گزارش سی‌ان‌ان درباره انتقال محموله سلاح‌های امریکایی به یمن

سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش ایسنا، شبکه سی‌ان‌ان ویدئویی را منتشر کرده که منبع آن فاش نشده و در این ویدئو نشان داده می‌شود که مجموعه‌ای از سلاح‌های ساخت امریکا در حال تخلیه از یک کشتی باری ثبت شده در عربستان در بندر عدن یمن هستند.
شاهدان به سی‌ان‌ان گفتند که مقام‌های یمنی تحت حمایت ائتلاف عربستان اقدام به بازداشت و بازجویی از کسانی کرده‌اند که در خصوص درز این ویدئو و اطلاعات به رسانه‌ها مظنون هستند.
سی‌ان‌ان با استفاده از اطلاعات افشاگران و اسناد و مدارک مربوط به بنادر نوشت: کشتی مذکور، بحری هفوف نام دارد و اطلاعات رصد و ردیابی کشتی نشان می‌دهد که آخرین مکان ثبت شده آن مربوط به تاریخ ۱۷ سپتامبر در بندر جده عربستان است و سپس از آنجا به بندر سودان رفته و یک روز بعد به آنجا رسیده است و بعد از این اتفاق سیستم ردیابی این کشتی خاموش شده است، اما در ۲۹ اکتبر در بندر عدن و در تاریکی شب این کشتی مجدداً پدیدار شده است. به نوشته این شبکه این محموله تسلیحاتی پس از ورود به جنگ یمن در مکانی نامعلوم قرار گرفته است. ماه گذشته میلادی سی‌ان‌ان فاش کرد: یک سری خودرو‌های زرهی امریکایی میان گروه‌های شبه‌نظامی در یمن از جمله جدایی‌طلبان مورد حمایت امارات توزیع شده است.
پنتاگون بعد از این گزارش اعلام کرد تحقیقاتی را در این باره آغاز کرده و با مشارکت وزارت خارجه امریکا تحقیقاتی را درباره انتقال غیرمجاز سلاح‌های امریکایی به یمن صورت می‌دهد.