خانواده اوباما فیلم می‌سازد

گروه فرهنگ- حضور سیاستمداران در عامل هنر اتفاق جدیدی نیست‌. سیاسیون به تبع نیازی که برای ارتباط با مخاطبان دارند یا مستقیما وارد عرصه هنر می‌شوند یا با استفاده از محبوبیت هنرمندان سعی می‌کنند نظر توده مردم را به خود جلب کنند‌. نمونه‌اش را در مبارزات انتخابات ریاست‌جمهوری خودمان بارها و بارها دیده‌ایم‌. کاندیداهای انتخابات از جناح‌های مختلف سیاسی در کمپین‌هایشان از هنرمندان دعوت می‌کنند تا در کلیپ‌ها و همایش‌ها حضور داشته باشند و مردم را برای رای دادن ترغیب کنند‌.
این ارتباط دو طرفه است‌. بارها پیش آمده که هنرمندان و دیگر سلبریتی‌ها برای ورود به عالم سیاست دست به کار شدند‌. این اتفاق در ایران و بین ورزشکاران فراگیرتر است‌. حتما همه حضور عباس جدیدی و علیرضا دبیر و ‌هادی ساعی در شورای شهر تهران را به خاطر دارند‌؛ حضوری که البته موفقیت‌آمیز نبود و بعید به نظر می‌رسد در آینده نزدیک دوباره تکرار شود‌.
این آمد و شد بین سیاسیون و هنرمندان این دو عرصه را هر روز به هم نزدیک‌تر کرده است‌. حالا خبر رسیده باراک اوباما، رییس‌جمهور سابق آمریکا با طی قراردادی با شبکه معتبر نتفلیکس قصد دارد فیلم و سریال و مستند بسازد‌.
تلاش برای درک صداهای مستعد و الهام‌بخش
باراک اوباما و همسرش به صورت رسمی قرارداد تولید سریال‌های تلویزیونی، مستند و فیلم سینمایی با کمپانی بزرگ نتفلیکس امضا کردند‌. به نقل از ورایتی، بر اساس اعلام کمپانی نتفلیکس، باراک اوباما رییس‌جمهور سابق آمریکا و همسرش میشل اوباما در ساخت سریال‌های تلویزیونی، سریال و فیلم‌های مستند و سینمایی طی یک قرارداد چندساله با این کمپانی همکاری خواهند داشت‌.
باراک اوباما درباره این قرارداد که پیش‌بینی می‌شود ارزش چند صد میلیون دلاری داشته باشد، گفت: یکی از لذت‌های ساده این است که بتوان با تعداد بیشتری از مردم در ارتباط بود و به آنها کمک کرد تجارب‌شان را با طیف گسترده‌تری از مردم به اشتراک بگذارند‌. به همین دلیل است که من و میشل از همکاری با نتفلیکس بسیار هیجان زده‌ایم و امیدواریم بتوانیم صداهای مستعد، الهام‌بخش و خلاق را که توانایی افزایش درک و همدلی بیشتری میان مردم دارند، بپرورانیم و به آنها کمک کنیم داستان‌های خود را با تمام دنیا به اشتراک بگذارند‌.
میشل اوباما نیز توضیح داد: من و باراک همواره به قدرت داستانگویی برای الهام بخشیدن، فکر کردن متفاوت درباره جهان پیرامون و کمک به باز کردن ذهن و قلب‌هایمان به سمت دیگران معتقد بوده‌ایم‌. نتفلیکس یک سرویس بی‌رقیب و بسیار مناسب برای نوع داستان‌هایی است که ما می‌خواهیم به اشتراک بگذاریم و بی‌صبرانه در انتظار آغاز این همکاری هستیم‌.
