چالش اميري‌فر و وكيل احمدي‌نژاد

آرمان- محمدحسین لطف‌الهی: اختلافات یاران رئیس‌جمهور سابق هر روز بیش از پیش نمایان می‌شود و دامنه‌های این اختلافات به مطبوعات و رسانه‌ها می‌رسد. در آخرین نمونه، عباس امیری‌فر، امام جماعت نهاد ریاست‌جمهوری در زمان محمود احمدی‌نژاد با نقل محتوای جلسه‌ای خصوصی در دفتر رئیس دولت‌های نهم و دهم، مساله‌ساز شد. او با اشاره به برخی رفتارهای شخص رئیس‌جمهور سابق، مدعی شد احمدی‌نژاد در آن جلسه خصوصی انقلاب اسلامی سال 57 را حاصل توطئه انگلستان توصیف کرده است. این مساله با واکنش نزدیکان رئیس‌جمهور سابق همراه شد. روز شنبه 24فروردین‌ماه98 عبدالرضا داوری در واکنش به اظهارات عباس امیری‌فر به «آرمان» گفت: «اظهارات عباس امیری‌فر کذب محض بوده و چنین جلسه‌ای هیچ‌گاه تشکیل نشده است.» وی همچنین با اظهار تعجب از این رفتار امام جماعت سابق نهاد ریاست جمهوری تاکید کرد که امیری‌فر هیچ‌گاه جایی در حلقه نزدیکان محمود احمدی‌نژاد نداشته و بیش از سه‌سال است که در جلسات خصوصی این تیم جایی ندارد. علی‌اکبر جوانفکر، مشاور رسانه‌ای و یکی دیگر از نزدیکان رئیس‌جمهور سابق، نوشت: «هم‌زمان با طرح مطالبات به‌حق مردم از زبان دکتر احمدی‌نژاد، یک جریان رسانه‌ای، چنین ادعا و القا کرده است که رئیس‌جمهور سابق، انگلیس را عامل پشت پرده اتفاقات گذشته و شکل‌گیری انقلاب می‌داند. براساس این ادعای کذب و انحرافی که رسانه‌های مدعی اصلاح‌طلبی نیز آن را با آب و تاب بسیار منتشر کرده‌اند، تمام مسئولان براساس خط انگلیسی حاکم شده‌اند. آنها یا وابسته به انگلیس هستند یا انگلیس به‌صورت مستقیم یا با واسطه آنها را مدیریت می‌کند. تعجب‌آور است این رسانه‌ها به‌جای ردیابی و شناسایی نشانه‌های آشکار مداخلات استعمار پیر در مسائل داخلی ایران، در تلاش برآمده‌اند تا بر پرسش‌های منطقی و اصولی مطرح پیرامون این موضوع حساس و مهم سرپوش بگذارند.» پس از این اظهارنظرها روز 25 فروردین عادل حیدری، وکیل محمود احمدی‌نژاد در گفت‌وگو با «ایرنا» از طرح شکایت رئیس‌جمهور سابق از عباس امیری‌فر خبر داد. 26 فروردین نیز امیری‌فر، عبدالرضا داوری و علی‌اکبر جوانفکر را کذاب خواند و اعلام کرد که متقابلا از آنها شکایت خواهد کرد.
از امیری‌فر شکایت می‌کنیم
عادل حیدری، وکیل مدافع محمود احمدی‌‌نژاد در خصوص ثبت شکایت رئیس‌جمهور سابق از عباس امیری‌فر به «آرمان» می‌گوید: «آقای امیری‌فر سال‌هاست که هیچ‌ارتباطی با آقای احمدی‌نژاد ندارند و به‌نظر می‌رسد با توجه به این موضوع اساسا طرح چنین ادعایی نادرست است». او همچنین برگزاری چنین جلسه‌ای را تکذیب می‌کند: «چنین جلسه‌ای که چنین مطالبی در آن عنوان‌شده باشد ابدا وجود نداشته است. امیری‌فر مدعی برگزاری نشست یا جلسه است و این یعنی حداقل چندنفر دیگر هم باید در آنجا حاضر بوده باشند و شاهدی برای این اظهارات آقای امیری‌فر وجود داشته باشد. در نتیجه از او می‌خواهیم شاهدی برای حرف‌هایش معرفی کند.» حیدری همچنین اعلام کرد شکایت از عباس امیری‌فر هنوز ثبت‌نشده و در حال تدارک است. وکیل محمود احمدی‌نژاد در پایان گفت: «از او با عناوین نشر اکاذیب و توهین شکایت خواهیم کرد.»
امیری‌فر: توهین نکردم
عباس امیری‌فر، امام جماعت سابق نهاد ریاست جمهوری در زمان ریاست محمود احمدی‌نژاد در گفت‌وگو با «آرمان» روایت دیگری از این ماجرا دارد. او می‌گوید: «من اطلاع ندارم سایت بصیرت این مطالب را از کجا آورده و چرا همچنان بر این محتوای غلط پافشاری می‌کند. من هیچ‌گاه از قول آقای احمدی‌نژاد نگفته‌ام که انقلاب کار انگلیس بود یا هیچ‌گاه او را جانوری عجیب خطاب نکرده‌ام. آقایان داوری و جوانفکر بدون اطلاع از سخنان اینجانب و با استناد به سایت بصیرت که مطالب آن را تکذیب می‌کنم، اقدام به توهین به من کرده‌اند و من حتما از آنها شکایت خواهم کرد». این عضو سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین این حاشیه‌ها را مربوط به پیامی شخصی در تلگرام می‌داند. امیری‌فر تاکید دارد: «من در پیام‌رسان شخصی خود، پیامی در خصوص کاندیداتوری آقای احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری به‌رغم توصیه رهبری و اتفاق نظر هر 12 عضو شورای نگهبان در مساله عدم تایید صلاحیت او ارسال کردم و این پیام به‌نحوی با تحریف در سایت بصیرت منتشر شد».