واشنگتن پست: ترامپ تاکنون 12 هزار و 19 ادعای غلط داشته است

واشنگتن پست در مطلبی تحلیلی با اشاره به اینکه دونالد ترامپ در دوره تصدی کاخ سفید تا 5 اوت 12 هزار و 19 ادعای غلط یا گمراه‌کننده بیان کرده است، به طور مشخص به اظهارات رئیس‌جمهوری آمریکا درباره مهاجرت و اقتصاد اشاره کرد.
به گزارش ایسنا، روزنامه واشنگتن پست گزارش داد، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به طور میانگین از 26 آوریل (6 اردیبهشت) که رکورد 10 هزار دروغ را حین حضور در کاخ سفید شکست، روزانه 20 ادعای نادرست بیان کرده است. ترامپ برای دوره ریاست جمهوری خود به طور میانگین حدود 13 ادعای گمراه‌کننده یا غلط به صورت روزانه گفته است.
واشنگتن پست گزارش داد، تقریبا یک‌پنجم ادعاهای غلط یا گمراه‌کننده ترامپ درباره مهاجرت است. او 190 بار مدعی شده است که دیواری در امتدار مرز آمریکا و مکزیک ساخته شده است. با این حال، طبق گزارش‌ها دولت ترامپ صرفا بخش‌هایی از حصارها و موانع مرزی موجود را جایگزین کرده است. او برای 205 مایل از موانع از کنگره اعتبار گرفته است.
ترامپ در گذشته از این نوع تجزیه و تحلیل‌ها انتقاد کرده است. او ماه فوریه در کمپین ال پاسو ایالت تگزاس این افراد را "نوعی از بی‌صداقت‌ترین مردم حوزه رسانه" توصیف کرد. او همچنین از منتقدان گاه و بیگاه واشنگتن پست است و آن را به انتشار "اخبار جعلی" متهم می‌کند و جف بزوس، مالک آمازون که مالک این روزنامه هم هست، از انتقادات او در امان نمی‌ماند.
واشنگتن پست همچنین به اظهارات رئیس‌جمهوری آمریکا درباره اقتصاد، تجارت و مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 1395 اشاره کرد. هر کدام از این‌ها حدود 10 درصد از اظهارات غلط یا گمراه‌کننده ترامپ را در بر می‌گیرد. براساس این گزارش، ترامپ 186 مرتبه از ژوئن 2018 (تیر 1397) گفته است که اقتصاد این کشور بهترین وضعیت را در طول تاریخ به خود گرفته است، اما این گزارش با بررسی شاخص‌های اقتصادی متعدد نشان داده است اوضاع اقتصادی به خوبی دوران ریاست جمهوری آیزنهاور، لیندون جانسون، کلینتون یا گرانت نیست.
دونالد ترامپ همچنین 162 مرتبه مدعی شده است که بیشترین کاهش مالیاتی تاریخ آمریکا در دوره او انجام شده است اما تحقیقات واشنگتن پست نشان می‌دهد کاهش مالیاتی دولت رونالد ریگان در 1360 به میزان 2/9 درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور بوده و برای ترامپ 0/9 درصد و بدین ترتیب هشتمین کاهش مالیاتی بزرگ در 100 سال می‌شود. بیش از 18 درصد از اظهارات نادرست دونالد ترامپ از طریق توییتر مطرح شده است.