بلیط هواپیما

چگونه طراحی کاتالوگ و بروشور حرفه ای داشته باشیم؟

شاید تصور کنید حالا با دیجیتالی شدن همه چیز، کاتالوگ و بروشور هم تاثیر خود را از دست داده باشند؛ در حالی که بازار کاتالوگ و بروشور همچنان مزایای خاص خود را داراست و یک طراحی گیرا و جذاب فروش محصولات و خدمات شما را به طرز شگفت انگیزی افزایش می‌دهد.

کاتالوگ و بروشور شما شامل اجزای زیادی از اطلاعات محصول برند شماست که باید به شکل جالب و قابل توجهی برای مخاطب نمایش داده شود تا در نهایت محصولی را به فروش برساند. با این حال، فروش لحظه‌ای، تنها مزیت کاتالوگ و بروشور نیست. پس از بکارگیری اصولی که در ادامه اشاره می کنیم، شما با امکانات و دیگر مزیت‌های کاتالوگ و بروشور آشنا می‌شوید. از شناخت بیشتر برند یا همان برندسازی گرفته تا معرفی ایده‌های جدید برای خریدهای آینده مخاطب. اما قبل از آن بهتر است به یک سوالی حیاتی پاسخ دهیم.

 چرا به طراحی کاتالوگ و بروشور نیاز دارید؟

به طور کلی شما کاتالوگی نیاز دارید تا محصولات شما را به ساده‌ترین شکل ممکن دسته بندی کرده و با اشاره به مهم‌ترین مشخصات و نکات هر محصول، انتخاب و خرید را برای مخاطب آسان کند. تاثیر فوق العاده کاتالوگ و بروشور در فروش محصول بر کسی پوشیده نیست پس در ادامه به دیگر دلایل اهمیت آن می‌پردازیم:

کاتالوگ دلیل انتخاب مشتری است.

بیاید یک دید متفاوت و وسیع‌تر به موضوع داشته باشیمطراحی کاتالوگ در مشهد یا دیگر شهرها تنها ابزار فروش نیست بلکه یک راهنمای خرید برای مشتری است. همانطور که اشاره کردیم، کاتالوگ محصولات به خریدار در انتخاب درست کمک می‌کند. مخاطب شما باید با بررسی کاتالوگ بسته به نیازها و خواسته‌هایش نه تنها تصمیم به خرید محصول کنونی بگیرد بلکه با دیگر محصولات و برند نیز آشنا شود.

تجربه آسان و لذت بخشی به مشتری می‌دهد.

کاتالوگ و بروشور ویژگی‌های پراکنده هر یک از محصولات شما را به شکل منظمی در یکجا به نمایش میگذارد و شما را بعنوان همان کسب و کار حرفه ای و ارزشمندی که هستید نشان می‌دهد؛ بخصوص که حالا بسیاری از فروشگاه‌ها آنلاین هستند و همینطور بیشتر خریدارن در سطح وب به دنبال نیازهای خود می‌گردند. در اینجا شما با داشتن کاتالوگ و بروشور دیجیتال تجربه کاربر را برای خرید، کوتاه‌تر، ساده‌تر و در نتیجه لذت بخش‌تر می‌کنید.

به خودیِ خود برای شما برندسازی می‌کند.

کاتالوگ‌ و بروشور در فروش محصول غوغا می‌کند اما این ابزار در برندسازی شما نیز نقش بزرگی دارد. طراحی کاتالوگ و بروشور نباید تنها معرفی دسته‌ای از محصولات یا خدمات باشد. حتی قبل از اینکه بخواهید مخاطب را با محصولات آشنا کنید، باید او را با دلیل محکمی جذب برند خود کنید. مخاطبی که با شناخت و علاقه به برند شما اقدام به خرید کند، تبدیل به مشتری وفادار شما می‌شود.

 

در طراحی کاتالوگ و بروشور چه نکاتی اهمیت دارد؟

طراحی هویت بصری در هر نوع و قالبی سختی خودش را دارد و کاتالوگ یا بروشور هم در این مورد استثنا نیست. از این رو در ادامه مطلب قصد داریم بجای شرح اصول پیچیده طراحی کاتالوگ در نرم افزار ، 3 نکته ابتدایی اما الزامی را در این زمینه معرفی کنیم.

1. مخاطب را دنبال کنید.

برای اینکه مطمئن باشید طراحی شما موثر است باید هدف کاتالوگ و البته جامعه هدف آن را مشخص کرده باشید. شناخت مخاطب و تعیین هدف از داشتن کاتالوگ و بروشور، شما را به مسیر درستی هدایت می‌کند. فراموش نکنید که بروشور و کاتالوگ جذاب یک ارتباط قوی بین شما و مشتری است و شما با کسب اطلاعات بیشتر، ارتباط بهتری خواهید داشت.

داشتن ایده های طراحی کاتالوگ جذاب به تنهایی کافی نیست. شما باید فراتر از آن قدم بردارید و با خلق کاتالوگی مختص مخاطب هدف، به او پیشنهادی وسوسه انگیز و گاها رد نشدنی بدهید.

2. تصاویر سرنوشت‌ساز هستند.

محتوای متنی و مشخصات فنی شاید بتوانند محصول را ارائه کنند اما این عکس محصول است که در نهایت منجر به فروش می‌شود. طراحی هرچند جذاب کاتالوگ و بروشور شما بدون تصاویر باکیفیت و زیبا برای کسی اهمیت ندارد. طراح میتواند تا ساعت‌ها با بکارگیری تکنیک‌های مختلف سعی کند تا خروجی کار را حرفه ای نشان دهد اما زمانی که تصویر محصول شما چنگی به دل نزند، کاتالوگ شما اثر معکوس خواهد داشت.