موسوی‌لاری: ائتلاف با اصولگرایان خودکشی سیاسی است

نائب رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان با تاکید بر اینکه راهبرد ما حضور در انتخابات است، گفت: علی‫رغم برخورد با چهره‌های اصلاح‫طلب حفظ هویت اصلاح‫طلبی یک ضرورت است
به گزارش ایلنا، سید عبدالواحد موسوی لاری با بیان اینکه از اواخر سال ۹۶ شورای عالی سیاستگذاری جبهه اصلاحات حضور در انتخابات مجلس را در دستور کار خود قرار داد، اظهار کرد: انگیزه بالایی برای حضور در انتخابات وجود داشت و در تمام اسناد جلسات این موضوع ثبت شده است. با همین رویکرد از اصلاح‫طلبان دعوت به ثبت نام شد گرچه با توجه به فضای موجود، انگیزه کاندیداتوری تا حدودی میان اصلاح‫طلبان از بین رفت.
این فعال سیاسی اصلاح‫طلب با تاکید بر اینکه راهبرد کلی اصلاحات، حضور در پای صندوق رای به عنوان یک اصل است، تصریح کرد: جریان اصلاحات در قالب یک جبهه وارد عرصه انتخابات شده است و با توجه به این ردصلاحیت‌ها به طور طبیعی زمینه لیست دادن جبهه‌ای و ائتلافی برای اصلاحات از بین رفته اما امکان حضور فردی یا حزبی در انتخابات وجود دارد. مخالفتی با حضور در انتخابات از ناحیه احزاب و چهره‌های اصلاح‌طلب من نشنیده‌ام. حضور ما در انتخابات راهبرد قطعی است اما دادن لیست اقتضایی است.
موسوی لاری درباره انتشار لیست‌هایی مورد تایید آقای روحانی و رئیس دولت اصلاحات در فضای مجازی، گفت: آقای روحانی و رئیس دولت اصلاحات از وضعیت موجود گله‌مند هستند. از چند ماه پیش رئیس دولت اصلاحات گفتند با توجه به فضایی که می‌بینم دیگر کسی تکرار من را گوش نمی‌کند و من نظر نمی‫دهم. قطعاً این لیست‫های ساختگی جناح رقیب است و ربطی به رئیس دولت اصلاحات ندارد.
وی درباره احتمال ائتلاف برخی از احزاب اصلاح‌طلب با اصولگرایان‫ اظهار کرد: براساس مصوبه شعسا، احزاب می‌توانند با نام حزب خود و نه با ائتلاف با دیگران به صحنه بیایند؛ این حق آنان است که از کاندیداهای خود حمایت کنند. بعید می‌دانم که حزب اصلاح‌طلبی با جریان رقیب خود ائتلاف داشته باشد که اگر این کار را انجام دهد به نوعی خودکشی سیاسی کرده است.
موسوی لاری تاکید کرد: باور من این است هیچ ائتلافی با اصولگرایان انجام نخواهد شد و هر حزب اصلاح‌طلبی با نام خود یا در کنار نام بعضی دیگر از احزاب اصلاح‌طلب در انتخابات شرکت خواهد کرد. حتی اگر رای نیاورد حاضر نخواهند شد با بیرق اصولگرایان به میدان بروند که این کار برای آنها چیزی به ارمغان نخواهد آورد.
وی اعلام کرد: اگر به هر دلیلی شاهد ائتلاف حزبی با اصولگرایان بودیم که برخلاف منشور همفکری و همراهی و حضور در جبهه اصلاح‌طلبان است، در آن زمان تصمیم نسبت به حضور این حزب در جبهه به عهده اکثریت است.
این فعال اصلاح‫طلب در پاسخ به اینکه آیا به دنبال ارائه راهکاری برای پایان بخشیدن به نظارت استصوابی هستید، گفت: متاسفانه موضوع در اختیار ما نیست، گلایه از دستگاه‌های نظارتی همین موضوع است. از دستگاه‌های نظارتی می‌خواهیم بی‌طرفانه عمل کند. شاهد گزینش قطره‌چکانی هستیم و احتمال دارد تا شب انتخابات تایید صلاحیت‫ها ادامه داشته باشد. ما نمی‫توانیم تا شب آخر منتظر بمانیم و تصمیم نگیریم‫ بلکه می‌خواهیم به تصمیم شعسا وفادار باشیم.