لوازم یدکی لیفان

آیا مالک خودروی لیفان هستید؟ آیا قصد خرید لوازم یدکی لیفان را دارید؟ اگر قصد دارید که به خرید قطعات لیفان بپردازید و یا اطلاعاتی در رابطه با این خودرو به دست آورید، همراهی خود را با ما تا انتهای این مطلب آماده دهید.

در سال های اخیر شاهد رونق گرفتن خرید و فروش خودروهای چینی در بازار کشور هستیم. به عبارت دیگر می توان گفت که استقبال از برخی خودروهای چینی در ایران بسیار افزایش پیدا کرده است و بسیاری از هموطنان ما به خرید این خودرو ها می پردازند؛ زیرا خودروهای چینی از زیبایی ظاهری قابل قبولی برخوردار هستند و در مقایسه با سایر خودروهایی که توسط کشورهای خارجی تولید می شوند، از لوازم یدکی و قطعات ارزان قیمت تری برخوردار هستند که در ایران نیز به راحتی در دسترس هموطنان قرار دارند؛ در حالی که قطعات و لوازم یدکی خودروهای تولید شده توسط کشورهای دیگر از قیمت بالایی برخوردارند و پیدا کردن آنها کمی با مشکل مواجه می شود.

فروش عمده لوازم یدکی خودرو در تیکوما

در میان خودروهای تولید شده در چین، لیفان یکی از بهترین های آنها در ایران است که توجه ها را به سوی خود جلب کرده است و چون عده بسیار زیادی از هموطنان عزیز ما در ایران از خودروهای لیفان استفاده می کنند، پیدا کردن لوازم یدکی آن برایشان بسیار مهم و حائز اهمیت است که از این جهت به بررسی لوازم یدکی لیفان در مجموعه TICOMA خواهیم پرداخت.

درباره لیفان

لیفان از جمله شرکت های تولید کننده خودرو در چین است که فعالیت خود را در این زمینه از سال 2005 آغاز کرده است و در سال 2009 قادر به دریافت رتبه مناسبی درد جهان شد که از این جهت فروش محصولات این شرکت افزایش پیدا کرد. در میان خودروهای تولید شده توسط شرکت لیفان، فقط انواع سواری آن به کشورهای دیگر نظیر: ایران صادر می شود در حالی که این شرکت تولید کننده انواع خودروی وَن نیز می باشد و حتی در زمینه تولید دوچرخه نیز فعالیت دارد.


انواع خودروی لیفان

در میان خودروهای تولید شده توسط شرکت لیفان برخی از انواع آن که در ایران بسیار محبوب شده اند و به میزان زیادی مورد استقبال قرار گرفته اند، خودروهایی با مدل های ذکر شده در زیر محسوب می شوند:

لیفان 520 که اولین مدل خودروی لیفان است که به ایران راه یافت و امروزه تولید این مدل در چین متوقف شده است و با این وجود امکان خرید لیفان 520 نو وجود نخواهد داشت.

پس از آن مدل 620 از زیباترین انواع لیفان است که به دلیل زیبایی ظاهری و آپشن هایی که داشت، بسیار مورد توجه قرار گرفت؛ مدل های دیگر لیفان در ایران که بسیار محبوب شده اند، مدل های ایکس 50، ایکس 60 و 820 هستند که همچنان جایگاه مناسبی در کشور ما دارند. اما لازم به ذکر است که خودروهای تولید شده توسط شرکت لیفان علاوه بر ایران در کشورهای دیگر نیز محبوب واقع شده اند و به این دلیل شرکت لیفان قادر به دریافت رتبه سوم در زمینه صادرات خودروهای چین شده است و بیشترین میزان صادرات خودروهای چینی را به خود اختصاص داده است.

لوازم یدکی لیفان در انواع مختلف آن

همه کسانی که از خودروی لیفان در مدل های مختلف آن استفاده می کنند، مسلما با خرید و یا فروش لوازم یدکی لیفان  مانند چراغ خطر عقب لیفان مواجه می شوند؛ در واقع تمامی خودروها به لوازم یدکی و قطعات نیاز دارند که برخی از لوازم یدکی تشکیل دهنده خودرو مانند: موتور در تمامی انواع خودروها وجود دارد و برخی دیگر فقط برای بعضی از خودروها بر اساس آپشن های انها تعبیه شده است؛ اما با این وجود حتی قطعاتی که در تمامی خودروها به کار رفته اند برای هر مدل از خودرو متفاوت است. به عنوان مثال: این امکان وجود ندارد که بتواند از رادیاتور ام وی ام برای لیفان استفاده کرد و یا رادیاتور لیفان 620 را برای لیفان 520 به کار برد بلکه قطعات مربوط به هر خودرو باید به صورت منحصر به فرد برای همان خودرو و همان مدل طراحی شده باشد. از این جهت برخی از مهم ترین قطعات این خودرو در مدل های مختلف آن را می توان از قبیل زیر در نظر گرفت:

لوازم یدکی لیفان 520

·         استپ ترمز

·         وایر شمع کامل

·         گیربکس کامل

·         پمپ مربوط به هیدرولیک فرمان خودرو

·         سفت کن تسمه

·         چراغ خطر عقب

·         بلبرینگ تایم خودرو

·         دریچه گاز کامل

·         کویل

·         کاسه نمد

·         رادیاتور

·         استارت

·         کیت تسمه

·         سر سیلندر

·         لنت ترمز

·         فنر لول جلو

·         کمک فنر

·         گلگیر

·         رادیاتور آب

·         پمپ ترمز

·         و...

