قیمت تیغه کرکره برقی هوشمند


چکیده : آنچه که در خرید و قیمت تیغه کرکره برقی هوشمند تاثیر بسزایی دارد جنس و وزن تیغه برحسب مشخصات کرکره برقی است.

درگذشته درب‌های هوشمند را برای اماکن خاصی به کار می‌بردند؛ اما امروزه جهت راحتی در تردد و امنیت محیط‌های مختلف مسکونی، اداری، تجاری، رفاهی، صنعتی و... سعی می‌شود که از انواع درب و پنجره‌های اتوماتیک یا همان کرکره‌های برقی استفاده گردد.

گستردگی کاربرد درب‌ها هوشمند سبب شده که بازار عرضه و تقاضای این کالای ساختمانی افزایش یابد و به تبع مراکز مختلفی به تولید انواع کرکره برقی و تجهیزات مرتبط به آن مشغول شوند؛ لذا در خصوص قیمت تیغه کرکره برقی هوشمند مانند هر یک از قطعات و تجهیزات مرتبط با این درب‌های هوشمند نوسانات مختلفی وجود دارد.

 در هنگام خرید کرکره برقی هوشمند به چه نکاتی توجه کنیم؟

آنچه که در خرید و قیمت تیغه کرکره برقی هوشمند تاثیر بسزایی دارد جنس و وزن تیغه برحسب مشخصات کرکره برقی است؛ چرا که با توجه به ابعاد کرکره، وزن، میزان تردد و دفعات باز و بسته شدن و همچنین نوع موتور کرکره باید تیغه مناسب و کارآمدی را از لحاظ سایز، جنس و سایر مشخصات فنی انتخاب نمایید.

جنس تیغه: تیغه‌ها را از متریال‌های مختلفی تهیه می‌کنند که هر یک قابلیت و کاربرد خاص خود را دارند و در ایران اغلب تیغه‌ها را از جنس آلومینیوم تهیه می‌کنند؛ چرا که این متریال مقاومت بالایی برای درب‌های بزرگ و محیط‌های پر تردد داشته و علاوه‌براین در شرایط آب و هوایی مرطوب تا خشک نیز مقاوم است؛ نمونه‌های تیغه گالوانیزه نیز وجود دارند که قیمت اقتصادی داشته و نمونه‌های شیشه‌ای نیز که جنبه زیبایی بیشتری دارند؛ برای اماکن خاصی مانند: صرافی‌ها و بانک‌ها استفاده می‌گردد؛ تا در صورت بسته بودن درب نیز محیط داخل مشخص باشد و هر یک از این متریال‌ها بر مشخصات فنی و قیمت تیغه کرکره برقی هوشمند تاثیرگذار هستند.

ابعاد تیغه: تیغه‌های را در ابعاد ۴۰، ۶۰، ۸۰ و ۱۰۰ میلی‌متری تهیه می‌کنند که به ترتیب برای مصارف صنعتی، خانگی، فروشگاهی و اماکن امنیتی به کار می‌روند؛ که به تبع هر یک به نحوی بر قیمت تیغه کرکره برقی هوشمند تاثیرگذار هستند و همچنین اندازه تیغه که با توجه به مساحت درب مدنظر محاسبه می‌شود نیز در برآورد هزینه‌ها بسیار موثر بوده و برای درب‌هایی با ابعاد مختلف، تیغه‌هایی با مساحت متفاوت به کار خواهند رفت.

انواع تیغه در کرکره برقی هوشمند

مواردی که اشاره دو پارامتر اصلی در تعیین قیمت تیغه کرکره برقی هوشمند هستند و علاوه‌بر این‌ها، نوع تیغه نیز از لحاظ سایر مشخصات فنی بر نوسانات قیمت این قطعه صنعتی تاثیرگذار است. با توجه به اینکه تیغه‌ها را از لحاظ ساختاری نیز به دو دسته کلی: یک جداره و دو جداره تقسیم می‌کنند؛ لذا قیمت هر یک از این موارد و همچنین ساختار فیزیکی، مقاومت، کاربرد و عملکرد آنها در شرایط مختلف متفاوت خواهد بود.

·            تیغه‌های یک جداره را تنها از یک لایه تولید می‌کنند و تیغه‌های دوجداره نیز همانطور که از نامشان پیدا است از دو لایه با فاصله‌های مختلف تشکیل شده‌اند؛ که حد فاصله بین صفحات تیغه‌های دوجداره را می‌توان با پل به منظور استحکام بیشتر و یا فوم به منظور ایجاد لایه عایق صوت پر کرد و این موارد نیز بر قیمت نهایی تاثیرگذار هستند.

·            نوع دیگری از تیغه‌های کرکره برقی که به صورت پانچ شده قرار دارند؛ برای تیغه یک جداره مناسب بوده و از آنجایی که استحکام کمتری دارند بهتر است برای محیط‌هایی با شرایط مناسب و ایمن‌تر مورد استفاده قرار بگیرند و قیمت اقتصادی‌تری دارند.

·            تیغه‌های غضروفی نیز نوع دیگری از این تجهیزات هستند؛ که به منظور حرکت راحت تیغه‌ها در محل قرارگیری آنها نسبت به یکدیگر، زوائد غضروفی وجود دارد و حرکت نرم و بدون اصطکاک تیغه‌ها در امتداد یکدیگر را فراهم می‌سازد.

·            مورد بعدی و تاثیرگذار در قیمت تیغه‌ها کرکره برقی هوشمند، فیزیک تخت یا قوس دار آن‌ها است که نمونه‌های قوس دار به علت گردش راحت به دور شفت رایج‌تر بوده و به طور معمول نمونه‌های تخت را برای تیغه پایانی که روی زمین قرار می‌گیرد به کار می‌برند.

نحوه عملکرد: تیغه‌های مخصوص به کرکره برقی در لبه بالایی خود دارای دو تا خوردگی‌ هستند و به این صورت استحکام بیشتری دارند و تیغه در جهت محور خود به تیغه بعدی اتصال دارد و در نهایت لولایی پیوسته تشکیل می‌دهند؛ که با حرکت خود به روی شفت یا میله متحرک به کمک سایر اهرم‌ها و نیروهای مکانیکی سبب باز و بسته شدن کرکره خواهند شد.

اگر شما هم به دنباله اطلاع از قیمت تیغه کرکره برقی هوشمند و یا خرید تجهیزات این سری از درب‌های اتوماتیک هستید؛ مجموعه بزرگ و مجرب طهرون در با سابقه درخشان در حوزه درب‌های هوشمند، به عنوان یکی از بهترین نمایندگی‌های ارائه درب‌های اتوماتیک، محصولات اورجینال و استاندارد را با قیمت اقتصادی و تضمین کیفیت در اختیار شما قرار می‌دهد.

به منظور اطلاع از قیمت روز تیغه‌های کرکره برقی و خرید درب‌های اتوماتیک و تجهیزات همراه با آن، در ابعاد مختلف برای اماکن متفاوت می‌توانید با کارشناسان فروش طهرون در ارتباط برقرار نمایید و مطابق با نیاز خود تیغ مناسب را با قیمتی مقرون‌به‌صرفه سفارش دهید و از کیفیت و طول عمر این درب‌ها بهره‌مند شوید.