کارگاه محرومیت‌زدایی سپاه در سراسر ایران

سرویس سیاسی جوان آنلاین: این رویکرد را می‌توان در سخنان روز پنج‌شنبه فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سفر به اردبیل به خوبی مشاهده کرد. آنجا که سردار سلامی تصریح کرد: «اولویت سپاه کارجهادی و روحیه جهادی است و این را سرلوحه برنامه خود قرار داده‌ایم تا با حضور در عرصه‌های جهادی و اقتصاد مقاومتی و حمایت از رونق تولید چهره محرومیت از کشور زدوده شود.»
به گزارش سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که روز پنج‌شنبه برای افتتاح ۵۶۱ طرح محرومیت‌زدایی و مردم یاری به استان اردبیل سفر کرده بود، طی سخنانی در جمع پایوران سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل با بیان اینکه سپاه نهادی مردمی است و ما همیشه و در همه جا در کنار مردم خواهیم بود، گفت: اولویت سپاه کارجهادی و روحیه جهادی است و این را سرلوحه برنامه خود قرار داده‌ایم تا با حضور در عرصه‌های جهادی و اقتصاد مقاومتی و حمایت از رونق تولید چهره محرومیت از کشور زدوده شود.
فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه مقاومت ملت ایران در مقابل دشمنان حد و مرز ندارد، اظهار کرد: ما اجازه ورود دشمن به خاک میهن اسلامی عزیزمان را نخواهیم داد و با حضور خود در کیلومتر‌ها دورتر از مرز‌های کشور، راه دشمن را برای توطئه‌چینی‌ها و کار‌های خصمانه‌شان سد خواهیم کرد. وی با اشاره به اینکه استقامت و مقاومت سبب پیروزی است، ادامه داد: سپاه جغرافیای مقاومت را گسترش خواهد داد و زمانی که دشمن مشاهده می‌کند که جغرافیای مقاومت و تفکر گفتمان انقلاب اسلامی گسترش یافته است باید صحنه را ترک کند و چاره‌ای جز این کار نخواهد داشت.
سردار سلامی با بیان اینکه شکوه، اقتدار و عظمت ولایت و ایستادگی و روحیه انقلابی ملت ایران دشمن را ناامید کرده است، گفت: دشمن با مشاهده مقاومت ما مجبور به برگشت شده است، چرا که راه مقاومت روشن است و همه توفیقات امروز ما در سایه ایمان و اعتقاد به خدای متعال رقم خورده و امروز وظیفه ما برای ادامه راه مقاومت بسیار سنگین است. فرمانده کل سپاه با اشاره به پیروزی‌های اخیر ملت مظلوم یمن برابر دشمنان، بیان کرد: یمنی‌ها ملت مظلوم و مقاومی هستند که به رغم سنگین‌ترین حملات بر علیه آنها، با قدرت تمام و با اراده الهی بر دشمنان خود غلبه کردند. وی تصریح کرد: امروز امریکا و انگلیسی‌ها برای آشتی واسطه گری می‌کنند و با خواهش از یمنی‌ها می‌خواهند آتش بس کنند و این ضعیف‌ترین قوم مسلمانان در مقابل قوی‌ترین نظام شرور ایستادند و با اتکا بر اراده الهی و توکل بر خدا پیروز شدند.
پیشانی‌بند‌های مقاومت بر پیشانی جوانان ملل اسلام
سرلشکر سلامی در ادامه با تأکید بر اینکه دشمن در مقابل قدرت ملت ایران ناتوان است و در طول چهل سال اخیر همواره رو به افول بوده است، اظهار کرد: استقامت و وحدت غیور مردان ایران اسلامی امروز دشمنان را سردرگم ساخته است. وی خاطرنشان کرد: امروز پیشانی‌بند‌های مقاومت بر سر جوانان ملت‌های مسلمان نقش بسته و شوق شهادت روز به روز در حال گسترش است و اسلام نیز گسترش یافته است؛ ملت‌های مسلمان ایمان و شکوه خود را در عرصه‌های تقابل با دشمنان به نمایش گذاشته‌اند که این‌ها همان دستاورد‌های بزرگ تاریخی رقم خورده در طول چهل سال است.
امریکا در به‌کارگیری قدرت ناتوان است
سردار سلامی همچنین روز پنج‌شنبه در دیدار با آیت‌الله سید حسن عاملی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه اردبیل با بیان اینکه امریکایی‌ها خود اقرار می‌کنند که گزینه‌های روی میز آن‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران تضعیف شده است، اظهار داشت: وقتی به گزینه‌های روی میز امریکایی‌ها نگاه می‌کنیم می‌بینیم که هیچ یک از این گزینه‌های روی میز را نمی‌توانند عملی کنند؛ یعنی امریکا امروز در داشتن قدرت ناتوان نیست؛ در به‌کارگیری قدرت ناتوان است و می‌توان گفت که امریکا تدبیر به‌کارگیری این‌ها را ندارد و شرایط به‌کارگیری را نمی‌تواند برای خود حاصل کند. وی ادامه داد: امریکایی‌ها به یک چرخه‌ای رسیده‌اند که هر چه هزینه می‌کنند کمتر نتیجه می‌گیرند و این یعنی زوال آنها؛ مشکلی که دارند این هزینه‌های کلان اقتصادی و نظامی را نمی‌تواند به منفعت‌های سیاسی تبدیل کنند. فرمانده کل سپاه با اشاره به رویکرد‌ها و کارکرد‌های این نهاد انقلابی و مردمی خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار بعد نظامی، بعد اجتماعی را به خوبی پیش گرفته است و محرومیت‌زدایی و پیشرفت‌های اقتصادی را جزو ارکان اصلی خود قرار داده است که این‌ها از تدابیر مقام معظم رهبری است که در کنار مسائل نظامی، مسائل اجتماعی نیز در اولویت قرار گیرد.