سلطانی‌فر: حضور بانوان در بازی با کامبوج برای ورزش ایران یک روز تاریخی بود

وزیر ورزش و جوانان در جلسه ستاد عالی بازی‌های المپیک و پارالمپیک گفت: با رعایت موارد فرهنگی حضور بانوان در بازی‌های ملی ایران در استادیوم‌ها ادامه‌دار خواهد بود.
به گزارش برنا، مسعود سلطانی‏فر در ابتدای این نشست با تبریک پیروزی پرگل تیم ملی فوتبال ایران مقابل کامبوج گفت: اگرچه کامبوج حریف سختی نبود اما پیروزی با چهارده گل بسیار ارزشمند بود و از چند جهت کام ملت قهرمان ایران در این روز شیرین شد.
وزیر ورزش ادامه داد: اراده کلی دولت و نظام جمهور اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب بر این بود که بانوان در همه عرصه ها حقوق برابر با مردان داشته باشند و انصافا در تمام عرصه‏های اجرایی، علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی هرجا فرصت برابر به زنان داده شد گوی سبقت را از مردان ربودند. در ورزش هم از نظر سالن های اختصاصی و سایر امکانات امروز بانوان شرایط خوبی دارند و در هر دو بعد ورزش همگانی و قهرمانی خوش درخشیدند. در فوتبال بانوان ما هم تیم ملی خوب و هم لیگ‏های با‏کیفیتی داریم. در فوتسال هم که با وجود محدودیت‏ها و شرایط سخت قهرمان آسیا هستیم.
سلطانی‏فر با اشاره به اراده دولت برای حضور بانوان در ورزشگاه‏‏ها از سه سال قبل گفت: آقای روحانی رئیس‏‏جمهوری دو سال قبل در نامه‏ای صراحتا از من و وزیر کشور خواست شرایط حضور زنان در استادیوم‏های فوتبال به سرعت فراهم شود و خوشبختانه در چند نوبت مثل بازی با بولیوی و فینال آسیا این اتفاق افتاد و حتی در دو مسابقه ایران در جام جهانی هم خانواده‏ها از طریق LED بدون هیچ مشکلی بازی‌ها را در استادیوم آزادی تماشا کردند. در روز مسابقه با کامبوج این اتفاق گسترده‏تر بود و بانوان بدون هیچ مشکلی از طریق سایت بلیط تهیه کردند.
او تاکید کرد: همه رسانه‏های داخلی و خارجی این روز تاریخی را تحسین کردند و حتی مخالفان نظام هم نتوانستند هیچ ایرادی بگیرند. جا دارد از تلاش و اراده دولت، همکاری شورای امنیت ملی، وزارت کشور، نیروی انتظامی که در کنار وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال این اتفاق بزرگ را رقم زدند تشکر کنیم.
وزیر ورزش و جوانان گفت: از این اتفاق مهم ملی یک ملت اعتماد‏به‏نفس گرفت و احساس افتخار و غرور داشت. در آینده هم با رعایت شرایط فرهنگی شاهد حضور بانوان در استادیوم های ورزشی محل دیدار تیم ملی ایران خواهیم بود.