خواص سرم هیالورونیک اسید برای صورت

چکیده : اولین مرحله قبل از استفاده از سرم های هیالورونیک اسید، بررسی و شناخت فواید و خواص آن است که میتواند در انتخاب و خرید محصول مورد نظر کمک کننده باشد.

یکی از سخت ترین اتفاق ها برای خانم ها، رویارویی با خطوط پیشانی و صورت است که نشان از بالاتر رفتن سن میدهد و هیچ راه فراری هم از آن نیست. در چنین حالتی حتما به خاطر میاورید که استفاده از کرم ها و محصولات مراقبت از پوست میتوانست باعث پیشگیری از این اتفاق بشود. با این حال هنوز هم برای استفاده از محصولات مراقبت پوستی دیر نشده و با به کارگیری تکنیک های متعدد میتوان از ایجاد چین و چروک های عمیق تر بر سطح پوست جلوگیری کرد. در ادامه به بررسی یکی از بهترین و موثر ترین محصولات مراقبت پوستی یعنی سرم هیالورونیک اسید و همچنین فواید استفاده از آن پرداخته خواهد شد.

هیالورونیک اسید چیست؟

هیالورونیک اسید یکی از مواد معدنی موجود در سطح پوست و بدن است که توانایی ذخیره کردن 1000 برابر وزن خود، آب را دارد. به همین دلیل میتواند بسیاری از بیماری ها را درمان کرده و از ایجاد چین و چروک و خط خنده در صورت جلوگیری نماید.

از آنجایی که هیالورونیک اسید به طور طبیعی در سطح پوست یافت میشود، عوارض جانبی خاصی با خود به همراه ندارد و میتواند توسط افراد با نوع پوست های متنوع مورد استفاده قرار گیرد. اما توصیه میشود به منظور جلوگیری از ایجاد تورم و قرمزی، پیش از استفاده از محصول بر روی پوست دست تست شود و یا ترکیبات محصول به دقت بررسی شود.

فواید استفاده از هیالورونیک اسید بر پوست صورت

با اینکه اکثرا هیالورونیک اسید را به عنوان یک محصول پوستی میشناسند اما جالب است بدانید که سرم های هیالورونیک اسید تنها برای پوست کاربرد ندارند. در ادامه به معرفی ویژگی ها و خواص مورد انتظار از سرم هیالورونیک اسید پرداخته میشود.

·            تامین رطوبت پوست

یکی از راهکارهایی که میتواند به درخشندگی و شادابی پوست کمک کند، تامین رطوبت پوست است. بدون شک با استفاده از سرم های هیالورونیک اسید به صورت موضعی، علاوه بر تامین هیالورونیک اسید به صورت عمقی و در پوست، هیالورونیک اسید در لایه ها و سطح های خارجی پوست نیز تامین میشود.

·            جلوگیری از ایجاد خطوط در صورت

وجود هیالورونیک اسید در عمق پوست میتواند به خاصیت ارتجاعی پوست کمک کند که این موضوع به تنهایی میتواند از ایجاد خط و خطوط و همچنین گودی در سطح پوست، جلوگیری کند.

·            تسریع در ترمیم زخم

یکی دیگر از خواص استفاده از هیالورونیک اسید در طولانی مدت، بالا بردن سرعت ترمیم نواحی آسیب دیده پوست است. به کمک سرم ها و محصولات حاوی هیالورونیک اسید، زخم ها و جای جوش ها با سرعت بالاتری بهبود میابند که این میتواند خبر خوبی برای خانم ها محسوب شود.

هیالورونیک اسید به چه روش هایی مورد استفاده قرار میگیرد؟

این روزها از هیالورونیک اسید به اشکال گوناگونی استفاده میشود. فرقی نمیکند بخواهید سرم هیالورونیک اسید را به عنوان یکی از محصولات روتین پوستی به صورت روزانه استفاده کنید و یا مصرف مکمل های غذایی به صورت قرص و کپسول را ترجیح دهید. در هر صورت استفاده از هیالورونیک اسید هیچ ضرری به پوست وارد نمیکند. هیالورونیک اسید به روش های مختلفی مانند سرم های موضعی، کپسول و مکمل خوراکی، پماد و کرم و یا ترکیب اصلی محصولات مراقبت پوستی مانند کرم های مرطوب کننده پوست، مورد استفاده قرار میگیرد.

