نظامیان امریکا از نازی‌ها بدترند

سرویس بین الملل جوان آنلاین: به گزارش فارس به نقل از روزنامه ایندیپندنت، «براندون بریانت» که در طول شش سال خدمتش به نیروی هوایی امریکا از طریق هدایت پهپاد‌های شکارچی از پایگاهی در «لاس‌وگاس» در کشته شدن دست‌کم ۱۳ نفر به‌طور مستقیم نقش داشته و جوخه او در مجموع هزار و ۶۲۶ هدف را از جمله زنان و کودکان مورد اصابت قرار داده است در مصاحبه‌ای، در توصیف جنایات انجام شده توسط امریکایی‌ها در افغانستان گفت: «نظامیان امریکایی از نازی‌ها بدتر هستند.»
بریانت درباره علت بیرون آمدنش از ارتش امریکا گفت، زمانی که قرار بود ساختمانی را در افغانستان با موشک مورد هدف قرار دهد، متوجه می‌شود که کودکی در حال خروج از آن است. با این حال هنگامی که این موضوع را به مافوقش گزارش کرده، دستور ادامه عملیات را دریافت کرده است. بریانت گفت، مافوقش به او گفته: «آن [چیزی که دیدی]فقط یک سگ لعنتی بود. [بمب را]بینداز.»
بریانت که پس از این اتفاق از ارتش امریکا استعفا داد و به روشنگری درباره برنامه‌های پهپادی پنتاگون پرداخت، درباره یکی از مأموریت‌هایش شرح داد: «دود [حاصل از انفجار]پراکنده شد و قطعات بدن دو نفر را اطراف گودال ناشی از انفجار دیدم و مردی در آنجا بود که پای راستش از زانو قطع شده بود. او پایش را گرفته بود و روی زمین غلت می‌خورد و خون از پایش بیرون می‌زد. مدت زمان زیادی طول کشید تا بمیرد. من فقط تماشا می‌کردم.» وی افزود: «تصویری که روی صفحه نمایش بود همچنان در سرم وجود دارد. هر بار که به آن فکر می‌کنم، آزارم می‌دهد. زمانی که ماشه را فشار دادم می‌دانستم این کار اشتباه است. در درونم این حس را داشتم که به یک قاتل تبدیل شده‌ام.»
بریانت که از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ نیروی ارتش امریکا بود گفت: «آنچه در آنجا می‌دیدم کاملاً برعکس چیزی بود که درباره افتخار و عدالت و تمرینات جنگی آموخته بودم. اینکه چقدر افراد [در ارتش]نسبت به تمام این چیز‌ها بی‌تفاوت بودند برایم رعب‌آور بود. ما در امریکا جای‌مان امن بود، ولی برای آن‌ها اینطور نبود. ما بردیم، ولی به همین شکل پیش نخواهد رفت.»
او گفت به‌خاطر عدم اطمینان از درست بودن کاری که انجام می‌داده است از سوی مافوق خود مورد تنبیه و تحقیر قرار می‌گرفته تا در کارش باقی بماند. وی افزود خود و خانواده‌اش به‌خاطر افشاگری درباره این برنامه‌های پهپادی بار‌ها مورد تهدید قرار گرفته‌اند و به همین خاطر از جمع دوستان و خانواده‌اش طرد شده است.
بریانت گفت می‌خواهد جامعه امریکا تأثیرات غیرانسانی برنامه‌های پهپادی بر روی هدایتگر‌ها و هدف‌های آن‌ها را درک کند.