 

لوازم یدکی لیفان 620

·         شماره شاسی

·         مخزن مربوط به روغن هیدرولیک

·         شماره موتور خودرو

·         مخزن مربوط به آب شیشه شور

·         درب رادیاتور

·         مخزن آب رادیاتور

·         درب مربوط به مخزن روغن موتور

·         مخزن نگهدارنده روغن ترمز

·         باتری خودرو

·         گیج روغن موتور

·         فیلتر خودرو

·         تسمه تایم

·         لنت ترمز

·         پمپ آب

·         و...

 

لوازم یدکی لیفان 820

·         فیلتر روغن خودرو

·         فیلتر هوا

·         گردگیر پلوس مربوط به گیربکس

·         تسمه کولر

·         لنت ترمز جلو و عقب

·         استارت

·         بوش دسته موتور

·         دیسک چرخ جلو

·         فیلتر بنزین

·         بادگیر شیشه

·         فیلتر کابین

·         سیم ترمز دستی خودرو

·         سینی زیر موتور

·         جلو پنجره

·         دیسک و صفحه

·         کمپرسور کولر

·         اویل پمپ

·         و...

 

لوازم یدکی لیفان x50

·         پمپ بنزین

·         مه شکن جلو

·         فشنگی دنده عقب

·         براکت سپر جلو سمت راست

·         پلوس کامل راست

·         سیبک فرمان

·         کشویی سپر عقب و جلو

·         خنک کننده گیربکس

·         پلوس کامل چپ

·         فن آب

·         توپی سر کمک جلو خودرو

·         دیاق سپر جلو

·         ایربگ سمت راست

·         ایربگ سمت چپ

·         واتر پمپ

·         پمپ هیدرولیک

·         میل لنگ

·         کوئل

·         پیستون

·         و....

 

لوازم یدکی لیفان x60

·         بوش طبق بزرگ

·         بلبرینگ چرخ جلو

·         بوس طبق کوچک

·         پلوس کامل

·         پمپ ترمز مخزن دار

·         پمپ قفل جلو چپ و پمپ قفل جلو راست

·         پمپ قفل درب صندوق خودرو

·         چراغ راهنما

·         چراغ عقب

·         چراغ مه شکن

·         دستگیره درب خودرو

·         دسته موتور راست و چپ

·         رادیاتور

·         دیسک و صفحه

·         رادیاتور کولر

·         رادیاتور بخاری

·         دیاق سپر عقب و سپر جلو

·         و...

 

 

نکات مهم در رابطه با خرید لوازم یدکی لیفان

کسانی که قصد داشته باشد به خرید قطعات لیفان در مدل های مختلف آن بپردازند، باید به نکاتی توجه داشته باشند. اولین نکته در این زمینه خرید کردن قطعات از نمایندگی های فروش لوازم یدکی لیفان در کشور است زیرا این نمایندگی ها وارد کننده قطعات و تجهیزات خودروهای لیفان به کشور هستند که قطعات اورجینال و اصل را با قیمت مناسب در اختیار شما عزیزان قرار میدهند. علاوه بر آن باید توجه کنید که با دریافت مشورت از تعمیرکاران قطعه مناسب و مربوط به مدل لیفان خود را تهیه کنید و به اشتباه قطعه دیگری را به نمایندگی های فروش سفارش ندهید؛ به این منظور میتوانید از قطعه خراب و از کار افتاده را همراه با خود به نمایندگی ببرید تا دقیقا مشابه آن را خریداری کنید.

با توجه به این مساله بدون نیاز به صرف هزینه گزاف و یا زمان زیاد، قادر به خرید قطعه هستید که توصیه می کنیم برای تعویض آن با قطعه از کار افتاده نیز از افراد متخصص کمک بگیرید.

 

قطعات لیفان را از کجا بخریم؟

شاید در تهران و یا سایر شهرستان ها نمایندگی فروش لوازم یدکی لیفان را بتوانید به وفور پیدا کنید اما یکی از بهترین نمایندگی های آن در تهران که امکان خرید قطعات برای هموطنان عزیز ما در شهرهای دیگر را نیز فراهم کرده است، مجموعه TICOMA است که از بهترین تامین کنندگان و واردکنندگان لوازم یدکی خودروی لیفان در کشور محسوب می شود و امکان خرید انواع قطعات لیفان مربوط به مدل های مختلف را برای شما هموطنان عزیز به صورت حضوری و یا اینترنتی فراهم کرده است.

بخش پایانی:

تامین قطعات و لوازم یدکی لیفان در کشور ما به سهولت انجام می شود و به راحتی می توانید هر گونه قطعه ای که برای این خودرو نیاز دارید با قیمت بسیار مناسب تهیه کنید؛ چنانچه به دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه تیکوما Ticoma.ir نیاز دارید، از طریق تلفن های تماس با ما در ارتباط باشید.