پول‌هاي معلق

رقم قطعی هزینه تردد در پایان هر روز محاسبه و برداشت خواهد شد
برای خرید مجوز هر روز، باید ۳۶ هزار تومان در حساب فرد وجود داشته باشد
در صورتی که مجوز روزانه برای خودرو خریداری شده باشد اما استفاده نشود، مبلغ ۱۳۴۴۰ تومان از حساب فرد کسر می‌شود
طرح ترافيك 97 چالش‌هاي بسياري را با خود به همراه داشت؛تغييراتي كه در نحوه اختصاص طرح ترافيك به افراد اعمال شد، باعث اعتراض گسترده بسياري از اقشار جامعه از جمله خبرنگاران شد. حالا بماند كه احراز هويت خبرنگار تبديل به يك پروسه سخت و طاقت‌فرسا شده بود اما در اين ميان بسياري از خبرنگاران و برخي اقشار ديگر كه به جد به استفاده از سهميه طرح ترافيك سالانه نيازمند بودند به دلايل مختلف از دريافت طرح ترافيك سالانه باز ماندند. اين مساله باعث شده كه اين افراد براي تردد در سطح شهر مجبور به استفاده از مجوز روزانه طرح ترافيك باشند و همين امر براي آن‌ها تبديل به يك معضل شده است. چراكه علاوه بر هزينه بالايي كه براي ورود به طرح ترافيك در طول سال بايد پرداخت كنند، دردسر روزانه خريد طرح ترافيك نيز مزيد بر علت است. از طرفي به نظر مي‌رسد كه نحوه خريد طرح ترافيك روزانه نسبت‌ به سال‌هاي پيش از منطق كمتري برخوردار است.

نحوه ثبت نام روزانه
طبق آنچه سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در اطلاعیه شماره دو خود در مورد سامانه «تهران من» و ثبت‌نام متقاضیان ورود به محدوده طرح ترافیک اعلام کرده پیرو اطلاعیه شماره يك سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برای ثبت‌نام اشخاص و درج اطلاعات خودروهای دارای تردد در محدوده طرح ترافیک سامانه تهران در نظر گرفته شده است. برای ثبت‌نام هیچ محدودیت زمانی وجود ندارد و سایت تا پایان سال باز خواهد بود. شهروندان قبل از اولین روز حضور در محدوده طرح ترافیک، باید در سامانه ثبت‌نام کرده باشند. در پنل اصلی سایت، امکان ورود مشخصات یک یا چند خودرو و شارژ حساب شهروندی وجود دارد. در این مرحله، کاربران می‌توانند حساب شهروندی خود را به میزان دلخواه شارژ کنند تا از مبالغ آن برای خرید روزانه طرح ترافیک برای هر یک از خودروهای خود استفاده کنند. بدین ترتیب اعضای یک خانواده نیز می‌توانند مشخصات همه خودروهای خود را در یک حساب شهروندی وارد کنند و یکجا مجوز روزانه چند خودرو را خرید کنند.
حتما بايد حساب شارژ شود!
نكته اينجاست كه براي پرداخت مبلغ طرح ترافيك ابتدا بايد حساب كاربري شخص به ميزان مشخصي شارژ شود و مبالغ شارژ شده در حساب شهروندی افراد باقی می‌ماند و صرفا پس از تردد خودرو در محدوده طرح ترافیک، بسته به تعرفه و شرایط تردد، يعني ساعات اوج یا غیر اوج و دارا بودن یا نبودن معاینه فنی برتر، هزینه طرح ترافیک آن روز محاسبه و از حساب کسر و مانده آن برای روزهای بعد استفاده می‌شود. با شارژ حساب كاربري در واقع مبلغي به منظور استفاده از طرح ترافيك پرداخت مي‌شود.
پرداخت حداکثر هزینه احتمالی یک روز تردد
خريد مجوز روزانه طرح ترافيك به اين صورت است كه برای خرید مجوز هر روز، باید ۳۶ هزار تومان يعني مبلغي معادل حداکثر هزینه احتمالی یک روز تردد در محدوده طرح ترافيك در حساب فرد وجود داشته باشد ولی رقم قطعی هزینه تردد در پایان هر روز محاسبه و برداشت خواهد شد. در صورتی که مجوز روزانه برای خودرو خریداری شده باشد اما استفاده نشود، مبلغ حداقل یک روز ۱۳۴۴۰ تومان از حساب فرد کسر می‌شود. همين امر نيز جاي سوال دارد كه چرا براي استفاده نكردن از مجوز طرح ترافيك از افراد مبلغي شبيه به نوعي جريمه دريافت مي‌شود؟ در حالي‌كه برداشت اين مبلغ از حساب كاربري شخص از هيچ منطقي برخوردار نيست، حتي اگر به عنوان جريمه در نظر گرفته شده باشد.
