شهروندان حذف نام شهدا از تابلوی معابر را اطلاع دهند


به گزارش تسنیم، چندی است که اخباری مبنی بر حذف نام شهدا از معابر شهر تهران در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی در حال انتشار است و نام شهدا در برخی از کوچه‌ها و معابر پایتخت حذف شده است.
جریان حذف نام شهدا از معابر شهر تهران در حالی کلید خورده که بسیاری از شهروندان و کاربران فضای مجازی نسبت به آن واکنش نشان داده‌اند و از مسئولان شهری درخواست کرده‌اند که نسبت به این موضوع ورود جدی پیدا کنند و با خاطیان برخورد کنند.
پس از رسانه‌ای‌شدن خبر حذف نام شهدا از برخی از معابر شهر تهران در رسانه‌ها انتظار می‌رفت که اعضای شورای شهر تهران لااقل نسبت به این موضوع همان واکنشی را نشان دهند که نسبت به سرقت رفتن مجسمه‌ها داشتند اما هیچ یک از اعضای شورای شهر تهران تا به امروز واکنشی را به آن نداشتند.
آغاز حذف نام شهدا از برخی از کوچه‌ها و خیابان‌ها در منطقه یک کلید خورد و در حال حاضر نیز در برخی معابر مناطق 16، 12 و... ادامه دارد؛ موضوعی که با اعتراض شدید شهروندان و خانواده‌های شهدا قرار گرفته است اما همچنان اعضای شورای شهر تهران نسبت به این موضوع بی‌تفاوت هستند.
طبق اخبار منتشر شده در روزهای گذشته، در برخی از محلات از جمله منطقه 16 نیز نام شهیدان از جمله شهید اسلامی، شهید تقوی، شهید صفیاری، شهید اکبری، شهید غیوری و شهید شعبانیان از معابر حذف شده، همچنین در منطقه 12 نام شهید نمازی، شهید عباسی و شهید معزی حذف شده است.
این در حالی است که مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران در اطلاعیه‌ای از شهروندان خواست تا در صورت اطلاع از حذف نام شهدا از خیابان‌ها و معابر این موضوع را اطلاع دهند.
بعد از واکنش شهروندان تهرانی به عدم درج عنوان «شهید» در تعدادی از معابر پایتخت، مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران اعلام کرد: «این شهرداری از ۲۰ مردادماه با پیگیری شهرداران مناطق نسبت به بررسی این موارد اقدام نمود و تمام معابری که نیاز به اصلاح داشتند، به‌سرعت مورد رسیدگی قرار گرفتند. با وجودی که این موارد بسیار اندک بوده و عموما با تابلوهای پرچمی ‌نصب شده در سال‌های گذشته مرتبط هستند، اما مقرر شد تا هرگونه مغایرتی در پایش‌های دوره‌ای مورد بررسی قرار گیرد. از شهروندان عزیز درخواست می‌شود با مشاهده مغایرت درخصوص عناوین معابر مزین به نام شهدای والامقام، سریعا موضوع را از طریق سامانه ١٣٧ اطلاع‌رسانی نموده تا پس از بررسی در کمترین زمان ممکن اقدام لازم نسبت به اصلاح صورت پذیرد.»