درباره پیشخوان

پیشخوان، یه دکه روزنامه فروشی مجازی

امکان نداره توی ایران زندگی‌ کنی‌ و یک بار هم که شده پای یه دکه روزنامه فروشی نایستاده باشی‌ و شروع به مرور تیتر اول روزنامه‌ها نکرده باشی‌. حالا توی قرن بیست یکم می‌شه این کار رو توی اینترنت هم کرد. همین‌جا، توی پیشخوان. اینجا میتونید با بالا و پایین کردن صفحه اینترنت، تیتر بیشتر روزنامه‌های ایران رو ببینید. اما همچنان توصیه می‌کنیم که پای دکه روزنامه فروشی محلّه هم یک لحظه وایستید، یه خسته نباشید به فروشنده روزنامه‌ها بگین و یه روزنامه کاغذی هم بگیرید.
در پیشخوان، علاوه بر صفحه اول روزنامه‌ها میتونید یه نگاهی‌ به صفحات داخلی‌ روزنامه‌ها هم بیندازید. البته برای حفظ حقوق ناشرین، ما اینجا فقط PDF روزنامه‌هایی‌ رو جمع آوری می‌کنیم که میشه به صورت رایگان در سایت این روزنامه‌ها هم ببینید.
با عضویت در صفحه فیس‌بوک یا توییتر و یا کانال تلگرام پیشخوان و یا گرفتن اشتراک خوراک پیشخوان ، می‌‌توانید لینک‌های روزانه به پیشخوان را دریافت کنید و از آخرین تغییرات در پیشخوان آگاه شوید.

اضافه کردن پیشخوان به سایت خود

شما می‌‌توانید به راحتی‌ با استفاده از کد زیر، صفحه اول روزنامه‌های هر روز را به نوار کناری وبلاگ یا سایت خود اضافه کنید.

<script src="https://www.pishkhan.com/tools/sidebar2/pishkhaan.js"></script>

پیشخوان روزنامه‌ها به صورت زیر در نوار کناری (و یا هر بخش دیگری که آن‌ را اضافه کرده اید) نمایش داده می‌‌شود.

[-] خصوصی سازی:

شما می‌‌توانید در صورت تمایل با استفاده از کد زیر، پیشخوان را برای سایت خود خصوصی سازی کنید:

<script src="https://www.pishkhan.com/tools/sidebar2/pishkhaan.js"></script>
<script type="text/javascript">
PishkhaanSidebar1.Setup({
  type: "popular",    // Newspapers Type:
            //  "popular": روزنامه‌های پر طرفدار، روزنامه‌های صفحه اول پیشخوان (default)
            //  "economics": روزنامه‌های اقتصادی
            //  "sport": روزنامه‌های ورزشی
            //  "all": همه روزنامه‌ها

  height: "240px",  // The height of the newspapers window, excluding the header and footer. default: "240px"
  maxwidth: "240px",  // The max-width for the window. default: "240px"
  quality : "low",   // if you are enlarging the window, set quality to "high" for a better image quality. default: "low"
});
</script>

در اینجا توضیحاتی در رابطه با اضافه کردن این کد به چند وبلاگ پر طرفدار را ببینید.

راهنمایی اضافه کردن کد جاواسکریپت به وبلاگ

در اینجا، طریقه اضافه کردن این کد را به چند وبلاگ فارسی و سایت پرطرفدار توضیح میدهیم. در صورتی که نیاز به کمک بیشتر در این زمینه دارید حتما با ما تماس بگیرید.

بلاگ فا (blogfa.com):در صفحه مدیریت وبلاگ، ابتدا "تنظیمات و دیگر امکانات" و سپس "کدها و جاوا اسکریپتهای اختصاصی کاربر" را انتخاب نمایید. در این بخش در پنجره نمایش داده شده، کد پیشخوان را اضافه نمایید و آن‌ را ذخیره نمایید. در صورتی که قبلاً کد‌های دیگری در این قسمت اضافه نموده اید، می‌‌توانید پیشخوان را در ابتدا یا انتهای کد‌های دیگر اضافه نمایید.

