت پزشکی اقتضا نمی‌کرد، هیچ دلیلی برای اعزام ایشان به آلمان نبود.
آیت‌ا... شاهرودی و پرفسور سمیعی
بعد از اعلام این خبر از سوی فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شایعاتی مبنی بر سفر درمانی ایشان به انگلستان منتشر شده بود خبری که بعدها با انتشار عکسی تکذیب شد و مشخص گردید رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بیمارستانی در آلمان بستری است. به گزارش ایسنا، خبرگزاری اهل بیت(ع) «ابنا»، با انتشار خبر عیادت حجت‌الاسلام رمضانی مدیر مرکز اسلامی هامبورگ از آیت‌ا... هاشمی شاهرودی، عکسی را منتشر کرده که در آن، پروفسور سمیعی نیز دیده می‌شد. این سایت نوشته بود: پروفسور سمیعی در حال حاضر ریاست بیمارستان خصوصی علوم عصبی هانوفر در آلمان را بر عهده دارد که خود بنیان‌گذار آن بوده‌ است. روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص موضوعات و شایعات اخیر که درباره بیماری و سفر درمانی آیت‌ا... هاشمی شاهرودی ایجاد شد بیانیه‌ای صادر کرد. به گزارش ایسنا متن این بیانیه به شرح زیر است: بی‌تردید دو رسالت سترگ آگاهی‌افزایی و روشنی‌بخشی نسبت به ارتقا و جهت‌دهی به افکار عمومی از توقعات شفاف جامعه نسبت به رسانه‌ها به شمار می‌رود که باید براساس انصاف و صداقت نسبت به آن عامل باشند هر چند ممکن است برخی رسانه‌نماها از این جریان زلال استثنا باشند بنابراین با توجه به مخابره رسمی اخبار توسط روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، برخی رسانه‌های ضدانقلابی اقدام به جعل و گمانه‌زنی‌های خلاف واقع نموده‌اند که لازم است برای شایعه‌زدایی و تنویر افکار عمومی مطالب ذیل را تقدیم نماییم.
بستری شدن برخلاف میل
در این بیانیه آمده بستری شدن حضرت آیت‌ا... شاهرودی ریاست محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام در یکی از بیمارستان‌های آلمان بنا بر توصیه اکید تیم پزشکی و بر خلاف تمایل ایشان بوده است و پس از بهبودی و طی روند درمانی در آلمان به ایران مراجعت نموده‌اند و در مجمع تشخیص مصلحت نظام و جایگاه‌های دیگر در خدمت مردم و انقلاب اسلامی خواهند بود. اخیرا در یکی از سایت‌های خبری ادعا شده اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره اغتشاشات اخیر اختلاف نظر داشته‌اند و یا این که دبیر مجمع گزارش شورای امنیت ملی را قرائت کرده است که روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن تکذیب مدعای فوق متذکر می‌گردد در جلسه اخیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تمام اعضا روی خاستگاه‌ها و ریشه‌های اغتشاشات اخیر اتفاق نظر داشته و پیروی از فرامین و منویات رهبر معظم انقلاب و وحدت نیروهای سیاسی را تنها راه مقابله با توطئه‌های دشمنان و حل مشکلات کشور اعلام کرده‌اند.
بازگشت به ایران
بعد از منتشر شدن اخباری مبنی بر بازگشت آیت‌ا... هاشمی شاهرودی به کشور یکی از اعضای دفتر آیت‌ا... هاشمی شاهرودی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بازگشت او به ایران را تایید کرد. او به این سوال که آیا روند درمان آیت‌ا... شاهرودی به پایان رسیده که به کشور بازگشتند تنها به این پاسخ بسنده کرد که «ایشان به ایران بازگشتند» و از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.