ورق استیل نگیر + قیمت ورق استیل 316 +مشخصات+خرید

ورق‌های استیل از جمله مواد خامی هستند که کاربردهای فراوانی را در صنایع گوناگون به خود اختصاص داده‌اند. در حال حاضر هزاران نوع از این محصولات در بازار وجود دارد که خصوصیات مختلفی داشته و هر یک از آنها به نوبه خود تامین‌کننده نیاز خریداران است. ورق استیل نگیر که از آن تحت عنوان ورق استیل غیرمغناطیسی نیز نام می‌برند نمونه‌ای از پرکاربردترین ورق‌های استیل موجود در بازار است. برای آشنایی با این محصول و کسب اطلاعاتی مفید در رابطه با آن پیشنهاد می‌شود تا پایان این مقاله با ما همراه شوید.


ورق استیل نگیر چیست؟

برای آن که بدانید ورق‌های استیل نگیر چه نوع محصولاتی هستند ابتدا خوب است قدری راجع‌به ورق‌های استیل صحبت کنیم. این نوع از ورق‌ها آلیاژهایی با پایه فلز فولاد می‌باشند که کمتر از ۲ درصد کربن را در خود جای داده‌اند. کروم و نیکل هم از جمله عناصر مهمی به شمار می‌روند که در ترکیبات استیل مشاهده می‌شود.

ورق‌های استیل را می‌توان به ۲ نوع دسته‌بندی نمود: ورق‌های استیل بگیر و ورق‌های استیل نگیر. ورق‌های استیل بگیر به آن دسته از استیل‌های ضدزنگی می‌گویند که دارای خاصیت مغناطیسی بوده و آهن ربا قادر است آنها را جذب کند. در مقابل ورق‌های استیل نگیر به نوعی از ورق‌های استیل گفته می‌شود که به وسیله آهن ربا جذب نمی‌شوند.

لازم به ذکر است فرق اصلی ورق‌های استیل بگیر و نگیر در واقع به موادی مربوط می‌شود که جهت ساخت آنها مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. از آنجایی که استیل‌های سری ۳۰۰ دارای مقدار کروم بیشتری هستند از خاصیت مغناطیسی برخوردار نبوده و تحت عنوان استیل نگیر شناخته می‌شوند. فولادهای ضدزنگ سری ۴۰۰ را هم می‌توان به همین دلیل جزو ورق‌های استیل نگیر به حساب آورد. در ادامه می‌توانید با انواع ورق‌های استیل نگیر آشنا شوید.

·            ورق استیل ۳۰۴

ورق‌های استیل ۳۰۴ از جمله متداول‌ترین ورق‌های استیل نگیر هستند. میزان کروم و نیکل موجود در این نوع از ورق‌های استیل به ترتیب ۱۸ و ۸ درصد است. ورق‌های استیل ۳۰۴ قادرند در برابر خوردگی به خوبی مقاومت کنند.

·            ورق استیل ۳۰۹

ورق ‌های استیل ۳۰۹ هم یکی دیگر از انواع ورق‌های استیل نگیر هستند. این نوع از ورق‌های استیل نگیر می‌توانند در برابر حرارت و اکسیداسیون از خود مقاومت نشان دهند. حفظ استحکام این محصولات در درجه حرارت بالا و همین طور مقاومت‌شان در برابر خوردگی جزو مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که در آنها به چشم می‌خورد. ورق‌های استیل ۳۰۹ از نظر استحکام و مقاومت در مقابل خوردگی وضعیت بهتری نسبت به ورق‌های استیل ۳۰۴ دارند.

·            ورق استیل ۳۱۰

ورق‌های استیل ۳۱۰ آلیاژهایی هستند که شکل‌پذیری مناسب و قابلیت جوشکاری دارند. مهم‌ترین ویژگی این نوع از ورق‌های استیل آن است که نسوز هستند و می‌توان آنها را در دماهای بالا مورد استفاده قرار داد.