پرشین بلاگ (persianblog.ir): در صفحه مدیریت وبلاگ خود، ابتدا گزینه "منوی مدیریت" و سپس گزینه "کدهای اختصاصی (جاوا)" را انتخاب نمایید. در پنجره نمایش داده شده، کد پیشخوان را اضافه نمایید و آن‌ را ذخیره کنید.

میهن بلاگ (mihanblog.com): در صفحه مدیریت وبلاگ خود، به بخش "تنظیمات" رفته و سپس گزینه "تنظیمات وبلاگ" را انتخاب نمایید. در این بخش، در پنجره "کد جاوا اسکریپت"، کد پیشخوان را اضافه و ذخیره کنید.

بلاگ اسکای (blogsky.com): در بخش مدیرت وبلاگ خود، در نوار کناری "نمای وبلاگ" را انتخاب نمایید و سپس به پنجره "ابزارک ها" بروید. در اینجا "کد اختصاصی" را انتخاب کنید و کد پیشخوان را به بخش "کد اختصاصی" اضافه کنید و آن را ذخیره نمایید. مطمئن شوید که این بخش فعال می‌باشد.

پارسی‌ بلاگ (parsiblog.com): در صفحه مدیریت وبلاگ خود، گزینه "ظاهر وبلاگ"، سپس "قالب" و سپس "تنظیمات" را انتخاب نمایید. در صفحه نمایان شده، در بخش "کد HTML اختصاصي"، کد پیشخوان را وارد نمایید و آنرا ذخیره کنید.

لوکس بلاگ (loxblog.com): در صفحه مدیریت وبلاگ خود، در بخش "تنظیمات وبلاگ" و یا "تنظیمات وب سایت" کد پیشخوان را در جعبه "اسکریپت‌های اختصاصی" وارد کنید و تنظیمات را ذخیره نمایید.

جوملا (joomla.org): جهت اضافه کردن پیشخوان به سایت‌های جوملا، میتوانید از افزونه زیر استفاده کنید: Custom html advanced(لطفا توجه فرمایید که بعد از دانلود این ماژول، شما باید آن را در کامپیوتر خود unzip کرده و سپس Module رانصب کنید.)
بعد از دانلود و نصب این افزونه از طریق Extensions Manager در سایت خود، در بخش Module Manager, این افزونه را انتخاب نمایید و تنظیمات زیر را انجام دهید:
۱. Show Title: گزینه Hide را انتخاب نمایید.
۲. Position: مکان مناسب را بر اساس template سایت انتخاب نمایید. (راهنمایی: به مکان (position) ماژول‌های نصب شده دیگر لیست شده در module manager نگاه کنید تا بتوانید بهتر انتخاب کنید.)
۳. Status: گزینه Published را انتخاب کنید.
۴. Module Assignment: صفحاتی که تمایل دارید پیشخوان در آنها نمایش داده شود را انتخاب نمائید. (بهترین انتخاب "on all pages" خواهد بود.)
۵. Custom HTML: کد پیشخوان را به این بخش اضافه نمایید.

وردپرس (wordpress.org): جهت اضافه کردن کد‌های جاواسکریپت به سایت‌های وردپرس میتوانید از افزونه زیر استفاده نمایید: HTML Javascript Adder
پس از نصب این افزونه در سایت خود، می‌‌توانید در بخش Widgets، این افزونه را به نوار کناری سایت خود اضافه کرده و کد پیشخوان را به آن‌ اضافه نمایید.

دات نت نوک(dnnsoftware.com): شما می توانید برای اضافه کردن کد‌های جاواسکریپت به DNN از ماژول زیر استفاده کنید: Content Injection Module for DotNetNuke

خوراک پیشخوان

خوراک روزانه: بعد از به روز شدن بیش از ۹۰ درصد روزنامه ها، یک دورنمایه ایجاد می‌کند:
http://feeds.feedburner.com/pishkhaan/daily (آدرس مستقیم: https://www.pishkhan.com/PishkhaanDailyFeed.xml)

خوراک روزنامه ها: به محض اضافه شدن هر روزنامه به پیشخوان، یک دورنمایه برای آن‌ روزنامه ایجاد می‌کند:
http://feeds.feedburner.com/pishkhaan (آدرس مستقیم: https://www.pishkhan.com/pishkhaan.xml)

