چطور بلیط هواپیما ارزان بخریم؟


چه اهل سفر کردن باشید و چه گاه به گاه به مسافرت بروید، اگر بتوانید بلیط ارزان هواپیما رزرو کنید، تا حد زیادی در هزینه‌های سفر خود صرفه‌جویی کرده‌اید. گاهی برای سفر کردن محدودیت زمان دارید و گاهی فقط منتظر هستید تا یک بلیط ارزان برای سفر پیدا کنید. از طرفی، بعضی مواقع بلیط ارزان پیدا می‌کنید اما سایتی که قرار است از آن خرید کنید را نمی‌شناسید. در چنین شرایطی، بهتر است ریسک نکنید و از یک مرجع معتبر فروش بلیط هواپیما خرید کنید تا هنگام سفر به مشکل برخورد نکنید. در ادامه، ضمن معرفی انواع بلیط، برای رزرو بلیط ارزان هواپیما شما را راهنمایی خواهیم کرد. همچنین، یک مرجع معتبر و مطمئن برای رزرو آنلاین بلیط به شما معرفی خواهیم کرد.

انواع بلیط هواپیما

هنگام انتخاب ارزانترین بلیط هواپیما، دو گزینه پیش روی شما است؛ اینکه از میان پرواز چارتری و سیستمی یکی را انتخاب کنید. اما بلیط چارتری یا سیستمی به چه معنا است؟ هر کدام چه معایب یا مزایایی دارد؟ وقتی آژانس‌های هواپیمایی یا شرکت‌های گردشگری همه صندلی‌های یک هواپیما یا بخشی از آن را برای مدت مشخصی اجاره می‌کنند و آن را خودشان به صورت مستقیم می‌فروشند، اصطلاحا به آن پرواز، پرواز چارتر می‌گویند. بلیط‌های چارتری معمولا ارزان هستند اما اغلب در مسیرهای پرتردد وجود دارند. همچنین، این نوع بلیط‌ها به طور معمول قابل استرداد نیستند و امکان لغو یا تغییر تاریخ پرواز در آنها وجود ندارد.

بلیط سیستمی، آن بلیط‌هایی هستند که نرخ مصوب دارند و مستقیما از طرف شرکت هواپیمایی تعیین قیمت شده‌اند. این پروازها ظرفیت مشخصی دارند و قیمت بلیط آنها با کلاس های پروازی مشخص شده است. به این صورت که وقتی کلاس‌های پروازی با قیمت کمتر پر شدند باید بلیط خود را با قیمت بالاتری تهیه کنید. در این نوع از بلیط‌ها هیچ وقت قیمت اصطلاحا لحظه آخری را شاهد نیستید. زیرا نرخ بلیط‌ها از قبل تعیین شده و ثابت است. اگر بخواهید از پروازهای سیستمی بلیط ارزان هواپیما رزرو کنید، باید از کلاس‌ ارزان آن خرید کنید. البته توجه داشته باشید که اگر با کودک زیر 12 سال سفر می‌کنید، بلیط سیستمی رزرو کنید که نرخ کودک از بزرگسال کمتر است.