اخذ مدرک DBA چه مزایایی به همراه دارد

مزایای مدرک DBA باعث شده که بیشتر افراد جامعه که به حوزه مدیریت علاقه داشته و یا در این زمینه فعالیت می‌کنند؛ برای اخذ آن اقدام کنند. این مدرک یکی از معتبرترین و باارزش‌ترین مدارکی است که افراد در حوزه مدیریت می‌توانند آن را اخذ کنند.

مدیران شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف برای اینکه بهتر با رقبای خود رقابت کنند؛ باید مهارت‌ها و تخصص خود را در زمینه مدیریت کسب‌وکار افزایش دهند. همچنین افرادی که می‌خواهند در این شرکت‌ها و سازمان‌ها مشغول به کار شوند؛ باید از تخصص و مهارت بالاتری برخوردار باشند. به همین دلیل این افراد باید برای اخذ مدرک DBA اقدام کنند تا تمامی مهارت‌های لازم را فرابگیرند.

یکی از بهترین راه‌های رسیدن به مهارت و تخصص بالا، شرکت در دوره DBA است. با شرکت در این دوره می‌توانید به مزایای بسیار خوبی دست پیدا کنید. در ادامه این مطلب به طور کامل مزایای مدرک DBA را مورد بررسی قرار خواهیم داد تا بیشتر از پیش با این رشته آشنا شوید.

رشته DBA چیست؟

مدرک DBA (دکتری مدیریت حرفه‌ای کسب‌وکار) یکی از بهترین و معتبرترین مدارک حوزه مدیریت است. داشتن این مدرک به افراد کمک می‌کند که مهارت‌ها و ابزارهای لازم برای موفقیت را داشته باشند. ارزش این مدرک آن‌قدر بالا است که دارندگان آن، هم در ایران و هم در کشورهای خارجی بهترین فرصت‌های شغلی را تجربه کنند.

کسانی که می‌خواهند این مدرک را اخذ کنند؛ ابتدا باید در دوره DBA شرکت کنند و در آنجا آموزش‌های لازم را ببینند. بعد از اتمام دوره، به آنها مدرک لازم اعطا خواهد شد.

مزیت‌های اخذ مدرک DBA

همان‌طور که گفتیم؛ مدرک دکتری حرفه‌ای مدیریت کسب‌وکار از جمله معتبرترین مدارک در سطح جهان است. از مهمترین و برجسته‌ترین مزایای مدرک DBA، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

فراهم‌کردن فرصت‌های شغلی مختلف

یکی از مهم‌ترین مزایای مدرک DBA این است که افراد را با فرصت‌های شغلی بسیار مناسبی روبرو می‌کند. در طول دوره DBA، افراد مهارت‌ها و تخصص‌های مختلفی را یاد می‌گیرند. همین امر باعث شده که بهترین عملکرد را در حوزه تخصصی خود داشته باشند.

دارندگان مدرک DBA به‌راحتی می‌توانند در ایران و کشورهای خارجی کار پیدا کرده و درآمد بسیار خوبی کسب کنند. از جمله مهم‌ترین فرصت‌های شغلی دارندگان مدرک DBA، می‌توان به مدیریت اقتصاد و عملیات، مدیریت منابع انسانی، امور مالی، مشاور ارشد مدیریت و... اشاره کرد.

داشتن یک رزومه قوی

دوره‌های DBA تنها به‌صورت تئوری برگزار نمی‌شوند. کسانی که در این دوره شرکت می‌کنند؛ تمامی مهارت‌ها را برای راه‌اندازی کسب‌وکار فراگرفته و آنها را به‌صورت عملی اجرا می‌کنند. همین امر باعث می‌شود که رزومه خود را به بهترین شکل ممکن تقویت کنند.

همان‌طور که می‌دانید؛ برای گرفتن موقعیت شغلی مناسب، باید رزومه بسیار خوبی داشته باشید. پس با شرکت در دوره DBA می‌توانید به بهترین شکل رزومه خود را قوی کرده و شغل موردنظر خود را به دست بیاورید.

مهارت‌ها و تکنیک‌های پیشرفته

تمام شرکت‌ها و سازمان‌ها همواره به دنبال کسانی هستند که در حوزه موردنظر مهارت و تخصص بالایی داشته باشند تا در پیشرفت و توسعه شرکت نقش مؤثری ایفا کنند. کسانی که دارای مدرک دکتری مدیریت حرفه‌ای کسب‌وکار هستند؛ مهارت‌ها و تکنیک‌های پیشرفته‌ای را کسب کرده‌اند. پس این افراد بهترین و مناسب‌ترین گزینه برای شرکت‌ها و سازمان‌ها به‌حساب می‌آیند.

متمایز شدن با بقیه افراد

کسانی که در رشته‌های حوزه مدیریت دارای مدرک کارشناسی و یا ارشد هستند؛ به نسبت رشته DBA از مهارت‌های کمتری برخوردار هستند. به همین دلیل تا زمانی که دارندگان مدرکم DBA آماده استخدام باشند؛ کمتر کسی سراغ مدارک معمولی خواهد رفت. پس داشتن مدرک DBA کاملاً شما را از بقیه افراد متمایز کرده و باعث می‌شود که در اولویت شرکت‌ها و سازمان‌ها قرار بگیرید.

افزایش اعتمادبه‌نفس

داشتن اعتمادبه‌نفس، یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که افراد برای کار در حوزه مدیریت لازم دارند. ازآنجایی‌که دوره DBA به‌صورت تئوری و عملی برگزار می‌شود؛ تمام مهارت‌ها را فراگرفته و به‌راحتی از پس کارهای مربوط به شغل خود بر می‌آیید. همین امر باعث می‌شود اعتمادبه‌نفس شما بالا برود و وظایف خود را بهتر و کامل‌تر انجام دهید.