کانال‌های تلگرام پیشخوان

پیشخوان دارای کانال‌های متنوع برای سلایق مختلف می‌باشد. بر اساس نیاز خود میتوانید عضو یک یا چند کانال پیشخوان شوید.
کانال پر طرفدارها: لینک صفحه اول و پی‌دی‌اف روزنامه‌های پر طرفدار به محض قرار گرفتن در پیشخوان را از این کانال دریافت کنید. (روزنامه‌های پر طرفدار بر اساس میزان بازدید پی‌دی‌اف آنها در سایت پیشخوان انتخاب شده اند.)
https://t.me/pishkhaan_popular
کانال ورزشی ها: لینک صفحه اول و پی‌دی‌اف روزنامه‌های ورزشی به محض قرار گرفتن در پیشخوان را از این کانال دریافت کنید.
https://t.me/pishkhaan_sport
کانال اقتصادی ها: لینک صفحه اول و پی‌دی‌اف روزنامه‌های اقتصادی به محض قرار گرفتن در پیشخوان را از این کانال دریافت کنید.
https://t.me/pishkhaan_economics
کانال همهٔ روزنامه ها:مایل به گرفتن همهٔ روزنامه‌ها هستین؟ در این کانال عضو شوید.
https://t.me/pishkhaan_all
توجه: به زودی قیمت ارز و سکه نیز از طریق این کانال‌ها برای شما ارسال خواهد شد.

استفاده از پیشخوان

استفاده از مطالب و تصاویر سایت پیشخوان مجاز است در صورتی که به سایت پیشخوان لینک داده شوند.
توجه شود که لازم است که تصاویر پیشخوان یا در سرور شما ذخیره شود و یا اینکه از سرور "https://www.pishkhan.com" استفاده شود:
https://www.pishkhan.com/Archive/1393/10/13931024/Iran.jpg

لینک به پیشخوان می تواند به صفحه اصلی‌ یا صفحه خواندن پی‌دی‌اف روزنامه‌ها باشد. وجود یک لینک از صفحه شما به پیشخوان نیز کافی‌ خواهد بود و لازم نیست تمام تصاویر به سایت ما لینک داده شوند، هرچند این کار به معنی‌ پشتیبانی‌ شما از ما خواهد بود و باعث دلگرمی‌ تیم ما خواهد شد.
نمونه لینک به صفحه اصلی‌ برای روزنامه ایران روز ۲۸ دی ماه ۱۳۹۲: (لطفا توجه کنید که لینک‌ها به سرور "https://www.pishkhan.com" می‌باشد.)
https://www.pishkhan.com/?date=13921028#Iran
نمونه لینک به صفحه نمایش پی‌دی‌اف برای روزنامه ایران روز ۲۸ دی ماه ۱۳۹۲:
https://www.pishkhan.com/pdfviewer.php?paper=Iran&date=13921028
شما می‌‌توانید برای همهٔ روزنامه‌ها به صفحه نمایش پی‌دی‌اف لینک دهید و در صورت عدم وجود فایل پی‌دی‌اف برای روزنامه مورد درخواست در روز مورد نظر، این صفحه، به صفحه اصلی‌ پیشخوان Redirect خواهد شد. برای مثال، اگر لینکی‌ به صفحه پی‌دی‌اف روزنامه‌ها در پیشخوان برای روزنامه خورشید برای روز ۲۸ دی ماه ۱۳۹۲ به صورت زیر داده شود:
https://www.pishkhan.com/pdfviewer.php?paper=Khorshid&date=13921028
از آنجا که پی‌دی‌اف این روزنامه در آرشیو پیشخوان وجود ندارد این صفحه، به صفحه اصلی‌ پیشخوان بازگشت داده می‌‌شود و در آینده در صورت اضافه شدن پی‌دی‌اف این روزنامه به آرشیو پیشخوان، بینندگان شما می توانند از آن‌ بهره‌مند شوند.

تماس با ما

لطفا ما را با نقطه نظرات خود یاری نمایید. تماس از طریق ایمیل
@