پیروزی ناپلئونی فرانسه و توقف مسی و آرژانتین در اولین گام

تیم ملی فرانسه در نخستین بازی اش در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به سختی استرالیا را شکست داد. به گزارش ایسنا، دیدار تیم های ملی فوتبال فرانسه و استرالیا بعد از ظهر دیروز در ورزشگاه کازان آره‌نا آغاز شد. نخستین ضربه را کیلیان ام باپه به سمت دروازه استرالیای زردپوش زد که با دفع توپ دروازه بان به کرنر رفت.
دقایقی بعد داور یک خطا به نفع فرانسه اعلام کرد و توپ پل پوگبا را دروازه بان استرالیا به راحتی مهار کرد.  فرانسه بازی را در اختیار داشت و دائما حمله می کرد. آنتوان گریزمان نیز فرصت پیدا کرد تا به سمت دروازه تیم آسیایی ضربه بزند. او در ادامه یک ضربه سر آرام نیز زد که متیو ریان به راحتی مهار کرد. در دقیقه ۴۴ شوت بهیچ با اختلاف نزدیکی به بیرون از زمین رفت و در نهایت نیمه اول با تساوی صفر بر صفر به پایان رسید.  آبی ها با شروع نیمه دوم بازی را در اختیار داشت و به دنبال گلزنی بود.
در دقیقه ۵۴ یک صحنه مشکوک به پنالتی در محوطه جریمه استرالیا دیده شد که داور اعتقادی به پنالتی نداشت اما لحظاتی بعد به کمک فناوری بازبینی تصاویر پنالتی به نفع فرانسه اعلام شد و آنتوان گریزمان آن را به گل تبدیل کرد.  ساموئل اومتیتی با خطای هند در محوطه جریمه یک پنالتی به زردپوشان هدیه داد و میل گدیناک بازی را در دقیقه ۶۲ به تساوی رساند. نخستین تعویض نابوت بود که به جایش تامی یوریچ وارد زمین شد.
ضربه پوگبا در دقیقه ۷۹ با برخورد به تیرک، وارد دروازه شد تا خروس ها ۲ بر یک پیش بیفتند. برای این گل از تکنولوژی عبور توپ از خط دروازه استفاده شد. از دیگر مسابقات دیروز ، بازی آرژانتین و ایسلند بود. دو تیم آرژانتین و ایسلند در مسکو برابر هم به میدان رفتند که این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان رسید. در دقیقه ۱۹ آرژانتین موفق شد گل اول بازی را به ثمر برساند. سرخیو آگوئرو بعد از تصاحب توپ با یک چرخش توانست دروازه ایسلند را باز کند. 

در دقیقه ۲۳ ایسلند خیلی زود گل خورده را پاسخ داد و فینبوگاسون گل تساوی را به ثمر رساند. در نیمه دوم بازی با برتری نسبی آرژانتینی ها همراه بود و این تیم حتی صاحب یک ضربه پنالتی هم شد که لیونل مسی این ضربه را از دست داد تا بازی با تساوی یک بر یک به پایان برسد.