حمله شدید افشین پیروانی به امیر قلعه‌نویی

ماجرای پرسپولیس و سپاهان و پاسخگویی طرفین به این موضوع وارد فاز جدیدی شده و اینبار افشین پیروانی پاسخ امیر قلعه‌نویی را به تندی داد.
بعد از نیمه تمام ماندن دیدار دو تیم سپاهان و پرسپولیس در استادیوم نقش جهان اصفهان، قلعه نویی و پیروانی همان شب در برنامه تلویزیونی از خجالت هم در آمدند و اتهاماتی تندی را علیه یکدیگر به زبان آوردند. اکنون اما بعد از اینکه سرمربی سپاهان در گفتگوی لایو با اینستاگرام ورزش سه نسبت به پیروانی نکاتی را به کنایه وارد کرد، این سرپرست سرخپوشان بود که بار دیگر به این مساله ورود کرد.
پیروانی: من نمی‌توانم خنثی باشم
سرپرست پرسپولیس با اعلام این موضوع که نمی‌تواند نسبت به صحبت‌های طرف مقابل سکوت کند گفته: سعی کردم در این مدت سکوت کنم چون شاید حرفی بزنم که به کسی بربخورد. افشین پیروانی مدیر تیم پرسپولیس است قبلا فوتبالیست بوده و حالا پیشکسوت شده، بعضی صحبت‌هایم به عنوان هوادار پرسپولیس و بعضی از صحبت‌هایم به عنوان مدیر این تیم است چون نمی‌توانم خنثی باشم.


پرسپولیس شده مثل بایرن مونیخ و یوونتوس؛ اینجا چیزی مهندسی نیست!
علیه پرسپولیس هجمه ایجاد می‌کنند یکسری تیم‌ها با هم متحد شده‌اند البته طبیعی است در آلمان خیلی از تیم‌ها علیه بایرن‌مونیخ متحد می‌شوند در ایتالیا خیلی از تیم‌ها با هم علیه یوونتوس اتحاد دارند، در ایران هم خیلی از آقایان و دوستان علیه پرسپولیس متحد شدند و می‌گویند همه چیز مهندسی شده است. مگر می‌شود 7 جام مهندسی شده باشد؟ من دل پری دارم بحث داوری را پیش می‌کشند به خدا ما هم ضرر کرده‌ایم اما نیامدیم بگوییم که عمدی است. کل دنیا به فغانی افتخار می‌کنند او افتخار فوتبال ما است. چرا کاری کردند که شاید اگر در ایران بود دیگر علاقه‌ای به ادامه کار نداشت؟ مگر به نفع تیم شما نگرفتند. چرا بازی را خارج از زمین فوتبال می‌برید؟
جام اسنپی؟ مگر ما گفتیم بازی نمی‌کنیم
این که در زمین زورشان نمی‌رسد شاید آنها واقعا نتوانستند. 10 امتیاز اختلاف واقعاً دردآور است. می‌گویند جام اسنپی می‌گیریم مگر ما گفتیم بازی نمی‌کنیم. برای ما در وهله اول سلامتی مردم، هواداران و بازیکنان مهم است. یحیی گل‌محمدی هم دیروز مصاحبه کرد و این را گفت نباید یکطرفه صحبت کنیم. خودمان را در زمین ثابت کردیم و الان 10 امتیاز بالاتر هستیم. می‌گویند بازی بدون تماشاگر جذابیتی ندارد ما هم از این بابت ضرر می‌کنیم ما هم بیشترین هوادار را داریم. امیدواریم هر چه زودتر شرایط به حالت عادی برگردد تا بتوانیم مسابقات را ادامه بدهیم. مطمئن باشید بعد از مصاحبه من می‌شود که پرسپولیس به دنبال جام بدون بازی است. نه، ما همانطور که 10امتیاز اختلاف داریم و در حال حاضر قهرمانیم، مطمئن باشید به دنبال بازی کردن هستیم تا قهرمان شویم.
قلعه‌نویی مگر در رختکن خودش علیه سلام است!
