بهترین سوئیچ شبکه، معرفی 10 مدل برتر

یکی از بهترین سوئیچ ‌های شبکه می‌ تواند چندین پورت را به شبکه شما اضافه کند و به شما امکان می ‌دهد دستگاه‌ های بیشتری را به شبکه خود وصل کنید که در غیر این صورت با استفاده از تعداد محدود پورت ‌های داخلی روتر امکان ‌پذیر است.

علاوه بر این، بهترین سوئیچ شبکه می ‌تواند ترافیک LAN سازمان شما را فیلتر کند، بسته‌ های اولویت ‌دار را به خط جلویی انتقال دهد و باعث شود تا مواردی مانند بازی ‌ها یا جریان ‌های 4K HDR را به خوبی اجرا شوند. اکثر شبکه های معمولی به چیزی بیشتر از یک راه حل ساده یک سوئیچ مدیریت نشده نیاز ندارند.

اتصال بی سیم سوئیچ شبکه

بهترین سوئیچ شبکه؛ با پیچیده ‌تر شدن شبکه‌های خانگی (و پر از دستگاه‌ های بی ‌سیم بیشتر)، شبکه‌ های سیمی تقریباً قدیمی به نظر می ‌رسد. چه کسی نیاز به اتصال سیمی از یکی از بهترین سوئیچ های شبکه دارد در حالی که می توانید سرعت گیگابیت یا بهتر از یکی از بهترین روترهای بازی دریافت کنید؟ اما یک اتصال بی سیم چندین متغیر را معرفی خواهد کرد.

سازگاری پروتکل، تداخل، مواد دیواری محو کننده سیگنال، یا حتی رادیوها و آنتن‌ های با طراحی ضعیف می‌توانند اتصال سریع گیگابیت را به یک خزیدن مقایسه کند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، نحوه انتخاب ویژگی روتر بازی را ببینید.

از طرفی، یک اتصال سیمی خوب می‌تواند این موضوع و سایر کاستی‌های سیگنال هوایی را برطرف کند، در حالی که سرعت‌های سریع‌تر و اتصال قابل اعتماد و پایدار را فراهم می‌کند. اما با توجه به اینکه بیشتر روتر ها فقط چهار پورت اترنت را ارائه خواهند داد و یا حتی گاهی اوقات کمتر، بهترین سوئیچ های شبکه برای پر کردن این شکاف ها وارد عمل خواهند شد و پورت هایی با تعداد بیشتری را برای اتصال دستگاه های سیمی به ارائه می دهند.

نه تنها این، آن ها همچنین می توانند مقداری از بار را در شبکه شما پخش کنند و روتر شما را آزاد کنند تا ماموریت اصلی خود را برای دریافت سرویس اینترنت به تمام دستگاه های بی سیم موجود در شبکه شما که به آن نیاز دارند، انجام دهد.

تعداد پورت ها در سوئیچ شبکه

شما می توانید از چهار عد یا 48 و یا بیشتر پورت اترنت را دریافت کنید. برخی نیز دارای پورت USB خواهند بود اما به هر صورت این موضوع در طراحی سوئیچ های مختلف به صورت متفاوتی تبیه شده ؛ بنابراین می توانید آن ها را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید.

مدیریت‌شده یا مدیریت‌نشده

اگر فقط نیاز دارید به چند دستگاه با اینترنت سیمی دسترسی داشته باشید، یک سوئیچ شبکه مدیریت‌ نشده نیاز دارید که ما به اکثر کاربران توصیه خواهیم کرد. این بدان معنا نیست که سوئیچ ها هیچ ویژگی ای ندارند - سوئیچ های مدیریت نشده اغلب می توانند فعالیت های جالب زیادی انجام دهند، از اولویت دادن به QoS در ترافیک گرفته تا تشخیص حلقه از جمله فعالیت های آن ها است.

سوئیچ های شبکه مدیریت شده ایمن تر بوده و قادر هستند ترافیک را برای اهداف عیب یابی یا جدا کردن تکه های شبکه های شما به شبکه های محلی مجازی یا VLAN نظارت کنند. اگر این مسیر را می خواهید بروید، باید مطمئن شوید که روتر شما با  VLAN‌ها سازگار عمل می کند - برای مثال، یک راه‌اندازی غیر پل با استفاده از روترهای مش eero آمازون، VLAN‌ها را غیرقابل استفاده می‌کند.

نیازهای برق سوئیچ شبکه

بیشتر سوئیچ های شبکه به آن نیاز ندارند، اما اگر سوئیچ های شما از پورت اترنت پشتیبانی کند، دستگاه‌ های به خصوصی می ‌توانند با استفاده ازاترنت برق دریافت کنند.

سرعت شبکه

اترنت گیگابیت حداقل سرعت است، اما باید با 2.5 گیگابیت یا بالاتر حرکت کنید، حتی اگر در حال حاضر به آن نیاز ندارید، زیرا ممکن است دستگاه‌های آینده سود ببرند. سیستم مدیریت برای روش‌های تست و مقایسه ما مطابق با ISO 9001:2015 گواهی شده می شود.

·         چگونه تست کنیم

·         پیکربندی پورت شبکه

·         ترافیک داده ها

·         وات

·         وزن

·         ابعاد محصول

·         امکانات

سوئیچ شبکه چیست

عملکرد اصلی سوئیچ شبکه، اتصال بهترین دستگاه الکترونیکی خواهد بود. جدای از این مسئله، توجه داشته باشید که سوئیچ به خودی خود اتصال با شبکه های دیگر را فراهم نخواهد کرد. شما نمی توانید از سوئیچ برای اتصال به اینترنت استفاده کنید، در واقع این همان چیزی است که روتر های شما برای آن ساخته شده اند. به عنوان مثال، به عنوان آزمایشی که سوئیچ می تواند به انجام برساند این است که به همه رایانه ها در  یک شبکه اجازه خواهد داد تا چاپگر مشابهی را به اشتراک بگذارند.

با استفاده از این دستگاه، تمامی دستگاه های متصل به یک شبکه خاص نیز می توانند از همان اتصال اینترنتی استفاده کنند. رایانه ها می توانند هر فایلی را به اشتراک بگذارند و آن را برای بقیه دستگاه های موجود در شبکه در دسترس قرار دهند. سوئیچ های پیشرفته تر عملکردهای مختلفی را برای نظارت و مدیریت ترافیک داده ها یکپارچه می کنند.

چه نوع سوئیچ های شبکه وجود دارد

راه های زیادی برای طبقه بندی سخت افزار های شبکه ای وجود دارد، سوئیچ ها در انواع مختلفی از کاربردها و ویژگی ها به فروش می رسند اما دو تا از مهم ترین آن ها سوئیچ های مدیریت شده و مدیریت نشده هستند به همین دلیل در ادامه آن ها را بررسی خواهیم کرد.

سوئیچ شبکه مدیریت شده

سوئیچ شبکه مدیریت شده از ویژگی هایی مانند VLAN، کیفیت خدمات QoS، تجمع پیوندها، ردیابی پروتکل مدیریت گروه اینترنت IGMP و محدودیت های پهنای باند نیز پشتیبانی می کند. برای پیکربندی صحیح آن ها به دانش پیشرفته ای نیاز خواهید داشت. قیمت سوئیچ های مدیریت شده به عملکرد آن ها نیز بستگی دارد، اما در هر صورت، آن ها گران تر هستند.