نیکی‌هیلی: اسرائیل خویشتنداری کرد فلسطینی‌ها عذرخواهی کنند!


«نیکی هیلی» سفیر آمریکا در سازمان ملل روز چهارشنبه نظامیان صهیونیست را به دلیل آنچه «خویشتنداری آنها در تظاهرات غزه خواند»، تحسین کرد!
قابل ذکر است در این تظاهرات دست کم 63 نفر از مردم مظلوم فلسطین ظرف چند ساعت به شهادت رسیده و بیش از 2900 نفر نیز مجروح شدند. صهیونیست‌ها روز دوشنبه از آسمان و زمین مردم فلسطین را به گلوله بستند.
به گزارش قدسنا، «هیلی» در نشست شورای امنیت سازمان ملل بر سر منتقدان رژیم صهیونیستی فریاد هم زد و ادعا کرد: «هیچ کشوری در این اتاق نمی‌تواند بیشتر از آنچه اسرائیل خویشتنداری کرد، خویشتنداری کند. سابقه برخی از کشور‌هایی که اینجا حضور دارند نشان می‌دهد آنها در چنین شرایطی خویشتنداری کمتری از خود نشان خواهند داد». این در حالی است که گروه‌های حقوق بشری و سران کشور‌های مختلف از حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی برای مقابله با فلسطینی‌ها به شدت انتقاد کرده‌اند. حتی سران کشورهای اروپایی برای حفظ ظاهر هم که شده علیه رژیم صهیونیستی موضع گرفته‌اند. اظهارات هیلی در حالی بیان شده که آمریکا قطعنامه شورای امنیت برای انجام تحقیقات درباره این خشونت‌ها را رد کرد.
تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در ماه دسامبر(آذرماه) برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی مورد استقبال مقامات صهیونیست و گروه‌های اندک حامی این رژیم قرار گرفت. اما جامعه بین‌المللی و بسیاری از سران کشور‌های عرب و مسلمان در سراسر جهان (به غیر از امارات، عربستان، بحرین و مصر) به شدت از دولت آمریکا انتقاد کرده و بعضا سفرای این رژیم را اخراج کرده‌اند.