این دوست عزیزمان که در مورد من صحبت کرده بهتر است یک فلش‌بک به رختکن‌های خودش بزند آیا او علیه‌سلام بوده؟ آیا صحبت‌های او منطقی بوده؟‌نمی‌توانید یکطرفه به قاضی بروید شما زمانی می‌توانید صحبت کنید که خودتان حرفی نزده باشید. من هم حرف‌های خودم را تأیید نمی‌کنم و آن حرف‌ها را تحت فشار زدم. والله حاضرم جانم را بدهم تا پرسپولیس قهرمان شود. من آدمی نبودم که 4 جا قرارداد ببندم و هر جا که پول بیشتری بدهند به آنجا بروم. اگر می‌گفتند برای پرسپولیس از شیراز پیاده بیا این کار را می‌کردم.
بروند ببینند چه بلایی سر ناصر حجازی آوردند
این‌ دوستان عادت کردند به بیانیه نوشتن. اگر قرار است کسی را الگو کنیم بیاییم از ناصرخان حجازی الگو بگیریم. خدا او را رحمت کند. ببینید چه بلایی سر ناصرخان حجازی آوردید؟ پلاکارد آوردید، روزشمار آوردید. 
بیایید و ببینید روزهای آخر چه دل پری از این آقا داشت. چرا اسمی از حجازی نیاوردند؟ او از لحاظ شخصیتی مورد تایید هم قرمز و هم آبی بود. او مربی من در بانک تجارت بود. نمی‌توانند اسمی از او بیاورند چون می دانند چه بلایی سر او آوردند. روی سکوها روزشمار گذاشتند که رفتن او مشخص شود. می‌گویند جان آدمیزاد مهم است اما پرسپولیس دنبال جام است. اگر جان آدمیزاد است چرا به سراغ کمیته استیناف می‌روید. شما در زمین حاضر نشدید. چرا در زمین بی‌طرف بازی کنیم؟ بیایید در جام‌ حذفی مقابل هم بازی کنیم. نباید برای پرسپولیس تعیین تکلیف کنید. کمیته انضباطی رای خود را داده و کمیته استیناف هم رای خود را می دهد. زمان ما کسی که مصاحبه می‌کرد یک مصاحبه تنظیم می‌کردند و به تدارکات تیم می‌دادند الان باشگاه خاصی به بیانیه‌نویسی عادت کرده است.
اتهام باورنکردنی به امیر قلعه نویی
نمی‌توانم خنثی باشم، کسی که به پرسپولیس هجمه وارد می‌کند جوابش را می‌دهم. همیشه سعی کرده‌ام از حق پرسپولیس دفاع کنم. فوتبال تبدیل به علم شده سنت نیست، یکسری آدم‌های سنتی باید این را قبول کنند. کسی که 8 میلیارد قرارداد دارد و 2 میلیارد آفر قراردادش است امسال 10 میلیارد می‌گیرد و سال آینده 12 میلیارد وقتی نتیجه نمی‌گیرد معلوم است که می‌آید و هجمه وارد می‌کند. الان در فوتبال دنیا زیدان و گواردیولا آمدند. در ایران یحیی گل‌محمدی، مهدی تارتار، جواد نکونام و یا ساکت الهامی را داریم. ویسی، کریمی و دایی را داریم الان در همه جا جوان‌گرایی شده، دوستی که می‌خواهی علیه من بیانیه بنویسی شما ببینید سال 88 چگونه قهرمان شدند دروازه‌بان معروف خارجی شما که رفت چگونه قهرمان شدید؟
با او مناظره می‌کنم
اگر این آقا آمد! باشد. باید بحث را فوتبالی کنیم شما مطمئن باشید امروز تا فردا بیانیه می دهند. یک نفر بیانیه می‌دهد که خودش... یک نفر ورود کند و ببیند این آقا در سال 88 چه کارهایی که نکرد. چند روز است فیلمی درآمده، زمانی می گفتند مصطفوی این آقا را آورد، گفتند دستیار نیستم و به عنوان همکار آوردم. یعنی چه؟ یعنی اگر مصطفوی نمی گفت این آقا را نمی آوردم؟ بعد از جام ملت‌ها که آمدیم در برنامه 90 به جان عزیزانش قسم خورد که توصیه هیچکس نبوده، می‌گویند باید به پیشکسوت احترام بگذاریم. ما هم ادب و اخلاق را بلدیم اما آیا به ناصرخان حجازی احترام گذاشتند. خواهشم این است که بیاییم از فوتبال لذت ببریم من بلدم به پیشکسوت احترام بگذارم بازیکن اخلاق بودم مربی اخلاق بودم اما در مقابل بی‌احترامی به پرسپولیس نمی‌توانم سکوت کنم.