پول‌هاي بلوكه شده
يكي از شهرونداني كه از ابتداي سال 97 تقريبا روزانه مجوز طرح ترافيك خريداري مي‌كند به «قانون» مي‌گويد: «چندي پيش براي سه روز متوالي مجوز طرح ترافيك خريداري كردم و براي هر روز مبلغ 36 هزار تومان پرداخت كردم و در هر سه روز ساعت دو بعد از ظهر وارد محدوده طرح ترافيك شدم و در واقع به اندازه 22 هزار تومان از مجوز طرح ترافيك خود استفاده كرده بودم. با اين حساب قاعدتا بايد در روز چهارم مبلغ 42 هزار تومان شارژ در حساب كاربري من وجود داشت كه بتوانم از همان طريق طرح ترافيك روز چهارم را خريداري كنم اما مابه التفاوت اين مبالغ به مدت 10 روز در حساب كاربري من بلوكه شده بود و امكان استفاده از آن را نداشتم و به اين ترتيب براي روزهاي بعد نيز مجبور به پرداخت روزانه 36 هزار تومان براي خريد طرح ترافيك بودم!»
سود سرگردان
از صحبت‌هاي اين شهروند اين طور بر مي‌آيد كه شما موظف مي‌شويد روزانه مبلغي را كه حداكثر مبلغ استفاده از طرح ترافيك است براي اين منظور پرداخت كنيد، حتي اگر مدت زمان كمتري را در محدوده طرح ترافيك بگذرانيد. در اين ميان اين سوال پيش مي‌آيد كه اين مبلغ به چه منظور بلوكه شده و براي مدت 10روز چرا قابل استفاده نبوده است؟ از آنجايي كه حساب كاربري اشخاص در واقع متعلق به شهرداري است به اين صورت كه شما از مبالغ شارژ شده در حساب تنها به منظور پرداخت به شهرداري مي‌توانيد استفاده كنيد، به نظر مي‌رسد كه بلوكه شدن اين مبالغ در حساب كاربري سودي را عايد شهرداري مي‌كند كه اگر در مقياس كلان به آن نگاه شود روزانه رقم هنگفتي در حساب كاربري افراد باقي مي‌ماند كه از اين رقم هنگفت سود بسيار زيادي به دست خواهد آمد. نكته ديگر اين است كه دريافت جريمه از افرادي كه طرح را خريداري كرده و از آن استفاده نكردند نيز در مقياس كلان مي تواند سود بسيار زيادي را عايد شهرداري كند.
بلوكه شدن پول غيرمنطقي است
در اين خصوص دكتر علي خاكساري كارشناس مديريت شهري به «قانون» مي‌گويد: در مورد مساله طرح ترافيك قرار بر اين بوده كه افراد حساب خود را مبلغي شارژ كنند و به تناسب استفاده مبلغي از حساب آن‌ها كسر شود. زيرا هزينه استفاده از طرح ترافيك روزانه از 13 تا 36 هزار تومان متغير است. در نتيجه عمل منطقي اين است كه هر كسي به تناسب ميزان استفاده خود حسابش را شارژ كند و اگر در حساب كاربري خود مبلغي كمتر از ميزان استفاده وي وجود داشته باشد دوباره بايد حساب خود را شارژ كند. آنچه من مي‌دانم اين است كه قرار بر اين نبوده كه افراد حتما روزانه مبلغ 36هزار تومان حساب خود را شارژ كنند. ممكن است مبلغ 100 هزار تومان در حساب شخصي وجود داشته باشد و شخص به تناسب در روزهاي مختلف از اين حساب استفاده كند تا سقف 100 هزار تومان پايان يابد و دوباره حساب خود را پر كند. اگر به اين صورت باشد درست و منطقي است اما اينكه روزانه 36 هزار تومان پرداخت شود و پس از استفاده مبلغ مورد نظر كسر شده و باقي پول براي مدتي بلوكه شود، اصلا منطقي نيست.