رئیس‌جمهور در دیدار مسئولان نظام و جمعی از قشرهای مختلف مردم با رهبر معظم انقلاب: بیش از گذشته نیاز به تقویت فضای معنوی، وحدت، اعتماد و امید به آینده داریم

رئیس‌جمهور با بیان اینکه بیش از گذشته نیاز به تقویت فضای معنوی، وحدت، اعتماد و امید به آینده داریم، تصریح کرد: آنچه باید در کنار دولت قرار گیرد، توان قوای دیگر و به‌ویژه مردم است.
دکتر روحانی در دیدار مسئولان نظام، جمعی از قشرهای مختلف مردم و سفرای کشورهای اسلامی با رهبر معظم انقلاب اسلامی، دشمن را در شرایط فعلی فاقد تجربه و عقلانیت دانست و افزود: تصمیم دشمن این است که نه تنها تعهدات خود در برابر ملت ایران بلکه همه تعهدات بین‌المللی و منطقه‌ای خود را زیر پا بگذارد.
دکتر روحانی گفت: جای شگفتی است قدرتی که دستش به خون مردم این منطقه از افغانستان و عراق و سوریه و یمن گرفته تا سایر مناطق آلوده است، نقاب صلح‌طلبی بر چهره زده و از مذاکره و صلح دَم می‌زند و رژیم غاصبی که هر روز به کشتار مردم می‌پردازد، به دوره‌گردی روی آورده تا چهره غلط و دروغینی را از نظام جمهوری اسلامی و مردم ایران ترسیم کند.
رئیس جمهور اظهارداشت: امروز مردم و کشورهای جهان، شرکای تجاری ایران، اروپا، روسیه، چین، همسایگان، مسلمانان و همه کشورها باید در برابر قلدرمابی حاکمان کاخ سفید بایستند.

دکتر روحانی گفت: مطمئناً ملت ایران نمی‌گذارد که رژیم صهیونیستی، استکبار جهانی و ارتجاع منطقه یعنی جنایتکاران، غاصبان و جاهلان در برابر ما بایستند و بخواهند راه تجارت ملت را بسته و بر ملت فشارهای سیاسی و اقتصادی وارد کنند.
رئیس جمهور با تبریک عید فطر به عنوان یک عید بزرگ به ملت ایران و همه مسلمانان جهان، گفت: عید فطر یکی از بزرگترین اعیاد اسلامی است که مسلمانان با روحی صیقل‌یافته، دلی پاک و با اعتماد به نفس بیشتر به پیشگاه خداوند بزرگ می‌روند. عید فطر، عیدی است که در آن دستاوردهای بزرگ معنوی و معرفتی که در یک ماه به دست آمده، آینده بهتری را برای ما ترسیم می‌کند.
دکتر روحانی با بیان اینکه امروز در شرایط سیاسی بین‌المللی و منطقه‌ای بیش از هر زمان دیگر به دستاوردهای ماه رمضان نیازمند هستیم، گفت: بالاترین روزه پس از امساک از خوردن و آشامیدن، حفظ زبان، پاک شدن دل‌ها و تفکر در فضای مناسب برای مصالح کشور است.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز نیازهای مادی جامعه را مردم، تولیدکنندگان و دولت تامین می‌کند، خاطر نشان کرد: امروز بیش از گذشته نیاز به تقویت فضای معنوی کشور، وحدت، اعتماد و امید به آینده داریم.
دکتر روحانی با بیان اینکه خوشبختانه در کشور کمبودی که باعث شود جامعه را در رنج قرار دهد، نداریم و نیاز به اعتماد آینده داریم، گفت: نه کمبود ریال در کشور است و نه کمبود ارز و بیش از هر زمان دیگر مواد غذایی و نیازمندی‌های مردم موجود است.
رئیس جمهور افزود: در سال جاری 17 میلیارد دلار برای تامین نیازهای همه تولیدکنندگان و واردکنندگان، تخصیص داده شده است.
دکتر روحانی با بیان اینکه برای ایجاد ثبات در بازار سکه، 7 میلیون و 600 هزار قطعه سکه به مردم فروخته شده، افزود: اکنون در شرایطی هستیم که در طول این چند ماه بودجه عمرانی کشور از همه سال‌ها بیشتر پرداخت شده است به گونه‌ای که در 3 ماهه اول امسال 28 هزار میلیارد تومان در این راستا تخصیص داده شده و تا پایان این ماه 24 هزار میلیارد تومان آن تامین خواهد شد.
رئیس جمهور اظهار داشت: از نظر مواد غذایی، گندم، شکر و سایر نیازمندی‌های کشور تامین است اما آنچه باید تامین شود، ‌اتحاد بیشتر مردم است.
دکتر روحانی با بیان اینکه آنچه باید در کنار توان دولت برای پیشبرد امور باشد، توان قوای دیگر و حضور مردم است، خاطر نشان کرد: هرگاه مردم به صحنه آمدند، از مشکلات فاصله گرفته و در برابر بدخواهان به خوبی ایستاده‌ایم.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز دشمن ما فاقد تجربه و عقلانیت بوده و تصمیم او بر آن است که همه تعهدات را زیر پا بگذارد، گفت: او نه تنها تعهد خود در برابر ملت ایران را زیر پا گذاشته بلکه قصد دارد تا همه تعهدات بین‌المللی و منطقه‌ای را زیر پا بگذارد، اما مقاومت و ایستادگی ملت ایران، مانع از آن شده است.
