تفریحات شگفت انگیز در آلانیای ترکیه

آلانیا، شهری ساحلی در ساحل جنوبی ترکیه است که ترکیبی منحصر به فرد از آرامش، تاریخ و ماجراجویی را به نمایش می گذارد. جواهری میان آب‌ های خیره کننده مدیترانه ‌ای و کوه‌ های تور! می توان گفت که قلب تاریخی آلانیا در حقیقت یک قلعه باستانی است که متعلق به قرن 13 میلادی می باشد. این قلعه در شبه جزیره‌ ای سنگی، مشرف به سواحل شگفت انگیز آلانیا جای خوش کرده است.

آلانیا ترکیب با شکوهی از دریا و جنگل های آرام و بی نظیر می باشد. اما این آرامش و زیبایی رویایی تنها دلیل شهرت این شهر نیست، بلکه به خاطر سرمایه گذاری گسترده خارجی ها در املاک، آلانیا شهرت دو چندانی یافته است.

در ادامه به 10 تفریح شگفت انگیز آلانیا خواهیم پرداخت. اگر قصد خرید ملک در ترکیه بخصوص هر گونه خرید ملک در آلانیا را دارید کافیست با کارشناسان شرکت پرشین استار تماس بگیرید تا بهترین و لوکس ترین پروژه ها را با قیمت های مناسب به شما معرفی کنند و ضمنا می توانید جهت اخذ پاسپورت ترکیه نیز با کارشناسان این شرکت به نشانی www.persianstargroup.com در تماس باشید.


1- قلعه آلانیا و برج قرمز
مگر می شود به آلانیا سفر کنید اما سری به قلعه آلانیا (Alanya castle) نزنید!؟ تماشای این قلعه تاریخی که قدمت آن به قرن سیزدهم میلادی باز می گردد را حتماً در برنامه های خود قرار دهید. با بازدید از این قلعه احساس خواهید کرد که گویی تاریخ را در همین نقطه نوشته اند، اگر شانس بازدید از این قلعه را داشتید حتماً عکسهای 360 درجه پاناروما بگیرید تا یادگاری های خوبی به همراه داشته باشید.

همزمان با بازدید از بقایای قلعه آلانیا، به بندرگاه نیز سری بزنید و برج قرمز شش ضلعی را خوب نظاره کنید. این برج و بارو در سال 1226 ساخته شده است. هدف از ساخت این برج در مرحله اول حفاظت از قلعه بوده و چندی بعد نیز کارگاه کشتی سازی به آن اضافه شد. بازدید از قلعه آلانیا 10 لیر (معادل 3.8 یورو) و بازدید از برج قرمز 5 لیر (معادل 2یورو) هزینه دارد.

 

2-  ناهار را در دیمچی (DIMCAYI) نوش جان کنید

در یک روز گرم برای فرار از گرما، هیچ جایی بهتر از کوه های شرق آلانیا نیست. در این هوای گرم شنا در رودخانه دیمکلای (Dimclay) و پس از آن صرف ناهار در رستوران نزدیک رودخانه واقعاً لذت دیگری دارد. این رستوران دارای آلاچیق هایی است که به سبک سنتی ترکیه داخل حوضچه های کم آب قرار دارند، البته در این ناحیه رستوران های زیادی وجود دارد که می توانید به سلیقه خود یکی را برگزینید. اما من رستوران دمیچی پینارباسی آلابالیک (Dimcayi Pinarbasi Alabalik)  را انتخاب کردم. دیمچی در فاصله 22 کیلومتری آلانیا واقع شده است. شما می توانید این مسافت را با اتوبوس و یا تاکسی طی کنید. هزینه رفتن به این مکان در حدود 12 یورو خواهد بود. توصیه من این است که روزهای یکشنبه را برای تردد انتخاب نکنید چرا که روز شلوغی می باشد. این منطقه در دره ‌ای قرار دارد که توسط صخره ها احاطه شده اند، بنابراین سایه های طبیعی گسترده ‌ای برای استراحت شما وجود دارد و هوا نیز همیشه تازه و سالم است

 

3- بازدید از تنگه سپیدرا(SAPADERE)