اشک تمساح می‌ریزند باور نکنید

پیدا کردن واژه برای وصف حادثه اخیر دشوار است. بسیار سعی کردم واژه دقیقی بیابم اما نشد که نشد. حقیقتا این غم آنقدر سنگین و سخت است که شاید سکوت بهتر باشد تا گفتن و نوشتن. اما ناچاریم برخی موارد را ذکر نمائیم.
ابتدا به بازماندگان حادثه هواپیمای اوکراینی تسلیت عرض می‌کنم و برای آنان آرزوی صبر دارم. هر فردی می‌داند داغ عزیز علی‌الخصوص اگر جوان باشد چقدر عمیق است. طی چند روز گذشته تصاویر و ویدئوهایی که غم بازماندگان را روایت می‌کند به دل ما هم آتش کشیده و بارها و بارها خود را جای این عزیزان گذاشتیم.
روزنامه آفتاب یزد نیز سعی کرده در حد و وسع خود روایتی واقعی از ماجرا را مکتوب کند و پیش از اینکه پیرو شایعات باشد اخبار رسمی را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد. فی‌المثل همان زمانی که متوجه شدیم هواپیمای اوکراینی به دلیل خطای انسانی سقوط کرده و نه نقص فنی، صفحات و گزارش‌ها را تغییر دادیم و روزنامه را راهی چاپخانه کردیم و منتظر بیانیه‌هایی رسمی ماندیم. حداقل از این بابت خشنودیم در روزی که بسیاری از رسانه‌های مکتوب همزمان با اطلاعیه ستاد کل نیروهای مسلح منکر خطای انسانی می‌شدند (!) آفتاب یزد سکوت کرد تا ابعاد خبر اصلی و واقعی منتشر شود. به هر حال غرض، عرض این نکته بود که سعی شد با کمترین خطا در پیشگاه مردم باشیم.
بنده ضمن تاکید مجدد بر اشراف بر حجم غم و اندوه مردم ایران زمین و بازماندگان این نکته را نیز گوشزد می‌کنم که در کنار پیگیری‌ها، اعتراض‌ها، انتقادها و ... مراقب سوءاستفاده‌ها هم باشیم. صاحب این قلم هم به جد معتقد است باید کسانی که خطا کردند مورد پرسش قرار گیرند و به کم‌کاری‌هایشان رسیدگی شود کما اینکه از سوی
قوه قضائیه این دستور صادر شده است ولی روند به سمتی نرود که باری بر بارهای گذشته اضافه شود و کشور
بیش از پیش تحت فشار اجانب قرار گیرد. برای مثال نشست خبری فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بایستی مورد توجه قرار گیرد؛ چرا که ایشان روشن، شفاف و در کمال خضوع ماجرا را روایت و بارها و بارها عذرخواهی کردند. حتی ایشان تمام کم‌کاری‌ها و خطاها را به گردن گرفتند و اظهار کردند که دولت در این زمینه تقصیری ندارد. عرضم اینجاست همین که ایشان بسان برخی مسئولان بازی «کی‌بود کی بود من نبودم» راه نینداختند شایسته تقدیر است.
شاید پرسیده شود چرا خبری از استعفا نیست. سردار حاجی‌زاده در نشست خبری اتفاقا برروی این نکته هم دست گذاشتند و اعلام کردند که آماده نتایج تصمیم‌گیری مسئولان هستند.
نیروهای مسلح هر کشور ناموس هر ملتی است. مبادا دچار افراط شویم. ماجرای ترور ناجوانمردانه سردار شهید سلیمانی مجددا ثابت کرد گرگ‌ها آماده ضربه زدن هستند و از هیچ فرصتی نمی‌گذرند. به اشک تمساح و توئیت‌های فارسی آنان دلخوش نکنید. ایران منسجم، متحد و نیرومند بازی آنان را برهم زده است. اکنون باید هم مطالبات را پیگیری کرد و هم هشیار بود. دشمن قصد دارد امثال سردار سلیمانی‌ها را که با ترور ناجوانمردانه موفق به حذف ظاهری آنان شده است از طریق ترور شخصیتی از ما بگیرد ولی نمی‌داند ملت همیشه بیدار ایران سرداران خود را خوب می‌شناسد و قدردان آنها می‌باشد. پس فعلا در برهه‌ای از تاریخ قرار داریم که باید هوشیاری مضاعف داشته باشیم ان‌شاءالله.