امضای قرارداد با اوباما یکی از جدیدترین اقدامات مهم نتفلیکس است، این کمپانی سال گذشته با یک قرارداد به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون دلار با شاندا رایمز کارگردان و نویسنده سریال معروف «آناتومی گِری» همکاری خود را آغاز کرد و رایان مورفی نیز با پایان دادن به همکاری طولانی‌مدت خود با کمپانی «فاکس قرن بیستم» با قراردادی به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار به کمپانی نتفلیکس ملحق شده است‌. شبکه نتفلیکس ۱۲۵ میلیون عضو در سراسر جهان دارد‌. هنوز رقم قرارداد بین باراک اوباما و همسرش با نتفلیکس مشخص نیست‌. این دو پیش از این قراردادی مشترک برای انتشار کتاب زندگینامه با انتشارات «پنگوئن رندوم‌هاوس» به ارزش ۶۵ میلیون دلار به امضاء رسانده‌اند‌.
حضور‌ هالیوودی‌ها در سیاست
در‌ هالیوود همه چیز ممکن است‌. مثلا شاید بازیگری که جلوی دوربین اسب‌سواری کند و هفت تیر بکشد، سال بعدش بشود رییس‌جمهور‌. ریگان رییس‌جمهور جنجالی آمریکا از‌ هالیوود راهش را به سیاست باز کرد‌. کم نبودند بازیگران و ستاره‌هایی که بعد از بازنشستگی برای وارد شدن به عالم سینما عزم‌شان را جزم کردند‌.
رییس‌جمهور بازیگر
رونالد ریگان‌‌: پس از اتمام دوره کالج، رونالد ریگان به عنوان یک گوینده رادیو در ایالت آیوا مشغول کار شد‌. از آنجا که صدا و چهره خوبی داشت قرارداد هفت ساله بازیگری را با استودیوی وارنر امضا کرد‌. رویای ریاست‌جمهوری او زمانی به حقیقت پیوست که مایکل جکسون از او در انتخابات ریاست‌جمهوری حمایت کرد‌.
ترمیناتور کالیفرنیا
آرنولد شوارتزنگر‌: ستاره زیبایی اندام پس از بازی در فیلمهای «کونان وحشی» و «ترمیناتور» شهرت یافت‌ و در سال 2003 به عنوان فرماندار کالیفرنیا معرفی شد‌. گفته می‌شود او توسط همسرش ماریا شیور که خواهرزاده جان اف کندی جوان است، به این مقام رسید‌.
سناتور آوازه‌خوان
جورج مورفی‌: ستاره رقص و آواز از سال 1927 کار خود را در برادوی آغاز کرد‌. پس از دو دهه فعالیت بازیگری او کرسی جمهوریخواهان در کمیته مرکزی ایالتی را به دست آورد و وارد سنا شد‌. او همچنین مسیر را برای ریاست‌جمهوری رونالد ریگان هموار کرد‌.
سفیر سوپراستار
آنجلینا جولی‌: «جولی» پس از معرفی خود به عنوان یک سوپراستار در سال 2004 خود را به عنوان یکی از حامیان حقوق بشر معرفی کرد‌. او در حال حاضر یکی از سفرای کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل است و شانس زیادی برای کسب مقام‌های سیاسی دارد‌.
فرماندار کشتیگیر
جس ونتورا‌: ‌با ورزش کشتی به سینما وارد شد و در سال 1987 اولین فیلمش تحت عنوان «نابودگر» را تجربه کرد‌. در سال 1990 او شهردار بروکلین پارک مینه‌سوتا شد و هشت سال بعد به مقام فرمانداری مینه‌سوتا رسید‌.
به خاطر یک مشت سیاست
کلینت ایستوود‌‌‌‌: او با حضور در اسپاگتی‌های وسترن دهه 60 شهرت پیدا کرد و به بازیگر و کارگردانی مطرح تبدیل شد‌. در سال 1986 او شهردار کالیفرنیا (محل تولدش) شد و به نفع حزب جمهوریخواه آمریکا برای ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد‌.
نماینده اسکاری
گلندا جکسون‌: بازیگر تئاتر در سال 1971 جایزه اسکار را برای اجرای «زنان عاشق»
دریافت کرد‌. پس از سه دهه بازیگری، ‌او به نفع حزب کارگر وارد پارلمان انگلستان شد و در سمت وزیر جوانان فعالیت کرد‌. در سال 2000 او از کسب مقام شهرداری لندن بازماند‌.