معرفی ارزانترین دانشگاه های کانادا


کشور کانادا کشوری است که در شمال قاره آمریکا قرار گرفته و دارای 13 استان است. این کشور همواره به دلیل داشتن استانداردهای بالای زندگی و همسایگی که با کشور آمریکا دارد، به عنوان یکی از مقاصد مهاجرتی از لحاظ تحصیلی و زندگی معرفی می‌شود. با توجه به مطالب منتشر شده در وب‌سایت canapply در رابطه با تحصیل در دانشگاه های کانادا : کانادا جزو هشت کشور برتر جهان از نظر اقتصادی و صنعتی است.همچنین اختصاص بودجه بالا برای سیستم آموزشی باعث شده تا سطح کیفی تحصیلات در این کشور بالا باشد. به همین دلیل کانادا بهترین انتخاب برای دانشجویان بین‌المللی است.


تحصیل در کانادا می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز باشد اما در صورت نداشتن اطلاعات کافی، می‌تواند دانشجو را از لحظه ورود به خاک کانادا با چالش‌های مختلفی روبه‌رو کند.
اگر شما هم قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارید و به دنبال ارزانترین دانشگاه های کانادا هستید در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

ارزانترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل

دانشگاه‌های کشور کانادا از لحاظ سطح علمی و تحصیلی رتبه بسیار بالایی دارند، در حال حاضر با دانشگاه‌های کشورهای مطرحی چون استرالیا، آمریکا، انگلیس و.. در حال رقابت هستند. در این کشور همانند دیگر کشورهای جهان دانشگاه‌ها از لحاظ شهریه آموزش، سطح آموزشی، کادر آموزشی، نوع رشته و.. دسته‌بندی‌های مختلفی دارند. در ادامه با ارزانترین دانشگاه‌های کانادا بیشتر آشنا می‌شوید:


دانشگاه برندون
یکی از ارزانترین دانشگاه های کانادا که در شهر منیتوبا قرار گرفته، دانشگاه برندون است. سال ساخت این دانشگاه به سال 1889 بازمی‌گردد، دانشگاه برندون یکی از بزرگترین دانشگاه‌های شهر منیتوبا است. با وجود ظرفیت پایین کلاس‌های این دانشگاه، پذیرش از دانشجویان بومی و بین‌المللی به یک اندازه است.
رشته‌های مختلفی در این دانشگاه به دانشجویان ارائه شده که از پرطرفدارترین آن‌ها می‌توان به رشته موسیقی این دانشگاه اشاره کرد. این رشته صورت کاملا تخصصی و با بهترین اساتید به دانشجویان ارائه می‌شود. از دانشکده‌های این دانشگاه می‌توان به دانشکده بهداشت، دانشکده موسیقی، دانشکده علوم، دانشکده هنر، دانشکده آموزش و دانشکده تحصیلات تکمیلی اشاره کرد.

دانشگاه مموریال
یکی دیگر از ارزانترین دانشگاه های کانادا دانشگاه مموریال است، این دانشگاه در شهر سنت جانز استان نیوفاند لند و لابرادوار قرار دارد. این دانشگاه دولتی که سال تاسیس آن به سال 1952 بازمی‌گردد، دارای دانشکده‌ها و مدارس بسیاری است. چهار پردیس این دانشگاه در نقاط مختلف جهان قرار دارند.
در این دانشگاه حدود 100 رشته تحصیلی به دانشجویان ارائه شده است. در حال حاضر هم نزدیک به 18500 نفر در حال تحصیل هستند، از طرفی تعداد دانشجویان بین‌المللی که از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند هم حدود 85 هزار نفر است. حدود 11 درصد دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده‌اند.

دانشگاه سنت بونیفیس