·            ورق استیل ۳۱۶

ورق‌های استیلی که تحت عنوان ورق‌های استیل ۳۱۶ در بازار به فروش می‌رسند در دو نوع ساخته می‌شوند:

·            ورق‌های استیل ۳۱۶

·            ورق‌های استیل L316

ورق‌های استیل L316 در مقایسه با نوع ۳۱۶ دارای کربن کمتری هستند. هر دوی این ورق‌ها از مقاومت خوردگی بسیار زیادی برخوردارند. به دلیل آن که ورق‌های استیل L316 مقادیر کمتری از کربن را در خود جای داده‌اند می‌توانند مقاومت مطلوب‌تری جهت استفاده در جوشکاری داشته و به پوسیدگی دچار نشوند.

·            ورق استیل ۳۲۱

برای تولید ورق‌های استیل ۳۲۱ می ‌بایست آلیاژ تیتانیوم را به ساختار اصلی استیل اضافه نمود. این محصول نیز همچون بسیاری از ورق‌های استیل نگیر مقاومت بسیار زیادی در جوشکاری داشته و کاربردهای زیادی را به خود اختصاص داده است. ورق‌های استیل ۳۲۱ این قابلیت را دارند که مقاومت زیادی در برابر فشار جریان آب و خوردگی از خود نشان دهند. زمانی که این نوع از ورق‌های استیل با اکسیداسیون روبرو می‌ شوند ماندگاری خوبی از آنها مشاهده می‌شود. مقاومت حرارتی ورق‌های استیل ۳۲۱ در حالت استفاده متناوب و مداوم به ترتیب ۹٠٠ و ۹۲۵ درجه سانتیگراد می‌باشد.


قیمت ورق استیل 316

برای قیمت‌گذاری ورق‌های استیل نگیر نیز همچون سایر انواع ورق‌های استیل عرضه شده به بازار می‌بایست به وزن این محصولات توجه داشت. البته ورق‌های استیل نگیر با توجه به ویژگی‌هایی که در این محصولات وجود دارد با قیمت‌های مختلفی در بازار عرضه می‌شوند.

ضخامت ورق‌های استیل نگیر هم از جمله فاکتورهای مهمی است که در قیمت‌‌گذاری این محصولات نقش ایفا می‌کند. به همین دلیل زمانی که شما قصد خرید ورق استیل نگیر را دارید باید علاوه بر آن که نوع این ورق‌ها را انتخاب می‌کنید به میزان ضخامت آنها هم توجه کافی داشته باشید.

مورد دیگری که بر قیمت ورق‌های استیل نگیر تاثیر می‌‌گذارد آلیاژهایی است که در تولید آنها به کار می‌رود. آلیاژها موجب می‌شوند ورق‌های استیل نگیر دارای ساختارها و مقاومت‌های گوناگونی باشند. در صورتی که شما بخواهید استفاده مقرون به صرفه‌ای از این محصولات داشته باشید باید موارد مناسبی را جهت تامین نیاز خود انتخاب کرده و سفارش دهید.


قیمت ورق استیل 304 و معرفی شرکت فلزات رنگین برای استعلام قیمت

شرکت فلزات رنگین با واردات ورقه‌های فولاد ضد زنگ(استنلس استیل) از سال 1371 کار خود را آغاز نمود. همکاری با صنایع مختلف از جمله شرکت نفت و صنایع خودروسازی و صنایع غذایی مهر تأییدی بر معتبر بودن این مجموعه از لحاظ کیفیت دارد. زیرا تمامی این آلیاژها از کشورهای به نام وارد شده و از کنترل کیفیت که مورد تأیید سازمان استاندارد می‌باشد برخوردار بوده است. 

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به آدرس اینترنتی www.felez.co مراجعه نمایید و از انواع ورق استیل با ضخامت متنوع و قیمت آن دیدن فرمایید. 

برچسب ها : ورق استیل نگیر,ورق استیل ۳۰۴,ورق استیل ۳۰۹,ورق استیل ۳۱۰,ورق استیل ۳۱۶,ورق استیل ۳۲۱

سرزمین خودرو ایرانیان