رئیس ستاد انتخابات کشور: اعتبارنامه تمامی منتخبان مجلس یازدهم ارسال شد

رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه صحت انتخابات در تمامی ۲۰۸ حوزه انتخابیه کشور از سوی شورای نگهبان تایید شده است، اعلام کرد: اعتبارنامه تمامی ۲۷۹ نفر منتخبان مجلس یازدهم از سوی وزارت کشور به شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی ارسال شد و به این ترتیب، وزارت کشور عملا در این مرحله، انتخابات را تمام کرد.
جمال عرف، معاون سیاسی وزیر و رئیس ستاد انتخابات کشور، دیروز سه‌شنبه در حاشیه «نشست مشترک ستاد انتخابات کشور با استانداران و ستاد انتخابات استان‌ها» که به ریاست عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور برگزار شد، به خبرنگاران گفت: این نشست که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، در هر دوره پس از انتخابات به منظور ارزیابی و قدردانی از تلاش‌های ستادهای انتخابات سراسر کشور  برگزار می‌شود. وی افزود: شیوع بیماری کرونا در سطح کشور و موضوع اعلام تایید صحت انتخابات در حوزه‌های انتخابیه توسط شورای نگهبان، دو علت اصلی تاخیر در برگزاری این نشست بود.
رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه امسال برای اولین‌بار انتخابات و نتایج آن در تمامی حوزه‌های ۲۰۸ گانه توسط شورای نگهبان تایید شد، تصریح کرد: در این مرحله ۲۷۹ نفر از نامزدها انتخاب شدند که متاسفانه دو تن از آنان شامل آقای محمدعلی رمضانی‌دستک از حوزه آستانه اشرفیه و خانم فاطمه رهبر از حوزه تهران به دلیل ابتلا به بیماری درگذشتند. عرف گفت: در ۹۸ حوزه انتخابیه در این انتخابات هیچ اعتراضی وجود نداشت، اما در سایر حوزه‌ها اعتراض‌هایی وجود داشت که به آن رسیدگی شد و در ۹ حوزه نیز بازشماری صندوق‌های رای صورت گرفت، ولی در نهایت پس از همه بررسی‌ها، در نتایج انتخابات تاثیری نداشت.
معاون سیاسی وزیر کشور خاطرنشان کرد: در مجموع، از ۲۰۸ حوزه انتخابیه مجلس یازدهم ۱۹۷ حوزه در همان مرحله نخست برگزاری انتخابات تعیین‌تکلیف شده‌اند و فقط انتخاب نمایندگان در ۱۱ حوزه به مرحله دوم کشیده شده است که برای این ۱۱ نفر نیز در۲۱ شهریورماه مرحله دوم انتخابات برگزار خواهد شد. وی گفت: از مجموع منتخبان این دوره مجلس ۱۷۷نفر برای اولین‌بار انتخاب شده‌اند، ۵۶ نمایندگان فعلی هستند و ۱۰۲ نفر از نمایندگان ادوار مجلس هستند که نمایندگان مجلس کنونی را نیز در بر می‌گیرد.
رئیس ستاد انتخابات کشور افزود: امروز ما اعتبارنامه تمامی ۲۷۹ نفر نماینده منتخب را به مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان ارسال کردیم و عملا وزارت کشور انتخابات را در این مرحله تمام کرد. پس از آن، اعتبارنامه‌ها در مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت تایید، منتخبان به نمایندگان رسمی مردم در مجلس یازدهم تبدیل می‌شوند. عرف خاطرنشان کرد: به منظور پرهیز از ایجاد هزینه‌های سنگین، انتخاب نمایندگان در دو حوزه انتخابیه تهران و آستانه اشرفیه که منتخبان آنها به رحمت خدا رفته‌اند، همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری در سال آینده برگزار خواهد شد. رئیس ستاد انتخابات کشور یادآور شد: به این ترتیب، در سال ۱۴۰۰ علاوه بر انتخابات ریاست‌جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری نیز به صورت همزمان خواهیم داشت.
سایر اخبار این روزنامه
رئیس‌جمهوری در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت تاکید کرد ضرورت عرضه بیشتر سهام شرکت‌ها و بنگاه‌های بزرگ در بورس کورش الماسی اخلاق و سیاست «ابتکار» از مسیر پیش‌روی شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در انتخابات 1400 گزارش می‌دهد «ابتکار» از چالش‌های برگزاری کنکور و آزمون‌های پایان سال در روزهای کرونایی گزارش می‌دهد «ابتکار» میزان تاثیرپذیری بازارهای جهانی از کاهش قیمت نفت را بررسی کرد سرنوشت مبهم طلای سیاه میزبانی جام ملت‌ها با حساب‌های خالی، کمبود امکانات و جنگ روی سکوها؟ شوخی جالب در آستانه ۱۰۰ سالگی فوتبال ایران گفت‏و‏گوی ظریف و لاوروف طرح آمریکا در‏مورد برجام مردود و غیر‏عملی است پنتاگون در اقدامی معنادار مبادرت به انتشار سه فیلم از اشیاء پرنده و ناشناخته کرد وزیر کشور در ویدئو کنفرانس ستاد انتخابات کشور با استانداران: مقدمات برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در وزارت کشور آغاز شده است ادامه جنجال‌ها بر سر مدرک تحصیلی جعلی یک نماینده کدخدایی: برای ابطال انتخابات هنوز زمان داریم رئیس ستاد انتخابات کشور: اعتبارنامه تمامی منتخبان مجلس یازدهم ارسال شد وزیر آموزش‌وپرورش خبر داد ایجاد فضای تعاملی برای والدین در شبکه شاد فقط نقد!