در هنگام خرید سرم هیالورونیک اسید به چه نکاتی توجه کنیم؟

بدون شک خرید یک محصول با کیفیت که تمامی نیاز کاربر را تامین میکند اهمیت بالایی دارد، چرا که میتواند در هزینه های خرید کالا و همچنین زمان نتیجه گیری برای استفاده از محصول موثر باشد. سرم هیالورونیک اسید نیز از این قاعده مستثنی نیست و بهتر است با در نظر گرفتن تمامی نیاز کاربران، نسبت به انتخاب و استفاده از سرم هیالورونیک اسید اقدام شود. به همین جهت در ادامه به مهمترین نکاتی که پیشنهاد میشود پیش از خرید سرم هیالورونیک اسید مورد توجه قرار گیرد، پرداخته خواهد شد:

·            اگر هدفتان از خرید سرم هیالورونیک اسید، تنها حفظ رطوبت پوست است باید این نکته را بدانید که محصولاتی که بدون نسخه به فروش میرسند بر پایه آب بوده و تنها 2% هیالورونیک اسید در ترکیبات خود دارند.

·            اگر به منظور تقویت پوست و جلوگیری از ایجاد خطوط صورت میخواهید از سرم هیالورونیک اسید استفاده کنید، توصیه میشود از محصولاتی استفاده کنید که علاوه بر هیالورونیک اسید دارای ترکیبات مفید دیگر مانند ویتامین E ،C و B هم باشند که به درخشندگی پوست کمک زیادی میکنند.

·            توجه به کیفیت سرمی که میخواهید بخرید یکی دیگر از مهمترین نکاتی است که باید بدانید. خرید از برندهای مطرح این امکان را به شما میدهد تا تنها با بررسی و چک کردن نظرات و پیشنهادات پزشکان و متخصصان فعال در زمینه خدمات پوستی، بتوانید تصمیم گیری کنید که محصول نیازهای شما را برآورده میکند یا خیر.

·            نمیشود از قیمت محصولات آرایشی و مراقبت پوستی چشم پوشی کرد. اما متاسفانه به دلیل واراداتی بودن این محصولات و نوسانات بازار ارز، قیمت سرم های هیالورونیک اسید تقریبا بالاست. نکته ای که در این خصوص نباید از آن چشم پوشی کرد کیفیت بالای این محصولات است.

·            توجه به تاریخ تولید و تاریخ انقضای محصول نه تنها در هنگام خرید سرم های هیالورونیک اسید، بلکه در تمامی محصولات پوستی یکی از مهمترین نکاتی است که باید به دقت مورد توجه قرار گیرد. البته این مورد نباید تنها معیار استفاده از محصولات پوستی قرار بگیرد، چرا که بر روی بسته بندی محصول بهترین زمان استفاده از آن با نماد یک درب باز شده نشان داده شده است و میتواند راهنمایی کند محصول تا چه بازه زمانی باید مورد استفاده قرار بگیرد.

بهترین سرم های هیالورونیک اسید را از کجا تهیه کنیم؟

یکی از دغدغه های اصلی در مورد خرید سرم های هیالورونیک اسید و به طور کلی لوازم آرایشی و بهداشتی، خرید از فروشگاه های معتبر و شناخته شده است که کیفیت خرید و محصولات را تضمین میکند. علاوه بر اینکه تمامی نکات بهداشتی باید در هنگام خرید بررسی شود. مهرشاپ بیوتی یکی از فروشگاه های برتر و فعال در حوزه فروش انواع لوازم آرایشی و محصولات مراقبت از پوست است که کیفیت و فروش محصولات اورجینال را در اولویت خود قرار داده است.  شما میتوانید به منظور خرید سرم هیالورونیک اسید و یا سایر محصولات آرایشی بهداشتی و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از وبسایت این مجموعه بازدید نمایید.