وزیر آموزش‌وپرورش خبر داد ایجاد فضای تعاملی برای والدین در شبکه شاد

وزیر آموزش‌وپرورشاظهار کرد: مدیران مراقبت حداکثری داشته باشند و اطمینان حاصل کنند که هیچ دانش‌آموزی از فرصت آموزش و یادگیری به دلیل عدم دسترسی به شبکه شاد محروم نخواهد شد.
محسن حاجی‌میرزایی در نشست با وزرای ادوار آموزش‌وپرورش، اظهار کرد: پس از تعطیلی مدارس به دلیل شیوع کرونا که اجتناب‌ناپذیر بود و بیش از 1 میلیارد و 500 میلیون دانش‌آموز را در سراسر جهان از حضور در مدرسه محروم کرد. وی افزود: آموزش‌وپرورش باید برای تداوم آموزش دانش‌آموزان اقداماتی انجام می‌داد. یک‌ راه انتظار تا بازگشایی مدارس بود، اما نمی‌دانستیم دورنمای این بازگشایی چه زمانی است و البته وقفه طولانی‌مدت به جریان یادگیری آسیب وارد می‌کرد. حاجی‌میرزایی خاطرنشان کرد: اولین کار که به کمک سازمان صداوسیما انجام شد، پخش برنامه‌های آموزشی از شبکه‌های تلویزیونی بود و در فاصله چند روز معلمان آموزش‌دهنده شناسایی و به صداوسیما معرفی شدند. وی با اشاره به اینکه در مجموع نظرسنجی‌ها پخش برنامه‌های آموزشی از تلویزیون ارتقای رتبه داشته است، گفت: بیش از ۲۷میلیون بار فیلم‌های آموزشی دانلود شده است. در روش پخش برنامه‌های آموزشی از صداوسیما این معایب وجود داشت که آموزش‌ها تعاملی نبود و همچنین ما بیش از ۲۵۰ عنوان درس داریم که امکان پوشش کامل دروس از طریق تلویزیون وجود ندارد. وزیر آموزش‌وپرورش تصریح کرد: معلمان در فضای مجازی خلاقیت‌هایی زیادی داشتند و از این آزمون خوب بیرون آمدند، اما نیاز داشتیم تا طی یک برنامه هماهنگ آموزش‌ها انجام بگیرد. حاجی‌میرزایی با بیان اینکه در مرحله اول پنج پیام‌رسان اعلام آمادگی کردند، گفت: از مدارس خواستیم تا به ‌طور اختیاری پیام‌رسان را انتخاب کنند اما در ادامه کار، هیچ‌کدام از پیام‌رسان‌ها نتوانستند خواسته‌های ما را برآورده کنند. در ادامه این مسیر، همراه اول پلتفرمی را در اختیار ما قرار داد که تا چهل میلیون جمعیت را پوشش می‌دهد و تا ۱۵سال نیز خدمات فنی و پشتیبانی را انجام خواهد داد. وی تاکید کرد: اولویت آموزش‌وپرورش در انتخاب پلتفرم این بود که اطلاعات آموزش‌وپرورش در اختیار دیگران قرار نگیرد.
وی گفت: بیش از ۹۷درصد مدیران مدارس در شبکه شاد عضو شده‌اند و همچنین ۷۵درصد کلاس‌های درس تشکیل ‌شده است و بیش از۱۰میلیون دانش‌آموز عضو شبکه شاد شده‌اند. همچنین برای امنیت بیشتر ارتباط بین دانش‌آموزان در این شبکه بسته‌ شده است و کانال محتوا نیز تعبیه‌شده که دستیار معلم است و حاوی ابزارها و محتوای آموزشی است. وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه سرعت این شبکه از پیام‌رسان‌های داخلی بیشتر و قیمت کمتری دارد، اظهار کرد: عده‌ای گوشی هوشمند ندارند و یا منطقه زندگی‌شان پوشش اینترنتی ندارد که ما برای آن‌ها نیز اقداماتی انجام داده‌ایم. بر اساس گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، وی با بیان اینکه فضایی تعاملی برای والدین در این شبکه ایجاد خواهد شود، خاطرنشان کرد: روز گذشته این شبکه یک میلیارد انتقال پیام و اطلاعات داشته است و خوشبختانه شاد ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد و در آینده می‌توانیم 10 تا ۱۵درصد آموزش‌ها را از طریق این شبکه انجام بدهیم.
سایر اخبار این روزنامه
رئیس‌جمهوری در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت تاکید کرد ضرورت عرضه بیشتر سهام شرکت‌ها و بنگاه‌های بزرگ در بورس کورش الماسی اخلاق و سیاست «ابتکار» از مسیر پیش‌روی شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در انتخابات 1400 گزارش می‌دهد «ابتکار» از چالش‌های برگزاری کنکور و آزمون‌های پایان سال در روزهای کرونایی گزارش می‌دهد «ابتکار» میزان تاثیرپذیری بازارهای جهانی از کاهش قیمت نفت را بررسی کرد سرنوشت مبهم طلای سیاه میزبانی جام ملت‌ها با حساب‌های خالی، کمبود امکانات و جنگ روی سکوها؟ شوخی جالب در آستانه ۱۰۰ سالگی فوتبال ایران گفت‏و‏گوی ظریف و لاوروف طرح آمریکا در‏مورد برجام مردود و غیر‏عملی است پنتاگون در اقدامی معنادار مبادرت به انتشار سه فیلم از اشیاء پرنده و ناشناخته کرد وزیر کشور در ویدئو کنفرانس ستاد انتخابات کشور با استانداران: مقدمات برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در وزارت کشور آغاز شده است ادامه جنجال‌ها بر سر مدرک تحصیلی جعلی یک نماینده کدخدایی: برای ابطال انتخابات هنوز زمان داریم رئیس ستاد انتخابات کشور: اعتبارنامه تمامی منتخبان مجلس یازدهم ارسال شد وزیر آموزش‌وپرورش خبر داد ایجاد فضای تعاملی برای والدین در شبکه شاد فقط نقد!