بهترین قرص مسکن برای کمر درد؛ این لیست را از دست ندهید!

چکیده : قرص مسکن فوری کمردرد، از نخستین گزینه هایی است که هنگام بروز درد کمر به ذهن هرکسی می‌رسد. کمردرد، امروزه به دردی شایع درمیان پیر و جوان تبدیل شده. به گونه‌ای که آمارها نشان می‌دهند که 80 درصد افراد به یکی از انواع درد کمر مبتلا هستند

بهترین قرص مسکن فوری برای کمر درد

قرص مسکن فوری کمردرد، از نخستین گزینه هایی است که هنگام بروز درد کمر به ذهن هرکسی می‌رسد. کمردرد، امروزه به دردی شایع درمیان پیر و جوان تبدیل شده. به گونه‌ای که آمارها نشان می‌دهند که 80 درصد افراد به یکی از انواع درد کمر مبتلا هستند. روزانه تعداد بسیاری از این بیماران برای تسکین درد و آغاز روند درمان به پزشکان متخصص مراجعه می‌کنند تا راهی برای درمان کمردرد خود بیابند. بهترین مسکن برای درد دیسک کمر را بشناسند یا نام بهترین پماد برای دیسک کمر را بدانند. گروهی هم به سراغ صفحه‌های وب می‌روند. برای مثال  با بررسی نظرات کاربران درباره مسکن فوری درد کمر نی نی سایت، می‌کوشند تا برای پایان درد کمرشان راهی پیدا کنند. اما خوب توصیه ما در این زمینه مراجعه به پزشک و آغاز روند درمانی است.

مراجعه به پزشک، نخستسن گام در تشخیص بهترین قرص برای کمر درد

با بروز درد کمر احتمالا شما به یکی از پزشکان با تخصص فیزیوتراپی یا متخصص درد کمر و ستون فقرات مراجعه می‌‌کنید. ابتدا پزشک شما را معاینه می‌کند. سپس توانایی شما را برای نشستن، ایستادن، راه رفتن و بلند کردن پاهایتان ارزیابی خواهد کرد. همچنین ممکن است از شما بخواهد که درد خود را بین شماره 0 تا 10 درجه بندی کنید. یا توضیح دهید کمردرد چه خللی در  فعالیت های روزانه شما ایجاد کرده است. این گفت و گوها احتمالا سرنخ هایی را برای تشخیص دلیل کمردرتان به پزشک خواهد داد. در مراحل بعدی هم پزشک از اشعه ایکس برای بررسی مشکلات نخاع، عضلات، اعصاب یا دیسک استفاده می کند.

پلاتینر تراپی ، محصولی موثر برای تسکین درد و درمان کمردرد

پلاتینر کمربندی جدید از تولیدات شرکت آلمانی زایس ترونیک است. این کمربند با داشتن سه تکنولوژی به روز خود به راحتی انواع درد کمر را تسکین می‌دهد.

 پلاتینر دارای سه تکنولوژی اولتراسوند، انفرارد و کلاک پالس است که هر کدام از آن‌ها به تنهایی در تجهیزات خاص فیزیوتراپی و توان‌بخشی استفاده می‌شوند. افزایش جریان خون در محل آسیب، بلاک عصبی برای کاهش درد، اکسیژن رسانی به بافت‌ها و ماساژ عظلات ، از کارکردهای کمربند پلاتینر است.

با استفاده منظم از کمربند پلاتینر بیماران بعد از چند روز شاهد کاهش درد خود خواهند بود. تسکین کامل درد بعد از 2 تا 3 هفته استفاده منظم و روزانه 45 تا 60 دقیقه ایجاد می‌شود. مدت زمان آن بستگی به شدت آسیب و مشکل ایجاد شده در کمر دارد. این در حالی است که در اکثر مواقع تسکین درد بعد از یک دوره کامل فیزیوتراپی و تداوم جلسات ایجاد می‌شود.

سایت فروشگاهی به طب نمایندگی رسمی فروش کمربند پلاتینر و خدمات پس از فروش آن را در ایران برعهده دارد. پس با خیال راحت کمربند پلاتینر را سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید.

بهترین قرص سیاتیک؛ معرفی لیست قرص‌های مناسب برای سیاتیک

گزینه‌های مختلفی برای درمان  با قرص سیاتیک در دست است، اما باید پذیرفت که بهترین قرص برای درد عصب سیاتیک وجود ندارد؛ چون هر کدام از این قرص‌ها تاثیر متفاوتی دارند. دارویی که برای یک نفر جواب می‌دهد ممکن است برای دیگری جواب ندهد.

سیاتیک و تسکین موقت درد با قرص سیاتیک

سیاتیک یک احساس دردناک است و زمانی رخ می‌دهد که عصب سیاتیک تحریک شود. در صورت ابتلا به سیاتیک امکان دارد علاوه بر ضعف یا بی‌حسی در کمر، باسن و پاها، درد متوسط ​​تا شدید را نیز احساس کنید. استفاده از کمپرس سرد و گرم، کشش، مصرف داروهای مسکن بدون نسخه و ورزش منظم در مدیریت درد نقش زیادی دارند.

همچنین در شرایط شدید پزشک در مورد فیزیوتراپی، داروهای تجویزی، داروهای استروئیدی و جراحی توصیه‌های خواهد کرد. استفاده از درمان‌های خانگی در کنار درمان‌های پزشکی تسکین بیشتری ایجاد می‌کند.

درمان دارویی؛ معرفی مسکن فوری برای درد کمر

امروزه داروهای بسیاری برای درمان درد کمر وجود دارد که بنا به نوع و شدت عارضه از سوی پزشک تجویز می‌شود. شناخت این قرص‌ها و نحوه مصرف و نوع اثرگذاری آنها سبب می‌شود تا  با مصرف درست، شاهد اثر گذاری خیلی زودتر آنها باشید

سلکوکسیب و جلوگیری از تولید آنزیم درد

قرص سبکس سلکوکسیب (Celecoxib) در دسته داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی قرار دارد. این قرص با مسدود کردن و جلوگیری از تولید آنزیمی به نام سیکلواکسیژناز، به‌عنوان بهترین مسکن برای تسکین درد و التهاب شناخته می‌شود.

این قرص برای درمان درد و التهاب ناشی از آرتروز و بیماری‌های روماتیسمی دردناک مانند استئوآرتریت، آرتریت روماتوئید و اسپوندیلیت آنکیلوزان استفاده می‌شود. سلکوکسیب دردهای ناشی از اسپاسم عضلانی، رگ‌به‌رگ شدن و هرگونه التهاب و تورم ناشی از درد کمر حاد یا مزمن را کاهش می‌دهد. همچنین قرص سلکوکسیب برای درد سیاتیک و دیسک کمر هم تجویز میشود