کنگره ملی سرداران و 2000 شهید استان بوشهر برگزار شد رهبر انقلاب: کاری کنید روحیه جهاد و مقاومت راه قطعی نسلهای پی در پی شود

بوشهر – خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی: کنگره ملی سرداران و 2000 شهید استان بوشهر با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نماینده ولی‌فقیه در استان، استاندار بوشهر، خانواده معظم شهدا، مسئولان استانی و کشوری و قشرهای مختلف مردم صبح دیروز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی بوشهر برگزار شد.
در اغاز این کنگره بیانات رهبر انقلاب اسلامی در دیدار اعضای ستاد کنگره دو هزار شهید استان بوشهر که در تاریخ 23 دی 98 برگزار شده بود، در محل این همایش منتشر شد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار، استان بوشهر را منطقه‌ای حساس و سرشار از افتخارات نظامی خواندند و افزودند: بوشهر تا سالهای طولانی از حضور استعمارگران در این منطقه، در معرض تهدید دشمنان ایران بود اما با هدایت عالمان دینی و فداکاری شهیدان عالی‌مقامی همچون رئیسعلی دلواری با قدرت در مقابل این تهاجم‌ها ایستاد.
رهبر انقلاب اسلامی برخاستن شهیدان نام‌آوری همچون دلواری، مهدوی، عاشوری و گنجی از بوشهر را نشان‌دهنده عمق فهم انقلابی و جهادی از اسلام در این منطقه و تکرار این حقیقت در نسلهای مختلف دانستند و گفتند: کاری کنید که یاد این شهیدان و شخصیتهای برجسته در ذهن نسلهای جدید ماندگار شود.
ایشان با اشاره به دلاوری‌های شخصیت مجاهد و مدافع حریم کشور یعنی رئیسعلی دلواری در مبارزه با انگلیسی‌های متجاوز و همچنین ظرفیت بالای الگوسازی از شخصیتی مانند نادر مهدوی در تراز یک چهره مبارز بین‌المللی، تاکید کردند: متاسفانه بعضاً حتی اسم این شخصیت‌های برجسته برای نسل جدید ناآشنا است درحالی‌که دستگاههای تبلیغاتی باید فکر جهاد را با شاخص کردن چهره‌های بزرگ جهادی گسترش دهند و عمق ببخشند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید بر لزوم فراگیر کردن این احساس واقعی که تنها راه نجات، ادامه دادن راه شهیدان است، افزودند: کشوری برخوردار از انرژی، معادن، امکانات گوناگون و با جایگاه حساس جغرافیایی، تنوع اقلیمی و جمعیت 80 میلیونی مانند ایران که مورد طمع قدرتها است، باید بتواند با کار و جهاد خود را اداره کند تا عزت آن لگدکوب نشود، البته امروز به برکت انقلاب اسلامی، ملت ایران ایستاده است اما باید روحیه جهاد و مقاومت به‌گونه‌ای نهادینه شود که راه قطعی نسلهای پی در پی قرار گیرد.
در ادامه مراسم فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سخنانی گفت:: به همه اشرار عالم هشدار می‌دهیم دست از شرارت بردارند و رژیم‌های متحد آمریکا مراقب باشند، اشتباه آمریکاییها را تکرار نکنند.
سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی اظهار داشت با عملیات انتقام همه محاسبات دشمن در هم فرو ریخت و به ملت ایران اعتباری جدید در ارتفاع بلند جهان افزود.
وی اضافه کرد: می‌دانیم دیگر هیچ‌کس نه در عالم نظریه و صوت و نه در عالم عمل، فکر ‌جنگ علیه ملت ایران را نمی‌کند و این آزمونی دقیق، معیار‌ و میزانی قابل اعتنا ‌برای ارزیابی قدرت این مردم بود و بازدارندگی ‌نیروهای مسلح را کامل کرد.
سردار سلامی با تسلیت شهادت سردار سلیمانی اظهار داشت: سردار سلیمانی فرمانده شجاع تکرارنشدنی جبهه مقاومت اسلامی بود. ایشان نماد درخشان سپهر افتخارات امت اسلام بود.
وی، ‌جان باختن جمعی از دلدادگان آن شهید والامقام در کرمان و شهادت عزیزانمان در حادثه غم‌انگیز سقوط هواپیما در روزهای اخیر را به محضر حضرت ولی‌عصر(عج) و نایب‌بحق آن حضرت رهبر عزیزمان، امت اسلام و ملت وفادار و استثنایی ایران اسلامی و همچنین مردم عزیز و شریف و صدیق بوشهر، خانواده عزیز شهیدان و خانواده‌های این شهیدان ‌تسلیت گفت و افزود: برای من حضور در این جمع ‌باشکوه، در این محفل بهشتی و میزبانی شهیدانمان و افتخار میهمانی در محضر آنان افتخار بزرگ و فراموش‌ناشدنی است‌.
سردار سلامی با اشاره به حماسه باشکوه ایستادگی مردم این سرزمین به مدد عالمان بزرگ آن افزود: مقاومت در مقابل انگلیس، دستگیری تفنگ‌داران آمریکایی و مقابله شهید مهدوی و یارانش در مقابله مستقیم با آمریکایی‌ها اثبات همین گفتار است که اینجا جایی است که دست و پای متجاوزان قطع می‌شود و این یک افتخار ماندگار برای شما مردمان است.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهر نیز در این کنگره گفت: اگر جهان استعمار و مزدوران داخلی بخواهند کوچکترین تعرضی به حریم ولایت کنند همه مردم استان بوشهر همچون رئیسعلی دلواری از کشور و رهبری دفاع خوهند کرد.
حجت الاسلام غلامعلی صفایی بوشهری افزود: تنها چیزی که از استعمار پیر در استان بوشهر باقی مانده گورستان انگلیس‌ها است و امروز نیز بدانند اگر بخواهند از خلیج فارس به ایران حمله کنند تنها یک جایگاه دارند و آن هم گورستان است.
صفایی بوشهری بیان کرد: استان بوشهر همواره سرزمین دیانت مقاومت بصیرت استکبار ستیزی و بر محور ولایت حماسه‌ها آفریده‌است و مردم همچون سدی در مقابل آنها ایستادند و اجازه ندادند وجبی از خاک ایران از جنوب به دست دشمن برسد.
وی ادامه داد: آنها می‌خواهند با ترور سرداران اسلام از جمله سردار شهید سلیمانی نظام را تضعیف کنند تا بتوانند توطئه‌های براندازی را اجرا کنند اما بدانند همه ایران سردار سلیمانی و سپاهی است.
امام جمعه بوشهر گفت: استعمار انگلیس از نام بوشهر و رئیسعلی دلواری به خود می‌لرزد و از ترس همه عکس‌های او را معدوم کردند اما بداند سراسر بوشهر پر از رئیسعلی دلواری است.
گفتنی است این کنگره میزبان پیکر پاک 2 شهید گمنام بود که پس از برگزاری مراسم برای تعیین محل خاکسپاری به تهران منتقل می‌شوند.