ثروت ویتالیک بوترین، خالق اتریوم

وقتی برای اولین‌بار چهره ویتالیک بوترین را ببینید، نمی‌توانید حدس بزنید که این فرد، خالق اتریوم باشد و از این راه ثروتی هنگفت کسب کرده باشد. این فرد که مشهورترین چهره از بنیانگذاران ارز دیجیتال اتریوم به شمار می‌رود، توانسته تا پایان ۲۰۲۳ به ثروتی فراتر از  1,000,000,000,000 دلار رسیده باشد. اما ویتالیک بوترین جوان با سن ۳۰ سال چگونه توانست به این ثروت برسد؟

ویتالیک بوترین کیست؟

ویتالیک بوترین در سال ۱۹۹۴ در روسیه به دنیا آمد اما خیلی زود و در سن شش سالگی به صورت خانوادگی به کشور کانادا مهاجرت کرد. از همان کودکی علاقه ویتالیک به ریاضیات و برنامه‌نویسی کامپیوتر روشن بود. ویتالیک توانست در دانشگاه واترلو به تحصیل بپردازد و همزمان به عنوان دستیار پژوهشی فعالیت داشت. در سال ۲۰۱۱ ویتالیک با بیت‌کوین آشنا شد و به دنیای بلاک‌چین قدم گذاشت.

جالب است بدانید که ویتالیک در نگاه اول به آینده کریپتوکارنسی خوش‌بین نبود و گمان می‌کرد که نوع از مبادلات مالی به دلیل نداشتن پشتوانه قوی، چندان کارآمد نیستند. اما پتانسیل بلاک‌چین و تبادلات غیرمتمرکز او را وا داشت تا بیشتر در این باره تحقیق کند. اگر سری به وبلاگ ویتالیک بوترین بزنید، می‌بینید که او معتقد است هر چیزی که بیشتر از دو بار درباره‌اش صحبت شود، ارزش جستجو را دارد! ویتالیک مجله بیت‌کوین را راه‌اندازی کرد و به صورت همزمان روی پروژه شخصی خود در بلاک‌چین هم کارمی‌کرد.

ثروت خالق اتریوم چقدر است؟