دکتر روحانی ادامه داد: ثمره ماه رمضان ایستادگی، صبر و سست نشدن و سر فرود نیاوردن در برابر دشمن است و در حقیقت صبر زمانی است که سستی در آن راه نیابد و تسلیم و سرفرود آوردن در برابر دشمن صورت نگیرد و آنگاه این صبر دستاورد رمضان خواهد بود.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه امروز دشمن از دستاوردهای ملت ایران در سال‌های گذشته عصبانی است، اظهار داشت: دشمن به دنبال ترویج ایران‌هراسی، اسلام‌هراسی و نشان‌دادن چهره خشن و ضدعقلانی از ملت ایران بود که در این مسیر با شکست مواجه شد.
دکتر روحانی افزود: عصبانیتی که امروز از کاخ سفید و رژیم صهیونیستی می‌بینیم برای این است که آنها همه تلاش خود را انجام دادند که با ایران‌هراسی، چهره ایران را خشن معرفی کرده و با اسلام‌هراسی، دین اسلام را به جامعه بد معرفی کنند.
رئیس جمهور با بیان اینکه ملت ایران همواره در برابر فشارهای دشمنان ایستادگی کرده است، تصریح کرد: جای شگفتی است که امروز قدرتی که دستش به خون مردم منطقه آلوده است، نقاب صلح‌طلبی بر چهره زده و دم از مذاکره و صلح در جهان می‌زند و رژیم غاصبی که هر روز به کشتار مردم می‌پردازد به دوره‌گردی روی آورده تا چهره غلطی از مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران ترسیم کند.
رئیس جمهور خاطر نشان کرد: امروز روزی است که همه دوستان، همسایگان و شرکای ایران از جمله روسیه و چین باید در برابر قلدرمآبی حاکمیت کاخ سفید بایستند تا منطق و قانون در برابر ظلم و زیاده‌خواهی پیروز شود.
دکتر روحانی اظهار داشت: بی‌تردید ملت ایران مانند گذشته با هدایت‌های رهبر فرهیخته انقلاب و هماهنگی و اتحاد بیشتر قوا در برابر فشارهای دشمنان ایستادگی کرده و نمی‌گذارد راه تجارت کشور، بسته شود و با تدبیر و عقلانیت راه‌های جدید را یافته و اجازه نمی‌دهد دیگرانی که برای عدم رشد و توسعه کشور طراحی‌ کرده‌اند، موفق شوند.
سایر اخبار این روزنامه
اخبار کوتاه رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه‌های نماز عید سعید فطر: امروز توطئه اصلی دشمن فشار اقتصادی به مردم است مسئولان برای حل مسائل اقتصادی تصمیمات قاطع بگیرند با کاسبان تحریم برخورد کنید رهبر انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان, جمعی از قشرهای مختلف مردم و سفرای کشورهای اسلامی: از مهمترین عوامل و عناصر کرامت امت اسلامی اتحاد و رفع اختلاف هاست رئیس‌جمهور در دیدار مسئولان نظام و جمعی از قشرهای مختلف مردم با رهبر معظم انقلاب: بیش از گذشته نیاز به تقویت فضای معنوی، وحدت، اعتماد و امید به آینده داریم رئیس جمهور در جمع صمیمی اصحاب رسانه: دعوت رئیس جمهور برای اتحاد رسانه ای در برابر جنگ روانی دشمن نبرد شدید اطراف فرودگاه الحدیده یمن پارلمان اروپا نقض حقوق بشر در بحرین را محکوم کرد در ششمین جشن گلریزان شرکت فولاد مبارکه اصفهان رقم خورد؛ کمک 3 میلیارد تومانی فولاد مبارکه برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد گوترش: وضعیت اسف بار غزه هشداری برای وقوع جنگ است نتانیاهو: بادبادک‌ها و بالون‌های آتش‌زا "کابوس واقعی" هستند حمله جنگنده‌های ترکیه‌ به شمال عراق رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه‌های نماز عید سعید فطر: امروز توطئه اصلی دشمن فشار اقتصادی به مردم است مسئولان برای حل مسائل اقتصادی تصمیمات قاطع بگیرند رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه‌های نماز عید سعید فطر: امروز توطئه اصلی دشمن فشار اقتصادی به مردم است مسئولان برای حل مسائل اقتصادی تصمیمات قاطع بگیرند رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه‌های نماز عید سعید فطر: امروز توطئه اصلی دشمن فشار اقتصادی به مردم است مسئولان برای حل مسائل اقتصادی تصمیمات قاطع بگیرند رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه‌های نماز عید سعید فطر: امروز توطئه اصلی دشمن فشار اقتصادی به مردم است مسئولان برای حل مسائل اقتصادی تصمیمات قاطع بگیرند رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه‌های نماز عید سعید فطر: امروز توطئه اصلی دشمن فشار اقتصادی به مردم است مسئولان برای حل مسائل اقتصادی تصمیمات قاطع بگیرند